Yamaç Paraşütü Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı

Yamaç Paraşütü Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı

Türk Hava Kurumu Uluslararası Havacılık Federasyonu ve Bolu Sportif Havacılık Derneği Tarafından 13-24 Mayıs Tarihleri Arasında Düzenlenen Yamaç Paraşütü Başlangıç Kursunu Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Sertifikaları Düzenlenen Törenle Verildi.

Yamaç Paraşütü Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı

Türk Hava Kurumu Uluslararası Havacılık Federasyonu ve Bolu Sportif Havacılık Derneği tarafından 13-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yamaç paraşütü başlangıç kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Mazı Restaurant'ta düzenlenen törene Bolu Vali Yardımcısı Hüseyin Doğan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, Bolu İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bedri Dursun, Bolusportif Havacılık Derneği Başkanı Fatih Yamaner ve kursiyerler katıldı.

Bolusportif Havacılık Derneği Başkanı Fatih Yamaner, törende yaptığı konuşmada, "Derneğimiz aracılığıyla Türk Hava Kurumu pilotları tarafından 2 yıl içinde 60 kişiye yamaç paraşütü ve yelken kanat kursu verme imkanı sağladık. Düzenlenen kursların Eskişehir İnönü Eğitim Merkezi dışında ilimizde verilmesi bu spor meraklıları için bir fırsattır. Abant Örencik bölgesi hava sporları için Türkiye'nin en iyi eğitim alanlarına sahiptir. Doğayı bozmadan bu bölgede yapılan düzenlemeler, ilgili kurumlara rapor halinde sunulmuştur. Derneğimizden üç, üniversiteden iki arkadaşımız yamaç paraşütü eğitmenlik kursuna devam etmektedirler. Önümüzdeki dönemde Türk Hava Kurumu tecrübesiyle ilimizden eğitmen pilotlar yetişecektir. Doğa ve hava sporlarını geliştirmeye, Abant Çepni bölgesini hava sporları meraklılarının buluştuğu bir merkez haline getirmeye, ayrıca bu bölgede ulusal ve uluslararası yamaç paraşütü yarışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu hedeflerimize sizlerin yardımıyla ulaşacağımıza yürekle inanıyoruz. Dernek faaliyetlerimizi sürekli destekleyen Bolu Valiliği'ne, Bolu Belediyesi'ne, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ne, Türk Hava Kurumu'na ve dernek üyesi gönüllü arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz ise, yapılan çalışmalardan son derece memnun olduğunu ifade ederek, "Sportif Havacılık Derneği ilk kurulduğundan bu güne kadar o kadar gayret içinde bulundu ki, onların pozitif enerjisine bizim hayır deme imkanımız yoktu. Bundan sonrada olmayacak, bizde onlara güç vermenin gayreti içinde olacağız. Birlikte hareket edersek çok şeyi başaracağız. Şu anda vaktimin çoğunu altyapı çalışmalarına ayırdım. Bundan sonraki dönem içersinde bu terse doğru dönecek. Kültürel sosyal ve spor alanında ağırlığımız artacak. Hemen bir örnek vereyim; Karaçayır bölgemizde bin 500 dönümlük alanda olimpiyat spor kompleksi projesini hazırlıyoruz, çalışmalar devam ediyor. Türkiye'de hiç bu kadar büyüklükte spor alanı düşünülmemiş. İlk defa Bolu'da yapılacak. İki metropol arasında en güzel il Bolu. İlerde uluslararası faaliyetlere Bolu ev sahipliği yapacaktır. Geleceğe yönelik bu hazırlığı yapmak zorundayız. Bu konuda hep yanınızda olacağız. Hepinizin sıcak yüzlü, sevecen, pozitif enerjiyle bir şeyler yapmak istediğinizi görmekten duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

(CG-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA