Haberi Paylaş

Dpü, Rusya Satatov Üniversitesi ile İşbirliği Yaptı

Yerel Haberler

Dpü, Rusya Satatov Üniversitesi ile İşbirliği Yaptı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rusya’nın en önemli 21 üniversitesi arasında yer alan ve en köklü üniversitelerinden biri olan Saratov Üniversitesi akademisyenlerini ağırladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rusya'nın en önemli 21 üniversitesi arasında yer alan ve en köklü üniversitelerinden biri olan Saratov Üniversitesi akademisyenlerini ağırladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nin daveti üzerine DPÜ'yegelen Rusya'nın en önemli 21 Üniversitesi arasında yer alan ve en köklü üniversitelerinden biri olan Saratov Üniversitesi akademisyenleri, hem konferans vermek hem de Dumlupınar Üniversitesinin etkin fakültelerinden biri olan Güzel Sanatlar Fakültesi ile işbirliği yapmak ve protokol imzalamak amacıyla çalışma ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Saratov Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitü Müdürü Prof.Dr. İnga E. Rahimbayeva, Güzel Sanatlar Enstitüsü eğitimden sorumlu Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Svetlana V. Protasova ve Türk Dili ve Kültür Merkezi Müdürü Dr. AlimAbidulinhazır bulundular.

Prof.Dr. İnga E. Rahimbayeva, "DPÜ Web Tv'de canlı olarak yayımlanan "Rusya'da Sanat Eğitimi: EğitimProgramları, Öğretim Metotları ve Materyaller" konulu birkonferans verdi.Konferans yoğun ilgiyle izlendi. Saratov Üniversitesi'ndeki hem lisans hem de lisansüstü eğitim programlarının içeriği, derslerde uygulanan öğretim yöntemleri ve yurtdışından gelecek olan öğrencilere sunulan imkanların neler olduğu üzerinde durdu. Konferans sonrasındaProf. Dr. İnga E. Rahimbayeva öğrencilerin veakademisyenlerin sorularına da yanıtlar verdi.

Konferans sonrası, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin fizikiimkanları incelendi ve GSF. Dekanı Prof. Dr. AhmetAltuncu, Doç. Dr. Levent Mercin, Yrd. Doç. Dr. Mahmut Ayhan ile Yrd. Doç. Dr. Pınar Yazkaç'ın da hazır bulunduğu görüşmelerde DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki öğretim programları hakkında bilgiler verildi.

Misafirler yapılan görüşmeler sonrasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan'a Üniversiteyi çok beğendiklerini, burada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Aynı memnuniyeti kendilerinin duyduğunu belirten Prof. Dr. Kaan Erarslan,sadece Güzel Sanatlar alanında değil diğer fakültelerle de bu işbirliğini geliştirebileceklerini ifade etti.

Yapılan görüşmelerin ardından iki üniversitenin birimleri arasında karşılıklı öğrenci, öğretim elemanı değişimibaşta olmak üzere, proje hazırlama, etkinlik düzenleme, bilimsel araştırmalar yapma ve program açma faaliyetlerinin ilk adımı atılarak GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Altuncu ile Saratov Devlet Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitü Müdürü Prof.Dr. İnga E. Rahimbayeva iki üniversite arasında işbirliğini ön gören protokolü imzaladılar. (EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Dumlupınar Üniversitesi Rusya Federasyonu Kütahya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title