Haberler

Atatürk ve Cumhuriyet' Konseri

Eskişehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ESMMMO), Türk Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile, ’Atatürk ve Cumhuriyet’ Konseri ile sezon açılışını yaptı.

Eskişehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ESMMMO), Türk Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile, 'Atatürk ve Cumhuriyet' Konseri ile sezon açılışını yaptı.

Atatürk ve Cumhuriyet Konseri ESMMMO'nun konferans salonunda davetlilerin katılımı ile gerçekleşti. Coşkulu bir şekilde kutlanan 29 Ekim programına, çok sayıda davetli katıldı. Konser, İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Konserin açılışında ESMMMO Başkanı Neşet Ertoy kısa bir konuşma yaparak, "Cumhuriyet, din, dil farkı gözetmeksizin tüm yurttaşların aynı haklara sahip olmasıdır. Cumhuriyet aynı zamanda çağdaşlık, akıl ve bilimdir. Cumhuriyetimizin 95'inci yıldönümünü bir taraftan büyük bir şevk, heyecan ve gururla idrak ediyoruz. Aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Tüm Eskişehir halkının Cumhuriyet Bayramını kutlarım" ifadelerini kullandı.

Konser Şefi Figen Alkılıçgil'in sahnede yerini alması ile birlikte başlayan konserinde, Atatürk'ün sevdiği Rumeli ve Selanik yöresi türkülerinden oluşan bir demet sundu. Konsere zeybekleriyle eşlik eden genç halk oyuncuları, davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Davetliler, Türk Müziği Korosunu ayakta alkışladılar ve Türk bayrakları ile Türk Müziği Korosuna ayağa kalkarak sevgi gösterisinde bulundular. Programın son bölümünde sahne alan, şef Ali Ulusoy ve uğur Kürkçüoğlu tarafından kurulan 'Bando Eses', ESMMMO korosu eşliğinde, konuklarında katıldığı marşlarla geceye büyük renk kattı. Programın sonunda; ESMMMO Başkanı Neşet Ertoy, konserde emeği geçenlere plaket taktim etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet Eskişehir Yaşam Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

title