Püis'ten Vergi Dairesi Başkanı Yumbul'a Ziyaret - Haberler
Haberi Paylaş

Püis'ten Vergi Dairesi Başkanı Yumbul'a Ziyaret

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Püis'ten Vergi Dairesi Başkanı Yumbul'a Ziyaret

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkan Zafer Güler ve yönetim kurulu üyeleri Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul’u makamında ziyaret ederek kaçak akaryakıtla mücadele hakkında bilgiler verdi.

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkan Zafer Güler ve yönetim kurulu üyeleri Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul'u makamında ziyaret ederek kaçak akaryakıtla mücadele hakkında bilgiler verdi.

Denetmenlerin konunun üzerine gitmesi gerektiğini söyleyen PÜİS Samsun Şube Başkan Zafer Güler, " Türkiye'de toplanan vergilerin dörtte biri bizim sektörümüzden toplanıyor. Bununla ilgili bazen sorunlar oluyor. Bazı meslektaşlarımız faturasız mal alıp satarak ucuz miktarlarda mal satımı yapıyor. Bunlarda kendilerini afişe etmiş durumdadırlar. Bunları zaten denetleyici arkadaşlarımız biliyor. Bunların üstüne gidildiğinde bulunabiliyor. Zor bir hadise değil. Bizim meslekte ucuz akaryakıt satanlarda var. Bazıları kaçak yollarla ya da merdiven altı dediğimiz mallar. Denetimlerle bunların buluna bilmesi çok zor değil. Sizden ricamız. Denetmen arkadaşlarımız biraz daha işin üzerine giderlerse, zannediyorum bitmez ama azaltacağız" dedi.

Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul ise yaptığı konuşmada, "Ben 2 aydır görevdeyim. Amacımız kurumlarla ve STK'larla ortak çalışma içerisinde olmak. Bölgemiz hem kara hem de denize sınır olarak düşündüğümüz zaman, akaryakıt konusunda sıkıntılı bir bölge. Konunun hassasiyetini biliyoruz. Ekiplerimizle 10 numara yağ ve kaçak akaryakıt konusunda hassas çalışma yapıyoruz. Burada en önemli görevde kolluk gücüne düşüyor ve onlarla ortak olarak çalışıyoruz. Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda ciddi bulgular elde edemedik. Denetimlerimize bakıldığı zaman bazı noksanlarla ilgili uyarılarda bulunduk. Konunun üzerindeyiz. İnşallah sonuç alırız" diye konuştu. - SAMSUN

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zafer Güler Türkiye Samsun Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title