Haberler

YTU Startup House, Slush etkinliğinde Türkiye'yi temsil ediyor

Güncelleme:

Dünyanın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olan Slush, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de başladı. YTU Startup House ekibi de etkinliğe katılarak Türkiye'yi temsil ediyor.

Dünyanın en büyük girişimcilik etkinliklerinden biri olarak gösterilen Slush, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de dün başladı. Bugün sona erecek etkinliğe Türkiye'den YTU Startup House ekibi de katıldı. Girişimciler sunumlarını gerçekleştirebilecekleri yarışmalarla uluslararası rakipleriyle bir araya geliyor.

2008 yılından beri düzenlenen ve 100'den fazla ülkeden, binlerce kişinin katıldığı Slush girişimcilik etkinliği bu yıl 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkinlik, farklı ülkelerdeki girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları tek çatı altında topladı. Konferansa 13 bin ziyaretçinin katılım sağlaması beklenirken, dünyanın önde gelen şirket temsilcileri ve yatırımcıları etkinlikte konuşmacı olarak yer alıyor. Ülkeler arasındaki iş birliğini de kuvvetlendiren dev etkinliğe, Türkiye'den katılım sağlayan heyette YTU Startup House ailesi de yer aldı. Türk girişimciler sunumlarını gerçekleştirebilecekleri yarışmalarla uluslararası rakipleriyle bir araya gelirken, girişimleri için yatırım bulma, uluslararası teknoloji şirketleriyle ortaklık kurma imkanına sahip olacak.

"MERKEZ VE OFİSLERİMİZLE GİRİŞİMCİLERİMİZİ GLOBAL PAZARLA BULUŞTURUYORUZ"

Slush etkinliğinin teknoloji ve girişimcilik dünyasının kalbinin attığı bir yer olduğunu belirten YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman, "Teknopark olarak amacımız, Türk teknolojilerini dünyaya yayabilmek ve pazarlayabilmek. Bu bağlamda yenilikçi projelere destek sağlayarak, Ar-Ge çalışmalarını teşvik ederek ve en önemlisi girişimcilerimizin yanında durarak teknoloji sektöründe sürdürülebilir bir büyüme yakaladık. Bu noktada girişimciler açısından da bunun yolu dış pazarlara ulaşmaktan geçiyor. Eğer uluslararası düzeyde teknoloji satabiliyorsanız bu büyümenizde çok büyük bir çarpan etkisi oluşturuyor. Bizler de dünyanın önemli noktalarındaki merkez ve ofislerimizle girişimcilerimizi global pazarla buluşturuyoruz. Öte yandan, teknoloji dünyası hızla değişiyor ve bu değişime ayak uydurmak, birlikte çalışmak ve öğrenmek çok önemli. Slush gibi etkinlikler bu bağlamda önemli fırsatlar sunuyor. Geleceğin başarı hikayelerinin buradan çıkması çok olası" dedi.

"GİRİŞİMCİLERİMİZİ GLOBAL YATIRIMCILARLA BİR ARAYA GETİRİYORUZ"

Slush gibi etkinliklerin girişimciler için yaratıcılığı teşvik ederek inovasyonu desteklediğinin altını çizen YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci ise girişimcilerin farklı sektörlerden gelen şirketlerin deneyimlerinden ilham almasının, kendi iş süreçlerine ciddi şekilde katkıda bulunacağını söyledi.

İnci şöyle devam etti;

"Bu yıl katıldığımız uluslararası birçok etkinlikte büyük bir kolektif bakış açısı olduğunu gözlemledik. Aynı değer uğruna yola çıkan girişimlerin ve onları destekleyecek binlerce yatırımcının buluştuğu kolektif bir oluşumdan bahsediyorum. Tüm bu dinamik süreç, içinde hem fırsatları barındırıyor hem de zorlukları aşma potansiyelini girişimcilere gösteriyor. Dijital dönüşümün hakim olduğu günümüzde küresel iş süreçlerinde bir uyum görmemiz zaten kaçınılmaz. Yapay zeka ve makine öğrenimi gibi alanlardaki gelişmeler, küresel çapta birçok sektörde evrensel uygulamalara dönüşmektedir. Etkinlikte düzenlenen paneller, sektörün önde gelen uzmanlarının perspektiflerini dinleme fırsatı sunuyor. Bünyemizde birçok girişimi destekliyor hem kendi yatırımlarımızla hem de global yatırımcılarla bir araya getiriyoruz. Bu tür etkinliklerdeki içgörüler, bu bağlamda bizler için de çok değerli."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Teknoloji

Finlandiya Helsinki Türkiye Etkinlik Teknoloji Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title