Çerkezköylü Sanayiciler 12'nci Genel Kurulu Yeni Konferans Salonu'nda Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Çerkezköylü Sanayiciler 12'nci Genel Kurulu Yeni Konferans Salonu'nda Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Çerkezköylü Sanayiciler 12'nci Genel Kurulu Yeni Konferans Salonu'nda Yaptı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu, kapılarını ilk kez ÇOSB 12’nci Genel Kurulu için açtı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu, kapılarını ilk kez ÇOSB 12'nci Genel Kurulu için açtı. 2014 yılı gelir-gider bütçesi 538 milyon 759 bin 790,75 TL olarak belirlendiği toplantıda, ÇOSB sınırları içinde bulunan ve boş olan arazilerin satın alınmak istenmesi halinde metrekare başına 10 dolar alınmasına ilişkin gündem maddesi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nin 12'nci Olağan Genel Kurulu, yeni yapılan Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Genel Kurul'un 3'üncü gündem maddesinde Divan Heyeti oluşturuldu. Toplantıda Divan Kurulu Başkanlığı'na Orhan Emeç, Divan Kurulu üyeliklerine de Hasan Kuru ve Mustafa Ergün'ün seçilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra sırasıyla Mehmet Özdoğan tarafından Yönetim Kurulu, Mehmet Savaş tarafından Denetim Kurulu ve Şükrü Aydın tarafından da Yeminli Mali Müşavir Denetim raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

2013 YILI NET GELİRİ 18 MİLYON 525 BİN 779,79 TL

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise bilançonun ve gelir-gider bütçesinin görüşülmesine geçildi. Bilançonun aktif ve pasif kısmında 270 milyon 190 bin 387,66 TL ile denklik sağlanırken, odanın 2013 yılı net gelirinin ise 18 milyon 525 bin 779,79 TL olduğu kaydedildi. İlgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı. 2014 yılı tahmini bütçe ve çalışma programı ve geçici bütçenin hazırlanması için yönetim kuruluna yetki verilmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda 2014 yılı gelir-gider bütçesi 538 milyon 759 bin 790,75 TL olarak öngörülürken, bütçe oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda daha sonra yönetim aidatlarının ve hizmet karşılıklarının belirlenmesine geçildi. ÇOSB Yönetim Kurulu olarak üyelerden aidat almadıklarını belirten ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, hizmet bedellerinde ise yüzde 8 ila 18 oranında artış olduğunu kaydetti. Gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

"YÖNETİM KURULU HUZUR HAKKI İSTEMEDİ"

Toplantı yönetim ve denetim kurulu üyelerine ödenecek huzur haklarının tespiti ile devam etti. Yönetim Kurulu olarak huzur hakkı istemediklerini dile getiren Ömer Sarıoğlu, "Biz bu görevlere kendimiz isteyerek talip olduk. Bunun için karşılık istemiyoruz. Sizlerden tek isteğimiz bölgemizdeki etkinliklere katılmanızdır. Bu bölge hepimizin ve bizler bölgemize sahip çıkmalıyız" dedi. Yönetim Kurulu üyelerine huzur hakkı verilmemesi, denetim kurulu üyelerinin ise 600 TL olan huzur hakkının 700 TL'ye çıkarılması oy birliği ile kabul edildi.

Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise arsa tahsis ve satış prensiplerinin belirlenmesi konusu görüşüldü. ÇOSB sınırları içinde bulunan ve boş olan arazilerin satın alınmak istenmesi halinde metrekare başına 10 dolar alınması konusu katılımcıların görüşlerine sunuldu. Konuyla ilgili fikirlerini belirten Ahmet Çetin, "Bölgemiz içinde hala tarım amaçlı kullanılan araziler var. Bunun engellenmesi için de bir şeyler yapılması gerekiyor" dedi.

Belirtilen görevler dışında kalan yetki ve sorumluluğun Yönetim Kurulu'na devri konusunun oy birliği ile kabul edildiği toplantıda ÇOSB'nin de ortağı olduğu Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş.'nin kollektör hattı güzergahında bulunan parsellerin kamulaştırılması için kamu yararı kararı verilmesi de oy birliği ile kabul edildi. Toplantının dilek ve temenniler kısmında söz alan Elvan Tekstil firması çalışanlarından Muammer Bursalı, ÇOSB yönetiminden futbol turnuvaları için alınan katılım ücretlerini almamalarını talep etti.

Konuyla ilgili konuşan Ömer Sarıoğlu ise alınan katılım ücretlerinin yine turnuvada dereceye girenlere madalya kupa ve ödül olarak geri döndüğünü ifade etti. - TEKİRDAĞ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Organize Sanayi Bölgesi Hasan Kuru Çerkezköy Tekirdağ Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title