Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft - Dün
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD'nin büyük teknoloji şirketlerinden Tesla'nın hisseleri ise yüzde 4'e yakın değer kaybederken, Netflix ve Facebook'un hisseleri yüzde 2'nin, Amazon, Microsoft ve Apple'ın hisseleri ise yüzde 1'in üzerinde düşüş gösterdi.
Microsoft - Dün
Kaspersky "Desktop Window Manager"da sıfır gün açığı keşfetti
Kaspersky uzmanları CVE-2021-1732 açığını analiz ederken, yeni bir sıfır gün açığı daha keşfetti ve şubat ayında Microsoft'a bildirdi.
Microsoft - Dün
Çip krizi sadece bir arz şoku mu?
Bir yandan ülkeler çip krizini atlatmak için önlemler üzerinde düşünürken diğer yandan Amazon ve Microsoft gibi firmalar da kendi yarı iletkenlerini geliştirme planları yapıyor.
Microsoft - 13.04.2021
Kaspersky, Vietnam'daki kuruluşları hedef alan siber casusluk kampanyasını tespit etti
DLL, yani dinamik bağlantı kitaplıkları, bilgisayardaki diğer programlar tarafından kullanılmak üzere hazırlanan kod parçalarıdır. DLL yan yükleme tekniğinde yasal olarak imzalanmış bir dosya (Microsoft Outlook'tan olduğu gibi), kötü amaçlı bir DLL'yi yüklemesi için kandırılarak saldırganların güvenlik ürünlerini atlamasına olanak tanır.
Microsoft - 12.04.2021
Mİcrosoft Nuance'ı 19.7 milyar dolara alacağını doğruladı
Microsoft Corporation, ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications şirketini, borçlarıyla birlikte toplam 19.7 milyar dolara satın alacağı yolundaki haberleri doğruladı.
Microsoft - 12.04.2021
Microsoft, ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications'ı 19,7 milyar dolara satın alacak
ABD'li teknoloji şirketi Microsoft, yapay zeka ve ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications'ı borçlarıyla birlikte toplam 19,7 milyar dolara satın alacağını duyurdu.
Microsoft - 12.04.2021
Microsoft ses tanıma şirketi Nuance'ı 16 milyar dolara alıyor
Microsoft, ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications şirketini 16 milyar dolara satın almak üzere yürüttüğü görüşmelerin son aşamasına geldi.
Microsoft - 12.04.2021
Microsoft to buy Nuance for 16 billion dollars- report
Microsoft Corp. is in the final stages of negotiations to buy voice recognition company Nuance Communications for 16 billion dollars, the Financial Times reported on Sunday.
Microsoft - 10.04.2021
Son dakika haberleri... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7. Eğitim Teknolojileri Konferansı'nda konuştu Açıklaması
Selçuk, Harvard Üniversitesi, Apple, Google, Microsoft ile yapılan çalışmaların küresel salgın döneminde sadece olumsuz şeylerin olmadığını, olumlu birtakım gelişimlerin, değişimlerin de olduğunu gösterdiğini söyledi.
Microsoft - 06.04.2021
Kaspersky'den "doxing tehdidi yayılıyor" tespiti
Çalışanları temel siber tehditler konusunda eğitin. Siber güvenlik konularında deneyimli bir çalışan saldırıyı önleyebilir. Örneğin meslektaşından bilgi isteyen bir e-posta aldığında, mesajı gerçekten gönderdiklerini doğrulamak için önce meslektaşlarını araması gerektiğini bilecektir. Anti-spam ve anti-phishing teknolojilerinden yararlanın. Kaspersky, iş odaklı ürünlerde bulunan bu tür çözümlerden birkaçını sağlıyor: Kaspersky Security for Microsoft Exchange Servers, Kaspersky Security for Linux Mail Server, Kaspersky Secure Mail Gateway ve bağımsız olarak kendi başına kullanılabilen Kaspersky Security for Microsoft Office 365.
Microsoft - 31.03.2021
Pentagon'un 22 milyar dolarlık "artırılmış gerçeklik sistemiyle çalışan başlık" ihalesini Microsoft kazandı
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), artırılmış gerçeklik sistemiyle çalışan ve özellikle sahadaki askerlerin hareket kabiliyetini artıracak yeni nesil askeri başlıklar için 22 milyar dolara Microsoft ile anlaştığını duyurdu.
Microsoft - 31.03.2021
TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Levent Kızıltan seçildi
"Dernek olarak önceliğimiz ülkemizin teknoloji konusunda gerçekçi ve fark yaratan bir atılım yapmasıdır." ifadesini kullanan Kızıltan, şu açıklamalarda bulundu: "Bu çerçevede yeni dönemdeki amaç, sektörün 'sadece' pazar olarak büyümesi değil, büyürken içinde ülke kaynaklarının da geniş şekilde yer aldığı, üretim ve servis alanlarında yetkinliklerimizin geliştiği bir düzeni tanımlamak, kamu desteklerini de alarak ekonomik büyüklüğe teknolojide yaratıcılık ve üretim becerilerini de eklemek olmalıdır. Sivil toplumun kamu ve kamu idaresi ile yakın iş birliğinin dünyadaki çok başarılı örneklerini, kamunun politika yapıcılığındaki gücünün özel sektörün dinamizminin ve başarısının yolunu açtığı bileşimlerde görüyoruz. Çok değerli teknoloji kaynaklarımıza ülkemizde fırsatlar yaratmak zorundayız." Yönetim kurulu asil üyeleri Açıklamada verilen bilgiye göre, TÜBİSAD Yönetim Kurulu'nda yer alan asil üyeler şu şekilde: "Gantek'ten Ahmet Öngün, Etiya'dan Aslan Doğan, Veripark'tan Aslı Derbent, Index'ten Atilla Kayalıoğlu, Netmarble'den Barış Özistek, Logo/eLogo'dan Başak Kural, Amazon WS'den Burak Aydın, sahibinden.com'dan Burak Ertaş, Cisco'dan Didem Duru, HP'den Emre Alaman, Lenovo'dan Emre Hantaloğlu, Escort'tan İbrahim Özer, Eczacıbaşı Bilişim'den Levent Kızıltan, Microsoft'tan Levent Özbilgin, Koç Sistem'den Mehmet Ali Akarca, Fineksus'tan Mehmet Ali Tombalak, Softech'ten Melih Murat Ertem, Datamarket'ten Murat Boyla, SAP'den Uğur Candan, IBM'den Volkan Sözmen ve Inveon'dan Yomi Kastro.
Microsoft - 30.03.2021
New York borsası düşüşle kapandı
Tahvil faizlerinin yükselişiyle teknoloji hisseleri de tekrar baskı altına girerken ABD'nin büyük teknoloji şirketlerinden Apple ve Microsoft'un hisseleri yüzde 1'in üzerinde değer kaybetti.
Microsoft - 25.03.2021
Bill Gates: Dünya 2022 yılının sonunda normale döner
Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, dünyanın Covid-19 pandemisinin etkilerinden tam anlamıyla 2022 sonunda toparlanmış olacağını söyledi.
Microsoft - 23.03.2021
Total ve Microsoft, çevre hedefleri için iş birliği yapıyor
Total ve Microsoft, dijital dönüşümlerini daha ileriye taşımak ve net sıfır emisyon hedeflerini desteklemek için stratejik iş birliği anlaşması yaptığını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. New York borsası karışık seyirle kapandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 18:46:18. #1.15#

title