Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve yapılacakları biliyoruz Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 5-6 Aralık'ta düzenlenecek olağan genel kurul öncesinde listesindeki isimleri tanıttı.

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve yapılacakları biliyoruz

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 5-6 Aralık'ta düzenlenecek olağan genel kurul öncesinde listesindeki isimleri tanıttı. Hacıosmanoğlu, Bu kulüp yürümeyecek bir halde olsa özür dilerdim. 'Bu işi beceremedik, gidiyorum' diyecek medeni cesaretim var. Bu kulübü hem maddi hem sportif başarılara taşıyacağımız inandığımız için tekrar bu yola çıktık. Trabzonspor'un hem ekonomik, hem sportif manada nasıl başarıya gideceğini, sorunları ve yapılacakları biliyoruz dedi.

19 Mayıs Spor Salonu'nda Yeni dönemde yepyeni bir Trabzonspor sloganıyla düzenlenen gecede Diriliş Ertuğrul dizisinin müziğiyle sahneye gelen Hacıosmanoğlu, 2013 yılında başkanlığa seçildiği salonda üyelerin karşısına bir kez daha çıktığını belirterek, görevde bulundukları 3 yılda yaşadıkları zorlukları anlattı. Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu

Seçildiğimiz günden itibaren hem değişimi hem sportif başarıyı yakalamak için arkadaşlarla var gücümüzle çalıştık. Zor şartlarda göreve başlamıştık. Allah en zor anlarda yardım etti, üstesinden gelmeyi başardık. 2 sene üst üste bütün zorluklara rağmen tarihinde ilk sefer UEFA gruplarında üst üste gruplardan çıktı, 'biz başarılıyız' demedik. Hangi şartlar altında orada başarılı olduğumuzu Trabzonspor sevdalıları çok iyi biliyor. Ligde başarı yakalayamadık ama herkes bunu göz ardı etti. Zorluklarımız vardı. Son 4-5 aydır kulübü çalışamaz hale getirdiler. Sadece mahkemeye müracaat eden 2 kişi yapmadı bunu. Bunları yapanlar, 'sizin başkanınız olmayacağım' dediğim insanlar. Onlara sorarsanız Trabzonspor'un abileri. Hem sportif hem maddi anlamda çökmüş Trabzonspor'a başkan seçilirseniz ne yapacaksınız İyi çalışanı Aralık'ta delege seçer. 'Hacıosmanoğlu gitsin' diye kulübü kilitlemenin manası ne Bu ağabeylik değil hainlik.

OPERASYON YAPILIYOR

Hacıosmanoğlu, 'kulüp battı' diyenlere inanılmaması gerektiğini, borcun büyük bölümünün faizler ve kur farkından kaynaklandığını vurguladı. Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un yeniden Karadeniz Fırtınası'na döndüğünü görenlerin ve kendisinin kongreye sportif başarıları olan bir başkan olarak girmesini istemeyenlerin kulübe yönelik bir operasyon yaptığını da ileri sürerek, Operasyonun arkasında Türk futboluna ihanet eden hainler, onların içerideki uzantıları ve 'Trabzonspor'u Hacıosmanoğlu'nun elinden kurtaralım' diye düşünenler, Trabzonspor'un sahibi gibi kendilerini görenler var dedi.

AVRUPA'YA DİLEKÇE VERDİK

3 Temmuz sürecine de değinen Hacıosmanoğlu, Herkes yeniden yargılama oldu, beraat ettiler, bu dava bitti' diyor ama bu algı yönetimi. Spor hukukundaki dava devam ediyor. Fazla da zaman kalmadı. Avukatlarımız UEFA Disiplin Kurulu'nun gerekçeli kararını bekliyor. O karar geldikten sonra yapılan hazırlıklarla Türkiye'nin nasıl cezalarla karşı karşıya kalacağını görecekler. Türkiye şike davasından ceza alırsa bunun sorumlusu biz değiliz. Bunun sorumlusu adaleti uygulamayanlardır. Avrupa'ya dilekçe verdik; 'Türkiye 2016 şampiyonasına katılmayı hak etti ama sizin kurallarınıza uymuyor, gereğini yapın' diye. Ondan sonra bize yapılan operasyonlar manidar şekilde uygulanmaya başlandı. Seçimi de kazanamayabilirim. Ama bizim mücadelemizden bizi kimse alıkoyamayacak. Bizden sonra gelecek olanlar varsa da onları da takip edeceğiz ifadesini kullandı.

