Haberler

Vanadokya'da peri bacaları turistleri cezbediyor

Güncelleme:

Van'ın İran sınırındaki Yavuzlar köyündeki peri bacaları, Nevşehir'in Ürgüp ilçesindeki turizm cenneti Kapadokya'yı aratmıyor. Vanadokya'ya gelen bir grup doğasever, peri bacalarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.

VAN'ın İran sınırındaki 100 haneli Yavuzlar köyündeki peri bacaları, Nevşehir'in Ürgüp ilçesindeki turizm cenneti Kapadokya'yı aratmıyor. Vanadokya'ya gelen bir grup doğasever, peri bacalarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.Başkale'ye 33 kilometre uzaklıktaki Yavuzlar köyündeki Vanadokya'da; volkanik Yiğit Dağı'nın püskürttüğü kayaçların yağmur suları ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkardığı peri bacaları, özellikle yaz ve sonbahar mevsimlerinde turistlerin ilgisini çekiyor. Vanadokya'ya gelen Van Vadi Doğa Sporları'na üye bir grup doğasever, peri bacalarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.

'DOĞASI MUHTEŞEM'

Vadi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, Vanadokya'nın Nevşehir'deki Kapadokya'yı aratmayacak kadar güzel olduğunu söyledi. Demez, Yavuzlar köyündeki peribacaları, Vanadokya, muhteşem bir manzaraya sahip. Buradaki peribacaları ile kaleyi gezdik. Tüneller içinde bulunan oyma uç odayı gördük. Burası muhteşem, doğası muhteşem. Doğayı, tarihi eserleri hep beraber koruyalım ki; geleceğimiz güvenli olsun dedi.

Etkinliğe katılan Menduh Acar ise Burası muazzam bir yer. Herkesin gelip, görmesi lazım. Buranın koruma altına alınması gerekir. Çünkü zarar veriliyor, tahrip ediliyor. Çok yoğun bir ziyaretçi potansiyeli var. Ürgüp ve Kapadokya'yı aratmayan bir doğal güzelliğe sahip diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Turizm

Peri Bacaları Kapadokya Nevşehir Ürgüp İran Van Turizm Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title