WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin akıbeti belli oldu

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin akıbeti belli oldu

21.02.2021 00:14 | Son Güncelleme: 21.02.2021 07:56

Gizlilik sözleşmesi nedeniyle ağır eleştirilere maruz kalan WhatsApp geri adım atmamakta ısrarlı. WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini 15 Mayıs tarihine kadar kabul etmeyen kullanıcılar, bildirimleri almaya devam edecek ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak ve gönderemeyecek.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp'ınzorunlun güncelleme kararının yankıları sürüyor. Dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı hızla azalan WhatsApp, hizmetlerin sağlanması için yeni kuralları ve kullanıcı verilerini işleme politikasını 15 Mayıs'a kadar kabul etmeyen kullanıcılara ne olacağını duyurdu.

15 MAYIS'TA SONRA REDDEDERSENİZ NE OLACAK?

Donanımhaber'de yer alan habere göre; yeni şartları 15 Mayıs'tan sonra reddederseniz, birkaç hafta boyunca aramaları ve bildirimleri almaya devam edebileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak ve gönderemeyeceksiniz. Bundan sonra ne olacağı henüz belli değil, ancak WhatsApp'ın 120 gündür aktif olmayan hesapları silmek gibi yeni bir politikası var. Bu kural, yeni politikaları kabul etmeyen hesaplar için de geçerli olabilir.

GÜNCELLEME ÖTELENMİŞTİ

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gelen tepkiler sonrası 15 Ocak'ta söz konusu yeni şartları 8 Şubat'tan 15 Mayıs'a ötelediğini duyurmuştu.

TÜRKİYE'NİN ALDIĞI WHATSAPP KARARLARI

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de tepkilere neden olan WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi için Rekabet Kurulu harekete geçmiş, kuruldan yapılan açıklamada Facebook ve WhatsApp hakkında resmen soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Rekabet Kurulu ayrıca WhatsApp'la veri paylaşımı zorunluluğunun durdurulduğu bildirilmişti.

Rekabet Kurulu'nun internet sitesinde yer alan yazıda söz konusu verilerin Facebook'un faaliyet gösterdiği diğer pazarlarda kullanılmasının ve bunun WhatsApp kullanımı için zorunlu tutulmasının 4054 sayılı Kanun kapsamında yol açtığı endişeler de sıralanmıştı.

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin akıbeti belli oldu
Haber Yorumları (91)
BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ: Ben üretiyorum, seneye çıkarırım. Adı Fırıldak olur belki.
ADANA: siler başka uygulamaya girer keyfime bakarım, onaylamam tınlamam
SİLİN ŞUNU: whatsapın kurucusu , facebook tarafından stın alındıktan sonra orada çalışmaya başladı ve kullanıcıların gizliliklerinin ihlalerini gördükden sonra oradan istifa etti ve Signal programını kurdu. Piyasadaki tek güvenli mesajlaşma programı Signaldir. emin olun çünkü şifreleme algoritmasına sizde bir kod ile dahil oluyorsunuz. şifreleyen şifreleme tekniğini bildiği sürece şifrelese ne farkı var. bırakın whatsabı. . . Ne telegram , ne Bip. En güvenlisi Signal
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title