TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU HABERLERİ

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haberleri

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu haber, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 20.10.2020
ERÜ'den 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'na katkı
ERÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Erciyes Üniversitesi ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde Ankara'da I.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 13.7.2020
AA'nın paydaşı olduğu "Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" proje kitabı çıktı
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde sürdürülen projenin etkinlikleri AA, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Konya Büyükşehir Belediyesinin (KBB) desteğiyle Konya ve Ankara'da gerçekleştirildi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 29.6.2020
Eski TRT başspikeri Cihangir Göker son yolculuğuna uğurlandı
Ankara'da 77 yaşında vefat eden, eski Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) başspikerlerinden, diksiyon eğitmeni Cihangir Göker'in cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 1.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin kuruluşunun 56. yıl dönümünü kutladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) kuruluşunun 56. yıl dönümü dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'e kutlama mesajı gönderdi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1964- Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü kuruldu.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 19.3.2020
TRT'de yayınlanan dizilerin set çalışmalarına 2 hafta ara verildi
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kanallarında yayınlanan dizilerin set çalışmalarına, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye destek amacıyla 2 hafta süreyle ara verildi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 21.2.2020
TİKA ve TRT Azerbaycanlı gazeteciler için "Yeni Medya" eğitimi düzenledi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Azerbaycanlı gazeteciler için "Yeni Medya Temel Habercilik Eğitimi" programı düzenledi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 5.2.2020
TRT Binlerce Öğrenciye Staj İmkanı Sağladı
TRT Genel Müdür Yardımcısı Osman Urgun, "Türkiye Radyo Televizyon Kurumu olarak, aynı zamanda bir eğitim fonksiyonu üstlenen de bir kurum olarak gençlerimizin stajına önem veriyoruz.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 17.1.2020
TRT'den Milli Mücadele dizisi: "Ya İstiklal ya Ölüm"
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) Milli Mücadele'nin 100'üncü yılına özel hayata geçireceği projelerin ilki olan "Ya İstiklal ya Ölüm"ün çekimleri başladı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 13.1.2020
TRT Genel Müdür Yardımcılığına Serdar Karagöz atandı
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdür Yardımcılığına Serdar Karagöz atandı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 25.12.2019
Azerbaycan'da İHA'ya ödül
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Nesimi Yılı sebebiyle "Şems Milli Mükafat" ödülleri sahiplerini buldu. Bakü Gençler Merkezi'nde düzenlenen geceye siyaset, sanat, spor dünyasından yoğun katılım oldu. Gecede, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Anadolu Ajansı (AA) Azerbaycan'ın sesini dünya kamuoyuna duyurmasından dolayı ödüle layık görüldü.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 31.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bu yıl, bağımsız sinemaya desteğini 80 bin lira değerindeki TRT Ödülü ile sürdürdü.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 19.9.2019
Nihat Özdemir'den TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'e ziyaret
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Eren'i ziyaret etti.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 18.9.2019
"93 Harbi'nden 9 Eylül'e Saklı Türküler" konseri
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) sanatçılarınca Milli Mücadele'nin 100'üncü yılı ve Gaziler Günü kapsamında "93 Harbi'nden 9 Eylül'e Saklı Türküler" konseri verilecek.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 17.9.2019
Milli mücadelenin hiç duyulmamış türküleri
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Müzik Dairesi Başkanlığı, milli mücadelenin 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konser düzenlemeyi planladı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 17.9.2019
TİKA gönüllüleri Hırvatistan'da tecrübe programına katıldı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye'nin farklı üniversitelerinden öğrencilerin katıldığı programın Hırvatistan ayağı tamamlandı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 17.9.2019
TİKA gönüllüleri Ganalı yetimlerin yüzünü güldürdü
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa katılan Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 10 öğrenci, Gana'nın Ashanti, Central ve Greater Accra bölgelerini ziyaret ederek Afrika hakkında genel bilgi edindi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 9.9.2019
BİK Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Mehmet Zahid Sobacı seçildi
30. Dönem Genel Kurulu görev süresince yönetim kurulu üyeliklerine, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi-Çorum Hakimiyet Gazetesi Sahibi Şevket Erzen, Medya İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ümit Sönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yolcu ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu seçildi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 7.9.2019
Çanakkale Savaşı'nda batan İngiliz denizaltısı görüntülendi
Birinci Dünya Savaşı'nda İstanbul ve İzmit'i topa tutan, Çanakkale Savaşı'nda Nara Burnu'nda batan İngiliz denizaltısı E7, 104 yıl sonra Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığının iş birliğiyle hazırlanan belgeselle ilk kez görüntülendi.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 6.9.2019
TİKA Gönüllüleri Kosova'da
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa katılan Türkiye'nin farklı üniversitesinden 15 öğrenci, ülkedeki Türk kurumlarının yanı sıra Türk büyükelçiliğini ziyaret etti.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 20.8.2019
TİKA gönüllüleri Filipinler'de
TİKA'dan yapılan açıklamaya göre, TİKA'nın koordinasyonunda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı iş birliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen tecrübe paylaşım programına 14 üniversite öğrencisi katıldı.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 17.8.2019
TİKA gönüllüleri Macaristan'da
"2019 Tecrübe Paylaşım Programı"na TİKA'nın yanı sıra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) başta olmak üzere çeşitli kurum ve sivil toplum kuruluşları destek veriyor.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 9.8.2019
Genç oyun geliştiricileri yaz kampında buluşacak
Milli Eğitim, Sanayi ve Teknoloji, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarının yanı sıra Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Animasyon Film Yapımcıları Derneğince desteklenen projeye 9 üniversite de katkı sağlayacak.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 7.8.2019
TİKA gönüllüsü Türk öğrenciler Lübnan'da
TİKA'nın koordinasyonunda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı iş birliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Tecrübe Paylaşım Programı"na katılan 14 üniversite öğrencisi, Lübnan'da faaliyet gösteren Türk kurumlarının çalışmaları ve bu ülke hakkında bilgi edindiler.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 2.8.2019
TİKA gönüllüleri Kuzey Makedonya'da restorasyon çalışmalarına katıldı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen programa katılan mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi 11 gönüllü, TİKA'nın çalışmalarında yer aldı, ülkedeki Türk kurumlarını ziyaret etti.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu - 1.8.2019
TİKA gönüllülerinden Gürcistan'da kermes
TİKA'nın koordinasyonunda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Türk Hava Yolları (THY), Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "2019 Tecrübe Paylaşım Programı"na katılan Türkiye'nin farklı üniversitesinden 18 öğrenci, Gürcistan'da Sarvanoba halk festivaline katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haberleri | Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Haber - Haberler - Türkiye Radyo Televizyon Kurumu haberleri, son dakika türkiye radyo televizyon kurumu haber ve gelişmeleri burada. Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi Türk Bayrağına büründü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 02:23:32. #1.15#
title