Uluslararası Müzik Festivali

Uluslararası Müzik Festivali

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinlikten detaylar Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Üyesi Halil Delibaş'ın konuşması Yarışmada dereceye giren eserlerin sunumu Oy kullanımından detaylar Sonucun açıklanmasından detaylar Genel görüntüler - Festival, "Mersin Yumuktepe İçin Müzik Arıyor" sloganıyla düzenlenen "6. Beste Yarışması" ile başladı Yarışmaya "Meşe" rumuzuyla katılan Eray İnal, Hadrianapolis eseriyle birinci oldu Mersin Uluslararası Müzik Festivali, "Mersin Yumuktepe İçin Müzik Arıyor" sloganıyla düzenlenen "6. Beste Yarışması"yla başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Etkinlikten detaylar
Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Üyesi Halil Delibaş'ın konuşması
Yarışmada dereceye giren eserlerin sunumu
Oy kullanımından detaylar
Sonucun açıklanmasından detaylar
Genel görüntüler - Festival, "Mersin Yumuktepe İçin Müzik Arıyor" sloganıyla düzenlenen "6. Beste Yarışması" ile başladı
Yarışmaya "Meşe" rumuzuyla katılan Eray İnal, Hadrianapolis eseriyle birinci oldu

Mersin Uluslararası Müzik Festivali, "Mersin Yumuktepe İçin Müzik Arıyor" sloganıyla düzenlenen "6. Beste Yarışması"yla başladı. Yarışmaya, "Meşe" rumuzuyla katılan Eray İnal, Hadrianapolis eseriyle birinci oldu.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Üyesi Halil Delibaş, Mersin Kültür Merkezi'nde yaptığı konuşmada, festivalin kurumsallaşması, devamlılığı ve bütün yıla yayılması için çalışma yaptıklarını bildirdi.

Gelecek yıl daha güçlü ve zengin bir program hazırlayacaklarını belirten Delibaş, şöyle devam etti:

"28 Mayıs'a kadar 10 ayrı program yapılacak. Programlarımıza katılım ve destek ne kadar fazla olursa o kadar daha mutlu oluruz ve program amacına ulaşmış olur. Festivalimizi uluslararası değer olarak görüyoruz. Festival öncelikle Mersin'in sonra da ülkemizin gülen yüzü. Bu çok önemli bir etkinlik. Festivalimizi olabildiğince çevremize, ülkemize ve ülkemiz dışındakilere de duyuralım. Mayıs ayı müzik tadında diyorum."

Konuşmanın ardından müzik dünyasına yeni eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada finale kalan 5 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Eserler, Mersin Devlet Opera ve Bale sanatçıları Rauf Musaev, Ezgi Arman, Mammadbaghir Azimov, Ziya Arman ve Onur Tuyan tarafından seslendirildi. Sanatseverlerin oylarıyla sonuçlanan yarışmaya "Meşe" rumuzuyla katılan Eray İnal, "Hadrianapolis" eseriyle birinci seçildi.

Dereceye giren eser sahibine ödülü 11 Mayıs'ta düzenlenecek etkinlikte verilecek.