Erciyes Hacılar'ı Ayağa Kaldıracak" - Haberler
Haberi Paylaş

Erciyes Hacılar'ı Ayağa Kaldıracak"

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Erciyes Hacılar'ı Ayağa Kaldıracak'

"Ufuktaki Kent Kayseri" vizyonunu ilçelere taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yeşilhisar ile başladığı ilçe programlarını Hacılar ile tamamladı.

"Ufuktaki Kent Kayseri" vizyonunu ilçelere taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Yeşilhisar ile başladığı ilçe programlarını Hacılar ile tamamladı. Kayseri'nin tüm ilçelerine giderek Büyükşehir Belediyesi'nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlatan Başkan Özhaseki, bu kez Hacılarlılara seslendi. Hacılar için düşünülen projeleri açıklayan Başkan Özhaseki, Hacılar için en önemli yatırımın Erciyes'ın Hacılar bölgesinde yapılan yatırımlar olduğunu belirterek, Erciyes'in Hacılar'ı ayağa kaldıracağını söyledi.

"Hacılar Büyükşehir El Ele" vurgusuyla İlçe Spor Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Başkan Özhaseki'nin yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, Ak Parti İlçe Başkanı Hüdai Barut, Belediye Başkan Adayı Doğan Ekici, aralarında Saffet Arslan'ın da bulunduğu iş adamları ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Toplantıda Ak Parti İlçe Başkanı Hüdai Barut'un kısa bir selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye Başkan Adayı Doğan Ekici, Hacılar'ın daha önceki seçimlerde Ak Parti'ye en büyük desteği veren ilçe olduğunu ve Başbakan Erdoğan'dan ödül aldıklarını belirterek 30 Mart seçimlerinde de aynı başarıyı göstereceklerini söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz de konuşmasında bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Ahmet Herdem'e teşekkür etti. Dengiz, 30 Mart seçimlerinde Hacılar'ın yine rekor oyla Ak Parti'ye destek vereceğine inandığını dile getirdi.

Büyük bir alkış ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise her geldiğinde gösterdikleri ilgi ve güler yüz nedeniyle Hacılarlılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Geçmişteki Kayseri'yi anlatan ve Kayseri'nin nasıl çağdaş bir kent haline geldiğini fotoğraflarla anlatan Başkan Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde beş bin günde on bin iş yaptıklarını söyledi. Hizmet belediyeciliği yaptıklarını ve hiç kimseyle kavga etmeden uyum içinde çalıştıklarını dile getiren Özhaseki, bundan sonra da gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

"ERCİYES PROJESİ'NDEN HACILAR DA NASİPLENECEK"

Konuşmasına Hacılar ile ilgili tespitlerini aktararak devam eden Başkan Özhaseki, Hacılar'a yapılan hizmetleri anlattı. Bugüne kadar ilçenin altyapısı için 30 milyon lira harcadıklarını ifade eden Özhaseki, Hacılar Meydanı, çevre düzenlemeleri ve yapılan yollarla ilgili bilgiler verdi. Erciyes projesi üzerinde özellikle duran Özhaseki bugüne kadar Erciyes denince sadece Hisarcık kapının akla geldiğini, artık Hacılar'ın da Erciyes'ten nasipleneceğini kaydetti. Erciyes projesinin Hacılar'ı ayağa kaldıracak proje olduğunu vurgulayan Özhaseki, Erciyes'in Hacılar bölgesinde yapılan yatırımları anlattı.

Hacılar'a yeni dönemde yapılacaklar konusunda da bilgi veren Başkan Özhaseki, "Bu dönem içinde ilk yapılacak hizmet dönüşüm olacak. Eski evlerin bulunduğu bölgede yeni bir planlama yapılacak. Doğalgaz Hacılar'a gelecek. TOKİ'nin Hacılar'a modern konutlar yapmasını sağlayacağız. Erciyes'e gelen turistlerin yeme içme ihtiyaçlarının karşılanacağı modern iş yerlerinin de bulunduğu yeni bir meydan düzenlemesi yapacağız. Kayseri-Hacılar ve Hacılar-Erciyes yollarını genişleteceğiz. Erciyes Hacılar kapı bölgesine konaklama tesisleri yapılacak. İçinde gençler ve hanımlara yönelik kurs merkezleri, spor salonu ve diğer ihtiyaçları karşılayacak tesislerin bulunduğu sosyal tesisi yapacağız" dedi.

Başkan Özhaseki sözlerinin sonunda 30 Mart'ta Hacılar'dan rekor oy beklediğini belirtti ve destek istedi. - KAYSERİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Özhaseki, Kayseri, Erciyes, Hacılar, Yerel, Haberler

title