Haberler

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Çalış Güven Tazeledi

Yerel Haberler

Fethiye'de 1994 yılında kurulan ve 94 üyesi olan Fethiye Muhtarlar Derneği olağan kongresi gerçekleşti.

Fethiye'de 1994 yılında kurulan ve 94 üyesi olan Fethiye Muhtarlar Derneği olağan kongresi gerçekleşti.

Dernek Hizmet Binası önünde yapılan kongrede dernek yönetimine tek liste ile gidilirken; mevcut başkan Hüsnü Çalış yeniden başkanlığa seçildi.

Fethiye Muhtarlar Derneği olağan kongresi dernek hizmet binası önünde gerçekleşti.

Kongrede daha sonra divan heyeti oluşturuldu. Buna göre divan Başkanlığına Mehmet Ali Güzel seçilirken, yardımcılıklarına da Niyazi Canözü ve Süleyman Fahri Bildirici seçildi.

Kongrede daha sonra Atatürk ve Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Çalışma raporunun okunması ve ibrasının ardından, denetleme kurulunun raporunun okunması ve ibrası da gerçekleştirildi. Kongre yeni dönem için hazırlanan bütçenin görüşülmesi ile devam etti. Yeni dönem yönetim ve denetim kurulunun seçilmesinin ardından yeni dönem genel merkez üyeleri de seçildi. Fethiye Muhtarlar Derneği olağan kongresi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Tek liste halinde gidilen seçimlerde Başkanlığa Hüsnü Çalış yeniden seçilirken, yönetim kuruluna Adem Tekeli, Yüksel Uçar, İsmail Avcı, Mehmet Kavak, Bahri Boğa, Hasan Kuşkonmaz, Nafiz Aktan, Ramazan Küçük, Süleyman Çatal, Ali Cabbar, Bayram Karataş, Bilal Sönmaz, Nazmi Toraman, Ercan Gökçe ve Mesut Hakimci seçildiler. Derneğin denetleme kuruluna ise Ercan Çelik, Tacettin Akça, Ali Özdemir, M. Ali Güzel ve Atay Selvi seçilirken, genel merkez delegeliğine İbrahim Sarı, Sadettin İlden, Ömer Karabulut, M. Erol Akçağıl, Salih kundakçı, Yusuf Çetin, Mustafa Kaya, Nazif Darıyemez, Gürsel Balcı ve Ramazan Küçükekiz seçildiler.

Çoğunluğun sağlandığı kongrede ilk olarak Dernek Başkanı Hüsnü Çalış kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Çalış konuşmasında; "Fethiye Muhtarlar Derneği olarak 6. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bilindiği gibi hizmet süremiz boyunca yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. 1994 yılında Rasih Deveci ile birlikte kurduğumuz derneğimizin şu an 94 üyesi bulunmaktadır. Türkiye'de bu kadar uyumlu çalışan ender kurumlardan birisiyiz. Bugüne kadar işlerimizi doğruluk, dürüstlük içerisinde yaptık ve bundan sonra da aynı doğrultuda devam edeceğiz. Bilindiği gibi muhtarlar devleti temsil etmektedir. Bu nedenle işimiz daha da zorlaşmaktadır. Her türlü zorlu koşulda işimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız ve bundan sonra da yapacağız. Bu arada bizlere bu hizmet binasını kazandıran Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya da teşekkürlerimizi sunarız" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mustafa Kemal Atatürk Ali Güzel Fethiye Yerel Haberler

title