Haberler

2b Arazilerinin Satışı ve Ödeme Süresi Uzatıldı

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen torba kanun ile 2B başvuru süreleri 6 ay daha uzatıldı.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilen torba kanun ile 2B başvuru süreleri 6 ay daha uzatıldı.

Türkiye Varlık Fonu Kurulması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına dair kanun, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi. Kanunun 64'ncü maddesinde yer alan ve özellikle Antalya'da birçok vatandaşı ilgilendiren 2B arazilerinin satışı ve ödeme süresi 6 ay uzatılmış oldu.

"6 içerisinde başvuru yaparak, bu haklarını geri kazanabilecek"

Türkiye'de en fazla 2B arazisinin bulunduğu şehirlerden birisinin Antalya olduğunu belirten AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, çıkan kanunla 2B alanlarında bulunan taşınmazların satışı veya ödeme süresinin 6 ay uzatıldığını söyledi. Köse, "2B arazisi bulunan vatandaşlarımız 6 ay içerisinde başvuru yaparak bu arazileri alabilecek. Ayrıca, daha önce 2B arazilerini almak için başvuru yapmış fakat ödemelerini aksatmış olan vatandaşlarımız da yine 6 ay içerisinde başvuru yaparak, bu haklarını geri kazanabilecek. 26 Mart 2012 tarihinden sonra belediye ve mücavir alan sınırı dışında kalan yerler de bu kapsama alındı" dedi.

"Orman arazisinde kalan arsaların satışı da yapılabilecek"

Antalya'daki iki mahalledeki taşınmazların da tescili halinde vatandaşlara satışının yapılacağını ifade eden Köse, "Aynı kanunun 65'inci maddesi de Antalya'mızı ilgilendiriyor. Döşemealtı İlçesi Kömürcüler Mahallesi ile Aksu İlçesi Atatürk Mahallesi'ndeki bazı alanlar da 2B kanunu kapsamına alındı. Bu iki mahallede bulunan taşınmazların tapu kayıt işlemlerine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlendi. Bu düzenleme ile iki mahalledeki orman arazisinde kalan arsaların satışı da yapılabilecek" diye konuştu.

"Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum"

Kömürcüler ve Atatürk Mahallesindeki vatandaşların uzun yıllardır bu talebi kendilerine ilettiklerini belirten Milletvekili Köse, "Sayın Bakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız ve milletvekili arkadaşlarımız, bu iki mahalledeki vatandaşlarımızın hasretle bekledikleri kanunu çıkmasında büyük çaba harcadı. Çıkan bu kanunun Kömürcüler ve Atatürk Mahallelerindeki vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Antalya Türkiye Yerel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Gölge bakan Karatepe ve Bakan Şimşek'in 4 saatlik görüşmesi sona erdi! Kırmızı dosya detayı dikkat çekti

Gölge bakan Karatepe ve Bakan Şimşek'in 4 saatlik görüşmesi sona erdi! Kırmızı dosya detayı dikkat çekti

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title