Haberi Paylaş

Belediye istiyor, öğrenciler vermiyor! "Kışın kullanılmıyor" diyerek evlerine aldıkları bank, sosyal medyanın gündemine oturdu

Yerel Haberler

Sarıyer Belediyesi'nin sosyal medya üzerinden 'Değerli vatandaşım, lütfen head shot yemeden bankımızı aldığın yere koy' dediği bank, Nevşehir'deki üniversite öğrencilerinin ev arkadaşı oldu. Günün büyük bir bölümünü bankta geçiren öğrenciler, "Bilgisayar kullanırken, çay içerken, yemek yerken hep bunu kullanıyoruz. Artık hayatımızın parçası oldu, bırakmak istemiyoruz" dedi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Hacı Bektaş Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mekatronik Bölümü Öğrencileri Mustafa Mert Tütüncü ve Yusuf İslam Demirbaş, arkadaşlarından çıkıp kendi evlerine doğru gelirken yol kenarında bank gördü. Üzerinde Sarıyer Belediyesi yazılı bankı 'Kışın kullanılmıyor, yazın geri getiririz' diyerek alan öğrenciler, bankı evlerine getirdi.

Sosyal medyada gündem olan 'bank' öğrencilerin her şeyi oldu-Kışın kullanılmıyor diyerek evlerine aldıkları bankı bırakmak istemiyorlar

Evlerinde de eşya da bulunmayan öğrenciler, bankla adeta ev arkadaşı oldu. Bilgisayar kullanırken, çay içerken, yemek yerken bankı kullanan öğrenciler, bankı yatak olarak kullanarak, üzerinde uyumaya da başladı. Sarıyer Belediyesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden 'değerli vatandaşım, lütfen head shot yemeden bankımızı aldığın yere koy' diyerek paylaşımda bulunduğunu da gören öğrenciler, heyecanlandı.

Sosyal medyada gündem olan 'bank' öğrencilerin her şeyi oldu-Kışın kullanılmıyor diyerek evlerine aldıkları bankı bırakmak istemiyorlar

Bankın hikayesini Mustafa Mert Tütüncü, "Akşam arkadaşlardan çıkıp eve doğru geliyorduk. Evde de oturacak fazla eşyamız yoktu. Bizde yol kenarında Sarıyer Belediyesi'nin bankını gördük. Ucundan tutarak hep beraber eve getirdik. Oturacak bir şeyimiz olmadığı için en azından yemeğimizi üzerinde yiyoruz, çayımızı üzerinde içiyoruz. Bilgisayarımızın koltuğu olmadığı için bankın üzerinde oturmak zorunda kalıyoruz. Bazı zamanlarda da üzerinde yatmak zorunda kalıyoruz. Sosyal hayatımızın bunun üzerinde geçiyor. Bu bank üzerinde adeta bütünleştik diyebiliriz" dedi. Yusuf İslam Demirbaş da, "Vaktimizi sürekli üzerinde geçirdiğimiz için arkadaş grubumuzda bu bankın fotoğrafını paylaştım. Ondan sonra gündem oldu.

Sosyal medyada gündem olan 'bank' öğrencilerin her şeyi oldu-Kışın kullanılmıyor diyerek evlerine aldıkları bankı bırakmak istemiyorlar

Fotoğrafı Sarıyer Belediyesi görmüş. Onlarla tatlı bir atışmamız oldu. Bu kadar olacağını düşünmüyordum. Bu olay bilinçli olarak yapılmış bir şey değil. Bu hayatımızda vardı. Ben sadece yansıttım. Bu bankı bırakmak istemiyoruz. Çünkü bununla bütünleştik. Her şeyimi bununla yapıyoruz. Bilgisayar kullanırken, çay içerken, yemek yerken hep bunu kullanıyoruz. Günümüzün çoğu vaktini burada harcıyoruz. Artık hayatımızın parçası oldu. Bırakmakta istemiyoruz. Sırtımızı, belimizi her yerimizi ağrıtıyor ama idare ediyoruz. Kışın kullanılmadığı için yaz gelene kadar aldık. Kötü bir amacımız yoktu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Asım Çapacı - Yerel

Yusuf İslam Bilgisayar Sarıyer Medya Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title