SORUNLARI VE YAPILACAKLARI BİLİYORUZ

Hacıosmanoğlu, Bu kulüp yürümeyecek bir halde olsa özür dilerdim. 'Bu işi beceremedik, gidiyorum' diyecek medeni cesaretim var. Bu kulübü hem maddi hem sportif başarılara taşıyacağımız inandığımız için tekrar bu yola çıktık. Trabzonspor'un hem ekonomik, hem sportif manada nasıl başarıya gideceğini biliyoruz ve uygulamasını da hep beraber göreceğiz. Sorunları ve yapılacakları biliyoruz. Seçimin sonucunu elbette ki Trabzonspor'un gerçek sahibi olan genel kurul üyeleri belirleyecek. Onlar 6 Aralık'ta inandıkları yerde oyunu kullanacak. Ben de samimiyetimle söylüyorum, Trabzonspor'u özlenen başarılara kim taşıyacaksa Allah başkanlığı onlara nasip etsin. Biz de onun hazzını yaşayalım dedi.

BENİM KADAR SAVCIYA İFADE VEREN YOKTUR

Aday arkadaşlara başarılar dilediğini ifade eden Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü

Trabzonspor kongresi şehrin ismine yakışır medeni şekilde geçsin. Delege kime teveccüh gösteriyorsa kazananı alkışlasın, Trabzonspor'un yanında olsun. Ben bu salonda kongre kaybettim. Sonra Sadri Şener'in elini havaya kaldırdım, 'Trabzonspor'un emrindeyim' dedim. O süreç içinde yönetimde olmamama rağmen Trabzonspor'un uğradığı haksızlıklarla benim kadar mücadele eden olmadı. 'Şike davasını sattınız' diye alçalan insanlara söylüyorum; Trabzonspor'un yaşadığı travmalı süreçte savcıya benim kadar giden ve ifade veren bir tane daha Trabzonsporlu yoktur.

SÜLALEM ÇOK GENİŞ

Mahkemenin, sonradan verilen hazirun listesindeki üyelerin oy kullanma hakkını iptal etmesine de değinen Hacıosmanoğlu, şunları söyledi

Bizim üyeler vardı 1200 tane. Mahkemeden karar çıktı diye seviniyor insanlar. 'Biz kendi üyelerimize oy kullandıramayacağız' diye. Bizi seven ve bize destek olmak isteyen 5 bin üzerinde üye olmayan akraba ve dostlarım var. 150 tane Hacıosmanoğlu gördüler listede, 'Hacıosmanoğluspor mu oluyor' dediler. Atatürk cumhuriyet devriminden sonra ağalığı kaldırmak için 'oğlu' soy ismini kaldırdı. Bütün 'oğlu' olanlar farklı soy isimleri aldı. Benim sülalem çok geniş sülaledir. Orada 2 binin üzerinde Hacıosmanoğlu var ama soyadı farklı. Biz bunları alıp başarısız bir Trabzonspor'un başında duralım diye yapmadık. Bize destek vermek için kendileri üye oldu. Trabzonspor başarılı olursa burada dururuz. Trabzonspor düşmanı değiliz. Kimse Trabzonspor'u esir almadı.

ACİZ İNSANLAR BİRLEŞME TALEBİNDE BULUNUR

Camiadaki 'çatı aday' tartışmalarına da değinen Hacıosmanoğlu, şu ifadeleri kullandı

Hacıosmanoğlu korkusundan yapıyorlar. Birleşin. Açık ve net söylüyorum. Trabzonspor'u zor duruma sokan, Hacıosmanoğlu başarısız olsun diyen abileri samimi olsun, Trabzonspor'da birliği de dirliği de sağlarlar. Ben birleşme talebinde bulunmuyorum. Aciz insanlar birleşme talebinde bulunur. Yola çıktığınız zaman adam gibi devam edersiniz. Biri diyor 100 trilyonla, öteki 150 trilyonla geldiğini söylüyor. Açık ve net söylüyorum. Hangi başkan adayı kongre gününe kadar başkan olduğu anda Trabzonspor'un hesabına geçecek şekilde herhangi bir bankaya 100 değil 150 değil, 50 milyon yatırdığını deklare etsin, dekontu paylaşsın... Bütün sevdamı bir kenara bırakıp o dekontları gösteren başkan adayı lehine başkanlıktan çekileceğim. Pazar güne kadar onun başkan olması için var gücümle çalışacağım. O kadar gücüm var.

Hacıosmanoğlu'nun konuşmasının ardından açıkladığı ve eski yönetiminden 3 ismin yer aldığı listesinde şu isimler bulunuyor

Fahrettin Çebi, Sefer Kapıcıoğlu, Nevzat Kaya, Resul Kalkan, İbrahim Coşkuner, Kadem Çakıroğlu, Köksal Güney, Necip Sevinç, Ömer Yeşilyurt, Mehmet Karaoğlu, Hakan Gedikli, Ali Haydar Baş, Mehmet Terzi, Fazlı Çilingir, Muammer Şahin, Göksel Günal, İrfan Altunel, Lokman Sadıklar, Ali Uzunay

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Sorunları ve Yapılacakları Biliyoruz

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Trabzonspor, 19 Mayıs, Türkiye, Politika, Güncel, Haber

title