Haberler

Askon Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç Açıklaması

Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, referandum sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, değişenin rejim değil Türkiye’nin kalkınma ve yükselme hızı olduğunu kaydetti.

Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, referandum sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, değişenin rejim değil Türkiye'nin kalkınma ve yükselme hızı olduğunu kaydetti.

ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç, referandum sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çok önemli bir süreçten geçildiğini belirten Altaç, "Bu vatan bizim evimiz, nasıl yönetileceğine biz karar veririz. Referandumla değişen anayasa maddeleriyle yönetilecek olan bizleriz. Yönetecek olan da bizleriz. Almanya bunun neresinde, Hollanda bu işin neresinde, Belçika, hülasa Avrupa Birliği bu işin neresinde ya diğer etkileyen faktör olmaya çalışan ülkeler bu anayasanın değişen maddeleriyle yönetilecekler mi ki bunun derdine düşmüşlerdi. Onlar tarafından aslında derdine düşülen nedir? Bunu durup düşünmek lazım. Onların dünyasında da bir izdüşümü de yok, değişecek veya değiştirilmek istenen Türkiye'nin kalkınma ve yükselme hızıdır. Değişecek olan Türkiye'nin yaptığı bir çok yeniliğe başka birçok yenilik ekleyip, kaldığı yerden sancağı kaldırıp, müreffeh, çağdaş yaşanılabilir, vatandaşına kıymet veren bir devleti milletinin hizmetine sunma gayretidir" dedi.

"İstiklal harbinde karşımızda kim vardı ise referandum sürecinde belki oyuncular değişik, senaryo biraz tadilat görmüş, ama hadise tam anlamıyla aynı kesimler vardı" diyen Altaç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün üniformalarıyla, tüfeğiyle, süngüsüyle, topuyla, gemisiyle, bayrağıyla burada kim varsa, bugün maşalarıyla birlikte, bu sahada emperyalizmin oyunlarını oynayıp, emperyalizmi bu topraklarda hakim kılmaya çalışanlar yine onlardı. Amaç aynı amaç Türkiye'yi diz çöktürmeye çalışmak, amaç bu toprağın enerjisini sömürmek, amaç bu insanların kafasını kaldırıp, dünyaya bakıp böyle olmaz demelerini engellemek ve etrafındaki mazlum insanların da uyanmasını engellemek ama o durağı çoktan kaçırdılar. Atı alan Üsküdar'ı da geçti. Belçika'yı da, Almanya'yı da, Hollanda'yı da geçti. Türkiye'den çıkan dünya beşten büyüktür sesi korkuları olmuştur. Türkiye'nin etrafındaki Ortadoğu'yu, balkanları, Asya'yı buradan Latin Amerika'ya kadar artçılarını beraberinde getirmiştir. Evet dünya beşten büyüktür. Evet dünyayı beş ülke yönetmeyecektir. Hiçbir zaman da böyle olmayacaktır. Zülüm ile abad olanın ahreti berbat olur demişler. Şimdi şunu söyleyeyim zülüm ile abad olanın sadece ahreti berbat olmaz eğer varsak, sağsak dünyalarının da nasıl berbat olacağını hep birlikte göreceğiz.2 - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Avrupa Birliği Aydın Altaç Diyarbakır Türkiye Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title