Uyuşturucuyla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler

Uyuşturucuyla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Uyuşturucuyla mücadele için pedal çevirdiler Aksaray'da '26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü' kapsamında, uyuşturucuya ve bağımlılığa hayır demek amacıyla buluşan il protokolü ve bisikletli vatandaşlar, uyuşturucuyla mücadele için pedal çevirdiAKSARAY - Aksaray'da '26 Haziran...

Uyuşturucuyla mücadele için pedal çevirdiler

Aksaray'da '26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü' kapsamında, uyuşturucuya ve bağımlılığa hayır demek amacıyla buluşan il protokolü ve bisikletli vatandaşlar, uyuşturucuyla mücadele için pedal çevirdi

AKSARAY - Aksaray'da '26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü' kapsamında uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla bisiklet sürüş etkinliği düzenlendi.

Taşpazar Mahallesi Tiyatro Kavşağı önünde buluşan uyuşturucuya hayır diyen bisiklet sürücüleri, Vali Akyut Pekmez'in verdiği start ile Ebulfez Elçibey Caddesini takiben 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'na kadar bisikletle pedal çevirdi. Ardından burada düzenlenen programla uyuşturucuyla mücadelede görev alan resmi kurum ve kuruluşların temsilcilerine teşekkür plaketi verildi. Programda bir açıklama yapan Aksaray Valisi Aykut Pekmez, "Bugün 'Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü' kapsamında bir farkındalık oluşturmak için vatandaşlarımızın ilgisini bu mücadeleye çekebilmek için bir bisiklet turu düzenledik. Birazdan da uyuşturucuyla mücadele konusunda ilimizde katkısı olan kişilere ödül vereceğiz. Maalesef bu kadar mücadeleye, önleme rağmen dünyada uyuşturucu kullanımı artıyor. Bizim de amacımız elbette devlet olarak güvenlik güçlerimizle beraber uyuşturucuyla mücadele etmek en önemli görevimiz. Sayın bakanımızın ve hükümetimizin talimatlarıyla da bu konuda hem ilimizde hem de Türkiye genelinde güvenlik güçlerimiz önemli çalışmalar yaptı. Ama toplumun da bu konuda duyarlı olması ve bu mücadeleye katkı sağlaması çok önemli. Bu etkinliği de inşallah bu katkıyı sağlamak amacıyla düzenledik. Katılımcı olan herkese, emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah bu mücadele için ilimizde, ülkemizde bu etkinlikler bir ivme kazanmış olur" dedi.

İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ise konuşmasında, "Bağımlılık yapıcı her türlü madde ve nesnelerden korumak, kollamak hepimizin en başta gelen görevi olmalı. Toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket etmeliyiz. Bu bağlamda uyuşturucuyla mücadele de farkındalık oluşturmak, değerli Aksaraylı vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığını artırmak için bisiklet etkinliği düzenlendi" şeklinde konuştu.

"En önemli eğitim ailede başlar"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ise, "Uyuşturucu denince bir sürü madde bunun içerisine giriyor. Son zamanlarda basında da duyduğumuz, belki gençlerin, çocukların, belki de çocuklarımızın yaş haddinin de düştüğü ve geleceğimizin ciddi anlamda bir tehlike ile karşı karşıya olduğumuza dikkat çekileceği bir günü hep beraber böyle bir sosyal projeyle anıyoruz. Burada en çok sorumluluk alması gereken öncelikle aile, anneler, babalar. Öncelikli eğitim aileden başlar ve daha sonra milli eğitimle, eğitimle öğretmenlere, eğitimle arkadaşlara. Yani anne ve baba olmanın sorumluluğu bir ömür boyu bitmiyor. Eğitimi ailede veriyoruz ama öbür taraftan çocuklarımızı takip etmek zorundayız" diye konuştu.

Bisikletli katılımcılar ise uyuşturucuyla mücadeleye her alanda destek olduklarını belirterek, 'uyuşturucuya hayır' dediler. Programa, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, resmi kurum müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda bisiklet sürücüsü katıldı.

Uyuşturucuyla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler
Uyuşturucuyla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler
Uyuşturucuyla Mücadele İçin Pedal Çevirdiler

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title