Haberler

Hizmette 3 Yılın Hesabını Veren Kocamaz: "Bizi İzlemeye Devam Edin"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevde olduğu 3 yılın hesabını verdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevde olduğu 3 yılın hesabını verdi. "Hizmette 23'üncü, Mersin'e Hizmette 3'üncü Yıl" sloganıyla bugüne kadar gerçekleştirdiği hizmetler ve yeni projelerini anlatan Kocamaz, her türlü engelleme ve kumpasa rağmen belirledikleri hedeflere ulaşabilmek için yorulmak nedir bilmeden çalıştıklarını belirterek, "Bizi izlemeye devam edin" dedi.

Başkan Kocamaz, görevde olduğu 3 yıl boyunca hayata geçirdiği hizmetleri, düzenlediği 'Mersin Büyükşehir Belediyesi 3. Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı' ile anlattı. Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Moğolistan-Ulgii Büyükşehir Belediye Başkanı Bakhitkhumar Kahakhan, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

"Biz, kendimizi bu kentin bir emanetçisi olarak görüyoruz"

Hizmetlerin aktarıldığı tanıtım filmi gösterimi ile başlayan toplantıda, uzun bir sunum yapan Kocamaz, belediyeciliğin hem çok zor hem de vebali çok ağır olan bir görev olduğunu söyledi. "Bu görevi yaparken o kente sevdalıysanız bir şeyler üretebilirsiniz" diyen Kocamaz, şöyle devam etti: "Bu işin sadece bir siyaset aracı olarak görürseniz, bu işe dört elle sarılmıyorsanız, bu şehre gönülden bağlı değilsiniz, pamuk ipliğiyle bu işe soyunmuşsanız sonuç alma şansınız yoktu. Bu veballi işi yürütürken hemen herkes o kentte her gün sizleri konuşur. Yapılanlara bakar, değerlendirmeler yapar, çoğunlukla da yapılanlara teşekkürden ziyade eleştiriler ağır basar. Ama biz şunu biliyoruz ki, bu kentte her ne kadar bizi eleştirenler varsa da ortaya çıkan eserlere sahip çıkan, bizleri gönülden destekleyen insanların sayısı, eleştirenlerden çok çok fazla. Biz terazinin ağır tarafına bakıyoruz. Biz, kendimizi bu kentin bir emanetçisi olarak görüyoruz. Vatandaşımızın bize güvenini boşa çıkarmamak için yoğun bir gayret içerisindeyiz."

"Hizmete hiçbir zaman genel-yerel ayrımıyla bakmadık"

Muhtarlara, eleştirileriyle kendilerine yol gösteren basına, çalışma arkadaşlarına, milletvekillerine, kent yöneticilerine ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'a verdikleri destekler için teşekkür eden Kocamaz, hizmete hiçbir zaman genel-yerel ayrımıyla bakmadıklarını ifade etti. Kocamaz, "Çünkü vatandaştan oy isteyen, onlara hizmet için yola çıkan ister yerel yönetici olsun ister genel yönetici olsun hepsinin amacı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak, ona hizmet etmek. Dolayısıyla yerel, genelin eksiklerini tamamlayacak, genel de yerelin eksiklerini tamamlayacaktır. Neticede vaatler birleştirildiği zaman o kentin insanları beklentilerine kavuşacak, kime destek verdiyse onun yaptığı hizmetlerle gurur duyacaktır. Biz, Mersin'i ve Mersinlileri hiçbir karşılık beklemeden, içten ve gönülden, karasevdalılar gibi seviyoruz. Bu nedenle biraz sonra sizlerle paylaşacağım hizmet ve projelerimizi, açtığım bu sevgi parantezinde değerlendirmenizi rica ediyorum" diye konuştu.

Mutlu, müreffeh yarınları birlikte kurabilmek için aynı hedefe birlikte yürümek gerektiğinin altını çizen Kocamaz, bunu başarmanın zor olmadığını vurgulayarak, "Yeter ki bizler; farklılıklarımızı zenginlik, birliğimizi dirlik kaynağı kabul edelim. Hepimizin hayalini aynı Mersin tablosunun süslediğini görelim. Mersin bizim havamız, suyumuz, ekmeğimiz, aşımızdır. Ortak kimliğimiz, dünyaya bakışımızdır. Üç yıldır Mersin'i kadın dostu, çocuk dostu, genç dostu, yaşlı dostu, engelli dostu, çevre dostu, hayvan dostu modern bir kent yapmak için uğraşıp didinmemizin hikmeti budur" şeklinde konuştu.

