Haberler

Medeniyetler beşiği Hasankeyf'te Anadolu ezgileri seslendirildi

Abone Ol

Medeniyetler beşiği Hasankeyf'te Anadolu ezgileri seslendirildi Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde Diyarbakır Medeniyetler Korosu tarafından Anadolu Ezgileri Açık Hava Konseri düzenlendi.

Medeniyetler beşiği Hasankeyf'te Anadolu ezgileri seslendirildi

BATMAN - Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde Diyarbakır Medeniyetler Korosu tarafından Anadolu Ezgileri Açık Hava Konseri düzenlendi.

Hasankeyf Kaymakamlığı ev sahipliğinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Batman Belediyesi işbirliği ile 2023 yaz etkinlikleri çerçevesinde Diyarbakır Medeniyetler Korosu tarafından Anadolu Ezgileri Açık Hava Konseri düzenlendi. Hasankeyf Müzesi açık amfi alanında düzenlenen konsere Hasankeyf'in yanı sıra il merkezi ve ilçelerden de yoğun katılım oldu. Kredi Yurtlar Kurumunda kalan depremzedelerinde katıldığı konserde Türkiye'nin yedi bölgesinden ezgiler seslendirildi.

Türkçe, Kürtçe ve Zazaca seslendirilen eserler arasında Neşet Ertaş, Celal Güzelses, Selahattin Alpay ve Sami Yılmaztürk gibi sanatçıların eserleri yer aldı.

Konser sonrası konuşma yapan ilçe kaymakamı Şenol Öztürk, medeniyetler korosunu medeniyetler beşiğinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Kaymakam Öztürk, konuşmasının ardından koro şefine çiçek takdim etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Diyarbakır Hasankeyf Batman Yerel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title