Haberler

Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması

"(Cumhurbaşkanlığı seçimi) Bu işi ikinci tura bırakmayalım. İkinci tur demek masraf demek zaman kaybı demek.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Bu işi ikinci tura bırakmayalım. İkinci tur demek masraf demek zaman kaybı demek. Yurt içinde yurt dışında bir sürü insanın boş yere uğraşması demek. İnşallah ilk turda güçlü bir şekilde gidelim, Başbakanımıza, 12. Cumhurbaşkanı adayımıza hep birlikte destek olalım" dedi.

Yılmaz, Solhan Belediyesince bir düğün salonunda düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde, cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek istedi.

Geçmişte cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hep "birilerinin ortalığı karıştırdığını" ifade eden Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Memleketin başına bir sürü sıkıntılar açtılar, istikrarımızı bozdular. Onun üzerine bir referanduma gittik. 2007'deki referandumda sizler artık cumhurbaşkanını 'halk seçsin' dediniz. Şimdi ise ilk defa bu cumhurbaşkanını sizler seçeceksiniz. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dün Genç'te söyledim bugün burada da tekrar etmek istiyorum: İkinci tura inşallah bu işi bırakmayalım. İkinci tur demek masraf demek zaman kaybı demek. Yurt içinde yurt dışında bir sürü insanın boş yere uğraşması demek. İnşallah ilk turda güçlü bir şekilde gidelim, Başbakanımıza 12. Cumhurbaşkanı adayımıza hep birlikte destek olalım."

Yılmaz, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın yaptığı hizmetlerle adeta sesiz bir devrim gerçekleştirdiğini belirterek şöyle devam etti:

"Başbakanımız ve cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede sessiz bir devrim yaptı adeta. 12 yılda büyük hizmetler yaptı. Sadece fiziki hizmetler değil, yollar hastaneler, okullar vesaireler. Sadece onlar değil, insanlarımızın inanç hürriyeti anlamında, fikir hürriyeti anlamında, kendi kimliğini, kültürünü daha rahat yaşaması anlamında da birçok reforma imza attı. İnşallah bizde 10 Ağustos'ta sandığa gidip Başbakanımıza çok güçlü bir şekilde destek olacağız. Bingöl'ün tarihi bu anlamda çok parlak bir tarihtir. 12 Eylül Anayasası'na gösterdiği tavır, yine 2010 referandumunda gösterdiği tavır hep ortadadır. Biz de inşallah 10 Ağustos'ta buna cevap vereceğiz. Başbakanımıza Bingöl'den, Solhan'dan çok güçlü bir destek vereceğiz."

İftara, Vali İbrahim Taşyapan, AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı. - Bingöl

Kaynak: AA / Yerel

Recep Tayyip Erdoğan Cevdet Yılmaz Bingöl Solhan Yerel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title