Piknikten dönen yaşlı kadın, evini görünce gözlerine inanamadı! Penceresinin önünü panelle kapattılar - Haberler
Haberi Paylaş

Piknikten dönen yaşlı kadın, evini görünce gözlerine inanamadı! Penceresinin önünü panelle kapattılar

İhlas Haber Ajansı - Yaşam
 - Güncelleme:

Tokat'ın Almus ilçesinde yakınları ile piknikten dönen 74 yaşındaki Şerife Akkemik, komşusunun bahçesine bakan pencerelerinin panellerle kapatıldığını görünce gözlerine inanamadı. Akkemik, kendisini mağdur eden komşusundan şikayetçi oldu.

Almus'a bağlı Kınık Beldesinde ikamet eden 7 çocuk annesi Şerife Akkemik, yaklaşık bir ay önce piknik dönüşü evine geldiğinde pencerelerin, komşusunun bahçesine diktiği bir panelle kapatılmış olduğunu gördü.

Yaklaşık 10 yıl önce yaptıkları evlerinin görüşünün bu şekilde kapatılmasına bir anlam vermediklerini kaydeden Akkemik, komşusu ile arasında bir husumet veya kavgalarını olmadığını belirtti. Şerife Akkemik, "Evime geldiğimde beklemediğim manzara ile karşılaştım. Camlarımızı kapattı, gün ışığımızı da kesti. Tek başıma da ne yapacağım bilmiyorum. Kendisine neden böyle yaptığını sorduğumuzda 'Orası benim tapulu yolum İstediğimi yaparım' diyor" diye konuştu.

Piknikten dönen yaşlı kadın, evini görünce gözlerine inanamadı! Penceresinin önünü panelle kapattılar

Talihsiz kadın, evin yan taraftaki camlarının bahçeye baktığını ifade ederek, "Bizim cam öbür bahçeye bakıyor. Burayı görenlerin kimi diyor ki kadının ışığını kestin, kimisi de diyor ki herkesin tapulu yeri kapatabilir. Ne yapacağımızı bilemiyorum" ifadelerini kullandı. Konu ile ilgili açıklama yapmak istemeyen M.Ç ise arsası üzerine komsusunun evine zarar vermeden panel yaptırdığını ileri sürdü.

Piknikten dönen yaşlı kadın, evini görünce gözlerine inanamadı! Penceresinin önünü panelle kapattılar

Kınık Belde Belediye Başkanı Güven Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sorunun 2 komşu arasında yaşanan arsa anlaşmazlığını nedeni ile ortaya çıktığını ifade ederek, "Beldemizde yaşanan bir arazi anlaşmazlığı neticesinde iki tarafın da başvurusundan dolayı vatandaşlarımıza gidip yerinde inceleme yapılarak bir görüşme yapıldı. İki tarafın da kendine haklı hizmet hissetmesinden kaynaklı olarak sorunun çözüm noktası olan adli mercilerimize başvurmaları gerektiği şeklinde bir yönlendirme yaptık. Soruna baktığımız zaman etik değerler açısından doğru değil ama yasal anlamda bu mevzuata göre iki tarafın da yerine getirmesi gerektiği sorumluluklar var. Bu sorumluluklar yerine getirildiğinde hoşgörü kültürüyle bu sorunun aşılabileceğine inancım sonsuz. Kırık bir hoşgörü kentidir. İnancım odur ki vatandaşlarımız da bu duygularla bu sorunu aşacaktır" ifadelerini kullandı.

Piknikten dönen yaşlı kadın, evini görünce gözlerine inanamadı! Penceresinin önünü panelle kapattılar

İhlas Haber Ajansı / Yaşam

piknik, Almus, Tokat, Yaşam, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

cihan çelik:

İyi Bende komşumun kiremitlerini sevmiyorum onları değiştireyim. Hatta kümesini yıkıp diğer tarafa yapayım. La ne oluyoruz kardeşim? Komşunun camlarını kapatmak sanamı kaldı adalet, savcılık varken? Nasıl Bi cesaret varmış bu adamda anlamadım. Ee karşısındaki yaşlı olunca.

Dandik dandik:

Saçmalık çünkü yolun tapısı kom?unun olabilir ama o binanın duvarına dokunamaz. Dokunmayada hakkı yok. Belediye zabita vesayre haber verilmesi lazım. Insallah ilgili merciler haberlerden görüp duymu?lardır.

Hakan :

En büyük sorunlarımızdan biri de bu: görgüsüzlüğe dayalı mülkiyetçilik.

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title