Haberler

Kırşehir Koordinasyon Kurulu Toplantısı

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Özdemir Çakacak başkanlığında yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Özdemir Çakacak başkanlığında yapıldı.

Valilik Salonundaki toplantıya, Garnizon Komutanı Albay Murat Bulut, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları ile daire müdürleri katıldı.

Çakacak, burada yaptığı konuşmada, kent genelinde 241 projenin uygulanmak üzere programa alındığını anımsattı.

Bu projelerin toplam tutarının 857 milyon 462 bin lira olduğunu dile getiren Çakacak, "Önceki yıllarda 278 milyon 701 bin lira harcama yapılan bu projelere, 2014'te 178 milyon 674 bin lira ayrılmıştır. Bu yıl, haziran ayı itibariyle de 79 milyon 750 bin lira harcama yapılmıştır" dedi.

Hükümet tarafından ayrılan bu ödeneklerle Kırşehir'de önemli projelerin yürütüldüğünü belirten Çakacak, şunları kaydetti:

"Yapılan bu harcamaların 45 milyon 355 bin lirası Karayolları, 8 milyon 469 bin lirası milli eğitim, 5 milyon 991 bin lirası İller Bankası, 5 milyon 314 bin lirası Ahi Evran Üniversitesi, 4 milyon 369 bin lirası Devlet Su İşleri, 2 milyon 253 bin lirası da İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Yatırımcı kuruluşlarımızın yürüttükleri projeler toplamında  yüzde 41.80 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık yüzde 44.63 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 241 projeden 19'u tamamlanmış, 112'si devam etmekte, ihale aşamasında 27 ve başlanmayan 83 proje bulunmaktadır."

Engelliler Destek Programı

Çakacak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Engelliler Destek Programı (EDES) hakkında da bilgiler veren Çakacak, şunları anlattı:

"EDES, 2014'te Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin katılımıyla 22 ilde uygulanacaktır. EDES kapsamında, bu illerde valiliklerin yetki ve sorumluluğunda kamu kurum ve kuruluşları, il özel idareleri, belediyeler, meslek odaları ve üniversiteler tarafından gerçekleştirilecek projeler desteklenecektir. 10 bin lira ile 100 bin lira arasında desteği olan projeler için son başvuru tarihi 1 Eylül 2014'tür. Bu kapsamda farkındalık eğitimlerine yönelik projeler, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonunu sağlamaya yönelik projeler desteklenecektir" diye konuştu.

Toplantıda, yatırımcı kuruluşların yöneticileri de faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. - Kırşehir

Kaynak: AA / Yerel

Özdemir Çakacak Murat Bulut Kırşehir Yerel Haberler

Yaşam belirtisi yok! İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldı

Yaşam belirtisi yok! İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopterin enkazına ulaşıldı

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından 'Benim için dua edin' paylaşımı

Helikopteri düşen İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Instagram hesabından "Benim için dua edin" paylaşımı

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bomba iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına sokak köpekleriyle ilgili talimat verdi

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

Atatürk portresini İstanbul'un farklı noktalarına bıraktılar! Halkın tepkisi bakın ne oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title