Haberi Paylaş
  Meta üçüncü çeyrek beklentileri korkutuyor!

  Meta üçüncü çeyrek beklentileri korkutuyor!

  Teknoloji Haberleri

  Beklentileri karşılayamayan zorlu bir ikinci çeyreğin ardından Meta'nın üçüncü çeyrek rakamları merakla bekleniyor.

  Meta, bugün piyasaların kapanması ile birlikte üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayacak. Beklentilerin arkasında kalan zorlu bir ikinci çeyreğin ardından şirketin üçüncü çeyrek rakamları da merakla bekleniyor. Teknoloji devi için üçüncü çeyrek hakkında ortaya konan beklentiler de pek iç açıcı görünmüyor.

  Meta'nın gelirlerindeki düşüş devam edececek gibi görünüyor

  Meta, üçüncü çeyrek içerisinde Microsoft ve Accenture ile ortaklıklarını açıklamış olsa da işler pek yolunda gitmiyor. Bu ay içerisinde şirketin notu düşerken, aynı zamanda hisse senetleri de önemli bir düşüş yaşamış durumda.

  İçerisinde bulundurduğu platformların günlük aktif kullanıcı sayısında düşüş yaşayan şirket için analistler olumlu yönde konuşmuyorlar. Bunun yanı sıra TikTok'un rekabette öne geçmesi ve Apple'ın gizlilik politikasını değiştirmesinin ardından reklam konusunda yaşanan çeşitli sorunlar da şirketin durumunu olumsuz etkiliyor.

  Meta ile Rekabet Kurumu arasında ipler gerildi! İlk açıklama geldi

  Sadece Apple'ın gizlilik politikasını değiştirmesi ile şirketin gelirlerinin 10 milyar dolar düşeceği öngörülüyor. Meta hisseleri geçtiğimiz yıldan bu yana ise yaklaşık yüzde 58 oranında düşmüş durumda. Bu düşüşler için ise özellike şirketin metaverse evrenine fazla odaklanması sebep gösteriliyor.

  Meta CEO'su Mark Zuckerberg geçtiğimiz dönemlerde metaverse yatırımlarına hız vermek amacıyla diğer harcamaları kısacaklarını belirtmişti. Ayrıca şirketin ana faaliyet alanından çıkmasının yatırımcıları korkuttuğu belirtilirken, sosyal medya alanında tekrar güven kazanması gerektiği ifade ediliyor.

  Meta için beklenilen üçüncü çeyrek rakamları ise şu şekilde:

  Gelir: 27,4 milyar dolar

  Hisse başı kar: 1,88 dolar

  Facebook aktif kullanıcı sayısı: 1,86 milyar kişi

  Meta gözünü metaverse evrenine çevirmişken, şirketin gelirleri de düşmeye devam ediyor. Peki siz şirketin izlediği politika ve üçüncü çeyrek rakamları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Microsoft Apple Teknoloji Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title