Haberler

112 Ekiplerinin Zorlu Mücadelesi

Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 112 Acil Servis ekipleri daha hızlı bir şekilde vakalara ulaşmak için büyük çabalar sarf ediyor.

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle 112 Acil Servis ekipleri daha hızlı bir şekilde vakalara ulaşmak için büyük çabalar sarf ediyor.

Muş İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı 112 Acil Servis ekipleri, meteorolojiden gelen hava tahminlerine göre etkili kar yağışı ve olumsuz hava şartları için hazırlıklarını tamamlayarak daha hızlı bir şekilde vakalara ulaşıyor. 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne gelen çağrılara göre istasyonlarda bekletilen paletli ve diğer ambulanslar 7/24 göreve hazır. Etkili olan kar yağışı nedeniyle 112 ekipleri ile birlikte sahada çalışan İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hikmet Güvercin, kar kalınlığının fazla olduğu bölgelerde vakalara ulaşmada sıkıntı yaşanmaması için diğer yetkili kamu kurumları ile sürekli irtibat halinde olduklarını belirttiler. Ülke genelinde en fazla kar yağışının Muş'ta olduğunu belirten Dr. Serdal Türkoğlu, vakalara zaman zaman ulaşmada sıkıntıların yaşandığını söyledi. Meteorolojiden alınan verilere göre sürekli ekiplerin ekipman ve diğer hazırlıklarını yaparak vakalara daha sağlıklı ve hızlı ulaşmak için gayretle çalıştığını ifade eden Dr. Türkoğlu, "Türkiye en fazla kar yağışı alan ilimiz Muş oldu. Bu da vakalara ulaşımda ciddi sıkıntılara sebep oldu, zaman zaman gecikmeler yaşandı. Bugünde meteoroloji yetkililerinden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda yoğun bir kar yağışı beklemekteyiz. Vakalara daha sağlıklı ve hızlı ulaşabilmek adına gördüğünüz üzere son hazırlıklarımızı yapmaktayız. 7/24 saat burada sağlık personeli olarak hizmet vermekteyiz. Şahsım ve kurumun adına kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Kar kalınlığının fazla olduğu bölgelere paletli ambulanslarla hizmet verdiklerini kaydeden 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Hikmet Güvercin de, "İlimizdeki acil sağlık hizmetlerinin kesintisiz ve hızlı sürdürülebilmesi için 7/24 saat ekiplerimiz aktif olarak hizmet vermektedir. Bu ekiplerimiz karın yoğun olduğu dönemlerde paletli ambulanslarla hizmet vermektedir. Onun dışındaki dönemlerde ise diğer ambulanslarımızla halka hizmet sunmaktayız" diye konuştu.

Etkili olan kar yağışında bin 430 hastaya ulaştıklarının altını çizen Güvercin, "Kar yağışının başladığı günden itibaren bin 430 hastaya ulaştık, bu hastaların en yakın hastaneye naklini sağladık. Son dönemlerde yoğun kar yağışı olan bölgelerden aldığımız hastalarımız doğum hastalarımız ve kardiyolojik rahatsızlığı olan hastalarımızdır. Bunların kimi hastalara yerinde müdahale, kimi hastalarımızı ise en yakın sağlık tesisine ulaşımını sağladık. Hava tahmin raporlarına göre karın yoğun olduğu dönemlerde ekiplerimiz ekstra olarak görevlendiriliyor. Yani karın yoğun olduğu ve ulaşım sıkıntısı yaşayabileceğimiz dönemlerde ilimizdeki yöneticilerde dahil hepimiz 24 saat hizmet için hazır beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Gelen çağrıları 112 Komuta Kontrol Merkezi'ndeki ambulans takip sistemi ile tüm istasyon ve görevdeki ambulanslara yönlendirildiğini vurgulayan görevli hemşire İlknur Yılmaz Çakan ise, "Vaka sayımız değişiyor. İlk kar yağdığı günler 100 ile 110 vakaya ulaştık. Bugün bulunduğumuz saate kadar 43 vakaya ulaştık. Ekiplerimiz paletli ambulanslara ihtiyaç olduğu zaman onlarla vakalara gidiyorlar" şeklinde konuştu. - MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İl Sağlık Müdürlüğü Türkoğlu Muş Yerel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title