UAÜ'de Öğrenciler YGS Provası Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

UAÜ'de Öğrenciler YGS Provası Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
UAÜ'de Öğrenciler YGS Provası Yaptı

Körfez Dershaneleri önderliğinde 346 öğrenci, Süper YGS sınavına Uluslararası Antalya Üniversitesinde girdi.

Körfez Dershaneleri önderliğinde, Antalya ve Alanya'nın yanı sıra Muğla, Isparta, Afyonkarahisar, Burdur ve Denizli'den 11'inci sınıfa devam eden 346 öğrenci, Süper YGS sınavına Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde (UAÜ) girdi.

Deneme sınavına giren öğrenciler, zorlu sınavdan çıktıktan sonra sonuçlar değerlendirildi. Konferans salonunda düzenlenen ödül töreninde 2013 LYS Türkiye Birincisi Burak Şahinoğlu, bir konuşma yaptı. Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğunu söyleyen Burak Şahinoğlu, dershane hocalarının yönlendirmesi ile dengeli bir çalışma planı sayesinde bu başarıyı yakaladığını söyledi. Şahinoğlu, sınava hazırlanırken hayattan kopmamak gerektiğini, ancak çok soru çözmenin pratiklik kazandıracağını hatırlattı.

UAÜ'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen Süper YGS'de Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesi'nden Mahmut Mergen üçüncü, Denizli Aydem Fen Lisesi'nden Melih Bağçeli ikinci ve Alanya Özel Ufuk Fen Lisesi'nden Mehmet Demirci birinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri olan çeyrek altınları LYS Türkiye Birincisi Şahinoğlu takdim etti.

UAÜ Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Musa Hakan Asyalı, öğrencilere Uluslararası Antalya Üniversitesi hakkında bilgi verdikten sonra, "Hangi bölümü tercih ederseniz edin, mutlaka mutlu olacağınız mesleği yapın" dedi. - ANTALYA

UAÜ'de Öğrenciler YGS Provası Yaptı

UAÜ'de Öğrenciler YGS Provası Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500