Haberler

Camiyi mesken tutan kumrular yuvalarını hoparlörlerin üzerine inşa ediyor

Güncelleme:

Camiyi mesken tutan kumrular yuvalarını hoparlörlerin üzerine inşa ediyor Güvenli liman olarak gördükleri caminin içerisine yuva yapan kumrular cemaatin ilgi odağı oldu Erzincan'da caminin içerisinde ki hoparlörün üzerini mesken tutan kumrular, imamın ve cemaatin ilgi odağı oluyor.

Camiyi mesken tutan kumrular yuvalarını hoparlörlerin üzerine inşa ediyor

Güvenli liman olarak gördükleri caminin içerisine yuva yapan kumrular cemaatin ilgi odağı oldu

ERZİNCAN - Erzincan'da caminin içerisinde ki hoparlörün üzerini mesken tutan kumrular, imamın ve cemaatin ilgi odağı oluyor.

Erzincan Merkez Karaağaç Mahallesinde bulunan Boyacılar Camii'nin sıcak yaz günlerinde sürekli açık bulunan penceresinden giren bir çift kumru, dışarıdan getirdikleri çalı çırpılarla yaklaşık 5 ay önce cami içinde ki hoparlör üstüne yuva yaptı. Gün geçtikçe yuvayı sağlamlaştıran kuşlar, daha sonra yumurtladı. Yumurtalarından çıkan kumru yavruları, cami cemaatinin ve imamının ilgi odağı oldu. Yavru kuşlara annesi her gün belli aralıklarla beslenmeleri için yem getirirken sürekli yuvada annelerini bekleyen yavru kumrular camiyi kendilerine güvenli liman olarak görüyor. Namazını kıldıktan sonra kuşları fark eden vatandaşlar cep telefonlarının kameralarını açıp tatlı yavru kuşların fotoğraf ve videolarını çekiyor. Cami imamlarının ve görevlilerinin bu duyarlı davranışı da vatandaşlar tarafından takdir topluyor.

Boyacılar Camii İmam Hatibi Mehmet Zorbuna, kumru kuşlarının camiyi mesken tuttuklarını ve yuva sayılarını günden güne artırdıklarını belirterek, "Yaklaşık 5 aya yakındır kuşlar caminin içerisinde. Öncelikle üst katta bir hoparlörün üzerine bir yuva yaptılar. Orada bir yavru büyüdü. Daha sonra yuvalarını aşağıya taşıdılar. Şimdi de burada 2 yavrusu var. Bunları büyütüyor. Cemaatimizin de gayet ilgisini çekiyor. Biz de onlara zarar vermemek için, onları burada korumaya çalışıyoruz. Kışa kadar herhalde kuşlarımız camide bu şekilde devam edecek. Şuan da sayı da çoğalıyor. Camimizin diğer hoparlörlerinde de 2-3 tane yuva yapım aşamasında. Artık sonuç nereye varır Allah bilir" diye konuştu.

Camii cemaatinden Münir Keskinoğlu ise kuşlara vatandaşların ilgili olduklarını ve sevdiklerini söyleyerek, "Kuşlarımızın rahatı yerinde. Kimse de onlara dokunmuyor. Kışa kadar buradalar, ondan sonra da Allah büyüktür. Kuşlarımız çok güzel. Herkes de onlara karşı ilgili" ifadelerini kullandı.

"En sağlam yere yuvalanmışlar"

Vatandaşlardan Osman Tatlı da kuşları caminin içerisinde görüp şaşkınlığını gizleyemedi. Hemen telefonuna sarılan Tatlı minik kuşların görüntüsünü kaydetti. Cami imamının ve görevlilerin duyarlı davranışlarını bilinçli bir davranış olarak nitelendiren Tatlı konuşmasında, "En sağlam yere yuvalanmışlar, keşke bizler de bu kuşlar gibi bu mekanlara yuvalanabilsek" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Erzincan Merkez Erzincan Cami Haberler

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek 'Koltuk' muhabbeti

Erdoğan-Özel görüşmesinde Kılıçdaroğlu'nu küplere bindirecek "Koltuk" muhabbeti

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında ikinci telefon buldu: Anneliğe dair bildiğim her şey darmadağın

Bakmadan Geçme

Çankırı bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Tunceli bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bartın bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Çanakkale bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bursa bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Kızılcık Şerbeti Meri kimdir? Kızılcık Şerbeti dizisine Şebnem Bozoklu dahil oldu! Emekli maaşları ne zaman yatacak? Emekli maaşları bayramdan önce mi, sonra mı yatacak 2024? Emekli maaşlarında son durum ne? Burdur bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Balıkesir bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bolu bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Aydın bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bitlis bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Artvin bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Bingöl bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri! Ardahan bayram namazı saat kaçta 2024? Kurban Bayramı namaz vakti ne zaman? Diyanet il il Kurban Bayramı namaz saatleri!
AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title