Ürdün'de "Türkiye Ürdün Iş Forumu" Düzenlendi

Ürdün'de "Türkiye Ürdün Iş Forumu" Düzenlendi

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Foruma katılanlar Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz'ün forumdaki konuşması Ürdün İş Adamları Derneği Başkanı Hamdi et-Tıba'nın forumdaki konuşması Ekonomi Kulübü Başkanı Taner Bozkurt ile röportaj Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz ile röportaj Ürdün'ün...

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Foruma katılanlar

Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz'ün forumdaki konuşması

Ürdün İş Adamları Derneği Başkanı Hamdi et-Tıba'nın forumdaki konuşması

Ekonomi Kulübü Başkanı Taner Bozkurt ile röportaj

Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz ile röportaj Ürdün'ün başkenti Amman'da Türkiye-Ürdün ortaklığında "Türkiye Ürdün İş Forumu" düzenlendi.

Ürdün İş Adamları Derneği'nin, Ankara Ekonomi Kulübü ile iş birliği içerisinde düzenlediği, çeşitli sektörlerden 20 Türk iş adamının katıldığı ekonomik forumda, Ürdün Ekonomi'den Sorumlu Devlet Bakanı Yusuf Mansur ile Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz de hazır bulundu.

Ürdün'den Türkiye'ye ihracatın ve ortak yatırımların artırılması ve iki ülke arasındaki ticaret hacminin yükseltilmesinin hedeflendiği forumun açılışında konuşan Ürdün İş Adamları Derneği Başkanı Hamdi et-Tıba, Ürdün ile Türkiye arasında, dostluk ve ortak çıkarların sağlam bir temel üzerine kurulu olduğu tarihi ilişkilerin olduğuna dikkati çekti.

Büyükelçi Karagöz de iki ülke arasında güçlü ilişkilerin olduğuna ve 2014 yılında ticaret hacminin bir milyar doları geçtiğine değinerek, Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında dış ticaret hacmini 500 milyar dolara çıkarmak olduğunu kaydetti.

Ürdün'de 'Türkiye Ürdün Iş Forumu' Düzenlendi
Ürdün'de 'Türkiye Ürdün Iş Forumu' Düzenlendi
Ürdün'de 'Türkiye Ürdün Iş Forumu' Düzenlendi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title