Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Ümit Yesin Kimdir?

Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Ümit Yesin Kimdir?

Birçok dizi ve filmde rol alan usta oyuncu Ümit Yesin, 65 yaşında hayatını kaybetti. Peki, Ümit Yesin kimdir?

19.03.2019 14:12 | Son Güncelleme: 19.03.2019 14:21

Usta isim Ümit Yesin'in ölümünü sanatçı arkadaşları sosyal medyada duyurdu. Peki, 65 yaşındaki hayata gözlerini yuman oyuncu Ümit Yesin kimdir?

ÜMİT YESİN KİMDİR?

Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 tarihinde Ankara'da doğmuştur. İstanbul-Ankara arasında geçen bir çocukluğu oldu. 1969 yılında İstanbul'a taşındılar. İlkokul ve ortaokulu Ankara'da bitiren Ümit Yesin, liseyi İstanbul'da bitirdi. Yüksek okul ve konservatuar öğrenimini İstanbul'da yaptı. 1970 yılında Bakırköy Halkevinde amatör olarak tiyatroya başladı. Daha sonra da Üstün Asutay'ın sahibi olduğu Bakırköy Komedi Tiyatrosunda profesyonel olarak tiyatroya devam etti. Sonrasında büyük usta Muammer Karaca tarafından konservatuara girmeye teşvik edildi.

AĞA KARAKTERLERİ İLE AKLIMIZDA KALDI

Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde oynayan Ümit Yesin, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalıştı. Ümit Yesin, 1989 yılında TRT'de yayınlanan Hanımın çiftliği adlı dizideki Kabak Hafız ve 2007 yılında özel bir kanalda yayınlanan Yol Arkadaşım adlı dizideki Rıza Elmastaş karakteri,Çiçek takside Şeker Kazım, Cennet mahallesinde Muharrem, Akasya durağında Duran Ağa karakterleri ile herkes tarafından tanındı. 1989 yılında TRT'de yayınlanan "Hanımın çiftliği" adlı dizideki Kabak Hafız rolünü oynarken Gülben Ergen, İlknur Bozkurt, Fikret Hakan, Bulut Aras, Meral Orhonsay, Ülkü Ülker, Aydemir Akbaş, Sami Hazinses, Merih Fırat, Ünsal Emre, Efkan Efekan, Erol Taş ile birlikte rol aldı.

CENNET MAHALLESİ DİZİSİNDE OYNADI

1995 ile 2003 yılları arasında oynayan " Çiçek Taksi" adlı dizide Erol Günaydın,Eşref Kolçak, Bekir Aksoy, Volkan Ünal, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Volkan Severcan, Civan Canova, Tuna Arman, Evin Esen,Necati Bilgiç, Yonca Cevher, Alev Oraloğlu, Kayhan Yıldızoğlu, Aykut Oray,Gafur Uzuner, Mahmut Cevher, Şevket Çoruh, Nilgün Belgün, Selehattin Taşdöğen gibi oyuncularla birlikte oynamıştır. 2004 ile 2007 yılları arasında "Cennet Mahallesi" adlı dizide Müjdat Gezen,Melek Baykal, Özkan Uğur, Alişan, Çağla Şikel, Zeki Alasya, Aylin Kabasakal, Serhat Özcan, Buket Dereoğlu, Levent Tülek ile birlikte rol aldı. Ümit Yesin, oyuncu Evin Esen ile evlendi. Uzun bir süre evli kaldıktan sonra 2011 yılında boşandı.

Hayatını Kaybeden Usta Oyuncu Ümit Yesin Kimdir?
Haber Yorumları (11)
SSSSSSSSSSSSSS: ALLAH RAHMET EYLESİN. . . SANATÇILARIMIZ BİRER BİRER DÖKÜLÜYOR. . . DARISI BÜLENT ERSOY VE AJDA PEKKAN, GÖNÜL YAZAR, BANU ALKAN VS. . GİBİ DİNAZORLARIN BAŞINA. . . . .
YAŞAR: mekanı cennet olsun
ÇİÇEK TAKSİ KAZIM RIP: Çiçek Taksi, Cennet Mahallesi, Hanımın Çiftliği gibi birçok önemli projede rol almış önemli bir oyuncuydu. Çiçek Takside Kazım rolüyle parladı. En güzel rolü orada yaptı. O dizide de hayatını kaybetmişti kaza yaparak. Üzüldüm açıkçası huzur içinde yat.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title