"Raylı sistemle ilgili halen Bakanlıkta onay aşamasındayız"

Üç yıldır Mersin'in değerlerine yeni değerler eklediklerini ve bu hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini söyleyen Kocamaz, kadrosuyla durmaksızın ürettiklerini belirtti. Sevgi, huzur, güven, hoşgörü ve refah kenti Mersin yolunda emin adımlarla ilerlediklerini dile getiren Kocamaz, "Üç yıldır Mersin'imize, ilimizin tarihinde görülmemiş şekilde hizmet ediyor olmanın, yepyeni prestij projeler kazandırmanın, verdiğimiz sözü tutabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Verdikleri sözlerin tamamının bir anda yerine gelemediğine işaret eden Kocamaz, görevi devraldıklarında karşılaştıkları eksiklikleri ve bugün geldikleri son aşamayı şöyle anlattı: "Öyle bir büyükşehir düşünün ki, kentin anayasası kabul edilecek bir haritası yok, 100 binlik planı yok, 5 binlik planları yok. Yine kentin ulaşımını düzenleyeceğinizde size yol haritası olacak bir ulaşım master planınız yok. Bunları hayata geçirmeden, bunları düzenlemeden söz verdiğiniz her şeyi bir anda hayata geçirme şansınız da maalesef yok. Bu haritalar yapılırken, bu master planlar yapılırken zamana ihtiyacınız var. Üç yıllık süre zarfında ancak 1/100.000'lik planların Bakanlıkta onay aşamasına gelebildik. Aynı şekilde Ulaşım Master Planı, özellikle de tüm Mersinlinin dört gözle beklediği raylı sistemle ilgili halen Bakanlıkta onay aşamasındayız. Ama inşallah bundan sonra önümüz daha da açılacak. Bu onaylar alındıktan sonra raylı sistemle ilgili proje ihalesine hemen çıkıyoruz. Ardından da inşallah yapım ihalesine çıkacağız" ifadelerini kullandı.

"Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin önümüzdeki günlerde helikoptere kavuşuyor"

Kocamaz, daha sonra ulaşımdan altyapıya, içme suyundan kent estetiğine, kültür sanattan spora ve tarıma kadar 3 yıldır verdikleri hizmetleri tek tek anlattı. Tulumba Kavşağı ve Demokrasi Kavşağı Bat-Çık Projelerini tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduklarını aktaran Kocamaz, 11'i körüklü olmak üzere 111 engelsiz otobüs aldıklarını ve araç sayısını 228'e çıkardıklarını, çok yakın zamanda 60 otobüs daha alarak halkın hizmetine sunacaklarını bildirdi. Mersin'in, İstanbul'un 3 katı bir alana sahip çok büyük bir kent olduğuna dikkat çeken Kocamaz, bu kadar büyük bir alana hizmet etmenin vermenin de kolay olmadığını, merkez ve tüm ilçelere her türlü hizmeti götürmek için çalıştıklarını söyledi. Bütün engellemelere karşın Mersin Otogarının hizmete girdiğini belirten Kocamaz, ayrıca merkez başta olmak üzere bütün ilçelerde heliportları hizmete geçirdiklerini kaydetti. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin önümüzdeki günlerde helikoptere kavuşacağı bilgisini veren Kocamaz, "Hizmetleri daha kısa, daha kestirme yoldan yürütmeye çalışıyoruz. Çok amaçlı olarak hizmet verecek helikopter hem Başkanlık olarak bizim bütün ilçelere ulaşmamızda kolaylık sağlayacak hem de özellikle deniz kirliliği ve kaçak yapılarla ilgili yapılacak inceleme çalışmalarında bize kolaylık sağlayacak. Şu anda Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut, Silifke Taşucu, Erdemli, Toroslar Arslanköy ve Çamlıyayla'da heliportlarımız hizmette" dedi.

Önümüzdeki dönemde, aralarında ilçe otogarları, hal kompleksleri, mezbahalar, yaşam evleri, gençlik merkezleri ile katlı otopark projelerinin yer aldığı planlarını da anlatan Kocamaz, konuşmasını, "Hizmet, yüce gönül ve ehil kadro işidir. Liyakatli kadromuzla verdiğimiz hizmetler, önümüzdeki yıllarda katlanarak artacaktır. Mersin'imiz, tüm ilçelerimizle birlikte, hak ettiği yere mutlaka gelecektir. Bizi izlemeye devam edin. Hizmette 3. yılımızın Mersin'imize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diyerek bitirdi.

Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gezici Göz Sağlığı Tarama Aracı'nda muayene olarak, erken teşhis ile beynindeki tümörün tespit edilmesi sonucu sağlığına kavuşan Yesreb Özer ve karla mücadele çalışmaları ile Büyük Sorgun'da ambulansa yetiştirilerek sağlıklı bir şekilde Hira isimli bebeğini kucağına alan Ayşe Çangal, sahnede Başkan Kocamaz ile bir araya gelerek yaşadıklarını anlattı. Toplantı, 3'üncü yıl pastasının kesilmesi ve kokteylle sona erdi. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Burhanettin Kocamaz Oktay Öztürk Baki Şimşek Yerel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Ali Koç'tan yaylım ateşi: Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan gücünü kullanıp futbolu dizayn edenlerin sonuna az kaldı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title