Haberler

Marmaris'te Dolmuşcular Yeni Çalışma Saatlerine Tepki Gösterdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı aldığı bir kararla Marmaris’te hizmet veren 5 dolmuş kooperatifinin güzergah çalışma saatlerini yeniden belirledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanlığı aldığı bir kararla Marmaris'te hizmet veren 5 dolmuş kooperatifinin güzergah çalışma saatlerini yeniden belirledi. Uygulama minibüsçüler tarafından tepkiyle karşılandı.

Büyükşehir zabıtaları dolmuş kalkış noktalarında denetim yaparak çizelgeye uymayan dolmuşlara 233 lira idari para cezası uygulamaya başladı. 50'ye yakın minibüsçü ortak basın açıklaması yaptı. Daha sonra konvoy halinde korna çalarak kararı protesto etti. Kooperatif başkanları, "Bizim muhatabımız İçişleri Bakanlığı. Büyükşehir Belediyesi yetkilerini aşıyor. Uygulamayı tanımıyoruz" dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Başkanlığı'nın yaptığı uygulamanın ahksız olduğunu ve mağdur edildiklerini öne süren 51 nolu motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Orhan Can, "Bize haber verilmeden ve fikrimiz sorulmadan güzergah üzerindeki çalışma saatlerimiz konusunda karar alındığını öğrendik.Bizim kendi kooperatif yönetim kurullarımızın aldığı çalışma saatleri var. Büyükşehir Belediyesi bizim çalışma saatlerimizi hiçe sayıyor. Bu kararı tanımıyoruz ve uygulamayacağız. Zabıta görevlileri dünden itibaren bu çizelgeyi uygulamaya başladı. Biz Bakanlar Kurulu kararıyla tahdit kapsamı altındayız. Yani biz İçişleri Bakanlığı'na bağlıyız" dedi.

Marmaris'te 5 taşıyıcı kooperatifinde 126 dolmuşun tahditle çalıştığını belirten Can, "Bizi dönüşümlü sisteme dahil ederek 17 + 3 otobüs dolmuş sistemine geçirmek istiyorlar. Biz hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu uygulamaya yolcuları da mağdur ediyor. Zorunlu olmadığımız halde 65 yaş üstü ve engellileri ücretsiz taşıyoruz. Sosyal sorumluluklarımızı gereği gibi yerine getiriyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızdan bizim sorunumuzu çözmesini bekliyoruz" diye konuştu.

Can, uygulamanın siyasi olduğunu iddia etti ve şunları söyledi: "Daha önce belde ve ilçe belediyesi ile sorunlarımız oldu. Bunları aştık şimdi de Büyükşehir çıktı. Büyükşehir Belediyesi'nin bu baskısını bizim üstümüzden kaldırsınlar. Valisi Amir Çiçek'e gittik ve sorunumuzu anlattık. Şimdi de konuyu yargıya taşıyarak hakkımız alacağız".

Siteler 21 nolu Motorlu Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Ünal Yılmaz da, "Büyükşehir Belediyesi güvenlik görevlileri bizi otogardan çıkartmıyorlar. Ancak kendi çizelgelerine göre çıkışımıza izin veriliyor. Bu uygulama bize bir tehdit gibi geliyor. Yolcuların mağduriyetleri hiç gözetilmeden kendi kafalarına göre karar alıyorlar" diye konuşurken, İçmeler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hüseyin Yılmaz, "İçmeler dolmuş seferleri sabah 08.45'den itibaren 15 dakika, sabah 06.00'dan itibaren ise 07.00'ye kadar her 5 dakikada bir sefer konmuş. Bu çizelgeyi anlamak mümkün değildir. Bizim ayaklarımıza pranga, ellerimize kelepçe vurulmuştur. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İçişleri Bakanlığı Orhan Can Marmaris Muğla Yerel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title