Haberler

Ardahan'da Toplu Açılışlar

Ardahan’da yeni hizmete giren kamu yatırımlarının açılışı yapıldı, bazı kamu yatırımlarının da temeli atıldı.

Ardahan'da yeni hizmete giren kamu yatırımlarının açılışı yapıldı, bazı kamu yatırımlarının da temeli atıldı.

Açılış ve temel atma programları kapsamında İl Özel İdaresinin kilit parke ve ikinci sıcak asfalt üretim tesisinin açılışı gerçekleştirildi, araç parkına dahil edilen yeni iş makineleri ve araçların ise tanıtımı yapıldı.

Programlara, Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, ARÜ Rektörü Mehmet Biber, Ak Parti İl Başkanı Yunus Baydar, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşgun, ilçe belediye başkanları, muhtarlar, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Özel İdare tesislerinin açılış programında konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, "Bugün burada Özel İdaremizin kilit parke üretim tesisi ile filoya dahil edilen yeni iş makineleri ve araçları hizmete açıyoruz. Kilit parke tesisimiz, tam otomatik, 3 kişi ile çalışabilen, bir seferde 25 taş, tek vardiya ile günde 800 metrekare taş dökebiliyor. Bu tesisin yaklaşık maliyeti ise 1.5 milyon liradır. Araç parkımızdaki araçlarımız eskiydi ve bütçemizin neredeyse yarısını bu araçların bakımına harcıyorduk. Doğru bir karar ile yeni araç alımı yapıldı. Bir diğer tesisimiz ise yine burada kurulacak olan ikinci sıcak asfalt tesisi. Bu tesisimiz saatte 240 ton sıcak asfalt malzemesi üretecek. Bu tesisin maliyeti 6 milyon lira, 3 buçuk milyonu TANAP'tan bir proje kapsamında temin edildi, yaklaşık 2 buçuk milyon lirası da Özel İdaresi kaynağından karşılanacak.

Alınan ekipmanla günlük 2 kilometre sıcak asfalt serme imkanına kavuşuyoruz. İnşallah Bakanlığımızın da başlattığı önümüzdeki yıldan itibaren köy grup yollarında sıcak asfalt işine gireceğiz. Altyapısı uygun olan bütün köylerimizin yolunu önümüzdeki üç yılda sıcak asfaltla kaplayacağız. Ayrıca, yine kaynağı SERKA'dan bir proje ile temin edilen andezit ve bazalt kesme tesisi burada yapılacak. Projemiz onaylandı ama henüz resmi ilanı yapılmadı. Proje bedeli yaklaşık 2.4 milyon civarında, günlük kapasitesi 150 metrekare değişik ebatlarda taş kesme imkanına kavuşacağız. Bu tesislerimizin Ardahan'ımıza, Özel İdaremize ve köylerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Milletvekili Orhan Atalay ise, "Gece gündüz, yaz kış demeden yağmur çamur demeden her gün Ardahan'ı, Ardahan'ın köylerini ve yaylarını yaşanır hale getiren siz değerli emekçilere, bütün samimiyetimle teşekkür ediyorum. Biz, Türkiye'yi yeniden imar ettiğimiz gibi, Ardahan'ı da yeniden imar ediyoruz. İşte bu yatırımlar bunun bir göstergesidir. 2011 yılında bir günde üç köyü zor gezerken bugün yarım günde neredeyse Ardahan'ın köylerinin üçte birini çok rahat geziyorsunuz. İlçelerimizde de durum böyledir. İşte bu tesisler bu imkanları daha iyi noktaya taşımak için yapılıyor. Ben bu tesislerin hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından tesislerin ve yeni iş makinelerinin açılış kurdelesi kesildi ve çalışmalar izlendi. Vali Bilmez ve protokol üyeleri İl Özel İdaresinin araç parkına dahil edilen yeni araçlarla deneme sürüşü yaptı.

Buradaki açılış programının ardından, Ardahan Kültür Merkezi Binasının ve Ardahan Belediyesi kapalı otopark inşaatının temeli atıldı. Ardahan Belediyesinin şehrin çeşitli noktalarında sürdürdüğü sıcak asfalt yol yapım çalışmaları gezildi. - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Faruk Köksoy Orhan Atalay Emin Bilmez Ak Parti Yaşam Haberler

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kürtçe trafik uyarıları yazmaya başladı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Bakmadan Geçme

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title