Türk Telekom'un Teknoloji Seferberliği Erzincan'dan Başlıyor

Türk Telekom'un Teknoloji Seferberliği Erzincan'dan Başlıyor

Türk Telekom, 24 il ve 34 farklı noktadaki Teknoloji Seferberliği'ne 16 Nisan'da Erzincan'da başlayacak.

Türk Telekom'un Teknoloji Seferberliği Erzincan'dan Başlıyor

Türk Telekom, 24 il ve 34 farklı noktadaki Teknoloji Seferberliği'ne 16 Nisan'da Erzincan'da başlayacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, kadınlara yönelik sunduğu Teknoloji Seferberliği Projesi'nin ikinci sezonunu hayata geçirdi. Projenin bu yılki ilk durağı Erzincan olacak.

Teknoloji Seferberliği Projesi kapsamında teknoloji sınıfı olarak tasarlanan Gezici Eğitim Tırı Türkiye'yi dolaşacak ve toplam 24 ilde, 34 farklı noktada kadınlara teknoloji eğitimi verilecek. Eğitimlerde kadınlara internet kullanımı, e-Devlet, ve mobil uygulamalar ile sosyal medya başta olmak üzere günlük hayatı kolaylaştıran birçok konuda eğitim verilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, Türk Telekom'un Teknoloji Seferberliği projesinde ikinci yılını başlattığını belirterek, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl 38 ilde gerçekleştirilen ve 5 bin kişiye ulaşan projede toplam hedef 2 yılda 10 bin kişiye ulaşmak olacak. Okuma yazma gibi teknolojiye de hakim olmamız gereken bir çağda yaşıyoruz. Türk Telekom olarak ülkemizin her yerinde kadınlara ulaşıp interneti doğru ve verimli kullanma konusunda bilgilerimizi aktarmak istiyoruz. Biliyoruz ki bu ülkenin geçmişini olduğu gibi geleceğini de şekillendirecek kadınlarımız bilgilerini aktaracak ve örnek olacaklar. Teknolojiye ayak uydurmak isteyen, 'internette ben de varım' diyen kadınlara sosyal medya, e-Devlet ve günlük hayatı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra internetten el emeği ürünlerini satabilme imkanlarını anlatacağız. Eğitimlere her yaşta kadının katılmasını bekliyoruz."

Gezici Eğitim Tırı'ndaki eğitimler, günde 2 kez olmak üzere Türk Telekom Akademi tarafından verilecek ve eğitim sonrası tüm katılımcılara "Katılım Sertifikası" dağıtılacak. Türk Telekom'un teknoloji eğitimine çocuğuyla birlikte gelmek isteyen kadınlar için TIR yerleşkesinde portatif bir oyun parkı kurulacak. Teknoloji Seferberliği eğitimlerine katılmak isteyen kadınlar, turktelekom.com.tr'den kayıt oluşturabilecek veya "05539253939" ve "05539263939" numaralı rezervasyon hatlarını arayarak katılım hakkında bilgi alabilecek.

Diğer yandan Türk Telekom tarafından "Şimdi Senin Zamanın" mottosu ile www.seninzamanin.com adı altında Türk Telekom'lu kadınlara özel bir portal oluşturdu. Sağlıklı yaşam ve beslenme ipuçlarının yer aldığı portalda, annelere yönelik öneriler, pratik yemek tarifleri, egzersiz videoları ve kültürel etkinlikler yer alıyor. Portalda kadınların bulundukları ildeki etkinliklerden haberdar olmaları için özel etkinlik takvimi de yer alıyor.

16 Nisan'da başlayıp 29 Haziran'da sona erecek

İlk durağı 16-17 Nisan tarihlerinde Erzincan olan ve teknoloji sınıfı olarak tasarlanan Gezici Eğitim Tırı'nın güzergahı şöyle:

İLLER İLÇELER TARİH
ERZİNCAN MERKEZ 16-17 Nisan
ELAZIĞ MERKEZ 19 Nisan
MALATYA MERKEZ 20 Nisan
ADIYAMAN MERKEZ 21-22 Nisan
NEVŞEHİR ÜRGÜP 24 Nisan
NEVŞEHİR GÖREME 25 Nisan
KONYA MEVLANA 26 Nisan
KONYA AKŞEHİR 27 Nisan
ANTALYA KORKUTELİ 28 Nisan
ZONGULDAK EREĞLİ 2 Mayıs
ZONGULDAK DEVREK 3 Mayıs
İZMİR ALİAĞA 5 Mayıs
İZMİR BERGAMA 6 Mayıs
MANİSA ŞEHZADELER 7 Mayıs
MANİSA AKHİSAR 8 Mayıs
BURSA GEMLİK 10 Mayıs
BURSA ORHANGAZİ 11 Mayıs
İSTANBUL ZEYTİNBURNU 13 Mayıs
İSTANBUL SULTANBEYLİ 14 Mayıs
İSTANBUL TUZLA 15 Mayıs
TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA 21 Mayıs
TEKİRDAĞ MALKARA 22 Mayıs
ESKİŞEHİR SİVRİHİSAR 26-27 Mayıs
ANKARA GÖLBAŞI 31 Mayıs
ANKARA KAHRAMANKAZAN 1 Haziran
KIRIKKALE MERKEZ 4 Haziran
KIRŞEHİR MERKEZ 5 Haziran
YOZGAT MERKEZ 09-10 Haziran
AMASYA MERKEZ 18-19 Haziran
AFYONKARAHİSAR MERKEZ 21-22 Harizan
GİRESUN MERKEZ 24 Haziran
TRABZON ÇAYKARA 25 Haziran
RİZE MERKEZ 26 Haziran
KARS MERKEZ 28-29 Haziran