Haberler

Araban'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Etkinliği

Gaziantep’in Araban ilçesinde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Gaziantep'in Araban ilçesinde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Araban Kaymakamı Cuma Emeç'in makamında tebrikleri kabulü ile başlayan kutlama programı Araban Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen törenle sürdü. Törene Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, mülkü ve idari amirler, gençler, çocuklar, aileleri ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Cuma Emeç, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Kaymakam Emeç, "Bugün Büyük Atatürk'ün eseri, bir büyük devrim ve milletimize eşsiz bir armağan olan Cumhuriyeti, ilanının 93. yılında birlikte kutlamanın mutluluk, coşku ve heyecanı içindeyiz. Türkiye'miz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimize en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Cumhuriyeti yegane ayakta tutan kuvvet milletin kendisidir. Türk milleti, Cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi; görevlerini yerine getiren, haklarını kullanabilen, öz güveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur. Sevgili Arabanlılar, ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibariyle politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedenledir ki binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Yaşadığımız şu günlerde yeni oyunların oynanmaya çalışıldığını sizlerde bilmektesiniz. Ancak, tek yürek olmuş milletimiz sayesinde bu oyunlar boşa çıkarılmıştır. Bundan sonra yapılacak planlar da bozulmaya mahkumdur" dedi.

Öğretmen ve öğrencilere de seslendi

Öğretmenlere de seslenen Kaymakam Emeç, "Bilginin en önemli kazanım ve güç olduğu günümüzde bilimin aydınlatıcı ışığında 'erdemli insan yetiştirmek' düsturu ile gelecek nesilleri şekillendiriniz. Bu amaçları gerçekleştirdiğinizde 'Atatürk'ün milletleri kurtaran öğretmenleri' arasına girmiş olursunuz" ifadelerini kullandı. Öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Emeç, "Sizler, Atatürk'ün deyimiyle "geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklersiniz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk "Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak" sözleri ile işaret ettiği ve Cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz. Taşıdığınız bu emanetin ağırlığı ve sorumluluğunun bilincinde olduğunuza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Unutmayınız ki, geleceğimize yön verecek sizlersiniz. Bu ülke, sizlerin çabası ile dünyadaki saygın yerini alacaktır" diye konuştu.

Kaymakam Emeç'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından devam eden program Araban Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Cumhuriyetin kuruluşunda günümüze kadar, özellikle 15 Temmuz şehitleri için Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Program daha sonra Lise ve Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Atletizm koşusu, Araban Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından 15 Temmuz şehitleri için indirilen hatmin duası, Suriyeli öğrencilerin okuduğu Arapça-Türkçe şiirler ile devam etti. Program, ilçede görev yapan müzik öğretmenlerinin hazırlamış olduğu öğrencilerden oluşan koronun seslendirdiği konser ile sona erdi.

Programa Araban Kaymakamı Cuma Emeç, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Araban İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Taşkın Kılıç, Araban İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Abdülkadir Özpınar, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, Araban Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, CHP Araban İlçe Başkanı Mustafa Kayacı, daire amirleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gaziantep 29 Ekim Araban Yerel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

title