Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft - 27.10.2020
Microsoft'un net karı ve geliri arttı
Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, bu yılın temmuz-eylül döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.
Microsoft - 27.10.2020
Google'a açılan tarihi dava teknoloji devlerini endişelendiriyor
ABD kamuoyu, Google gibi "baronlara" nasıl bakıyor? Uzun bir süredir Türkiye'de ve dünyada, Google'ın ABD yönetimi ve istihbarat servisleriyle işbirliği içerisinde olduğu ve hatta NSA, CIA gibi teşkilatların teknik anlamdaki istihbarat faaliyetlerini büyük ölçüde Google'ın yürüttüğü söyleniyor. Sahip olduğu milyarlarca kullanıcının kişisel verileriyle adeta "big data baronu" olarak da nitelendirilen Google hakkında "dünyadaki en değerli verilere sahip istihbarat şirketi" tanımlaması da yapılıyor. ABD içerisinde, Google, Microsoft, Facebook gibi dünya devi şirketleri çoğunlukla küreselci yaklaşımı benimseyen temsilcilerin ve Demokratların desteklediği, ulusalcı/Cumhuriyetçi kanattaki temsilcilerin ise bu tür şirketleri tehlikeli bulduğu da tartışılan konular arasında.
Microsoft - 20.10.2020
Son dakika haberleri | ABD'de Google'a en büyük "anti tröst" davası
ABD Adalet Bakanlığı, teknoloji firması Google'a dava açtı. Bakanlık şirketi, yasa dışı tekel oluşturarak rekabeti engellemek ve tüketiciye zarar vermekle suçladı. Şirketin piyasadaki gücünü rakiplerini bastırmak için kullandığını iddia eden Adalet Bakanlığı, şirketin parçalara bölünmesi gibi tüm seçeneklerin bulunduğunu ifade etti. 11 eyaletin de katıldığı dava, ABD tarihinde son 20 yıldır Washington hükümetinin açtığı "en büyük anti tröst davası" olarak nitelendirildi. Söz konusu dava 1974 yılında AT&T'ye açılan ve Bell şirketin bölünmesiyle sonuçlanan, 1998'de ise Microsoft'a açılan ve tekelinin kırılmasıyla sonuçlanan iki dava ile kıyaslanıyor.
Microsoft - 20.10.2020
Microsoft ve SpaceX uzaycılık müşterilerine bulut hizmeti verecek
ABD merkezli çok uluslu teknoloji şirketidi Microsoft ve ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, uzaycılık şirketlerine ortak "bulut-bilgi işlem merkezi" hizmetleri vermek üzere güçlerini birleştirecekler.
Microsoft - 15.10.2020
Teknolojinin 4 dev şirketi Kovid-19 salgınında New York ofislerini genişletti
Salesforce, LinkedIn, Spotify ve ZocDoc ve Microsoft gibi şirketlerin de şehirdeki ofis varlıklarını az da olsa artırması, New York'un, ABD'nin doğu yakasındaki teknoloji merkezi haline dönüşmesinde rol oynuyor.
Microsoft - 14.10.2020
Yerli Vedubox, global iletişimde ön plana çıkıyor
Kişisel veriler güvende Vedubox, sağladığı içerikle iş yerlerine, eğitim verenlere ve eğitim alanlara güvenli bir ortam sağlıyor. Platformda kullanıcıların kişisel bilgileri, yüksek güvenlikli Microsoft Azure sunucularında saklanıyor.
Microsoft - 13.10.2020
Son dakika ekonomi: ABD'de Kovid-19 salgını milyarderlere yaradı
- Milyarderlerin servet artışında "borsa ve vergi oranları" etkisi Haberde, virüs nedeniyle insanların eve kapanması nedeniyle Amazon, Facebook, Google, Tesla ve Microsoft gibi şirketlerin direkt kar oranlarını artırdığı vurgulanırken birçok milyarderin de salgında ekonominin gerilemesine rağmen borsadaki yükselişlerden servet kazandığının altı çizildi.
Microsoft - 13.10.2020
Son dakika haberleri | Schneider Electric ekosistemi, dijitalleşmede hızla ve güvenle ilerlemeyi sağlıyor
"Müşterilerimizin dijital dönüşüm yolculuklarında hızla ve güvenle ilerlemelerini sağlıyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Schneider Electric Güvenilir Güç İş Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Natalya Makarochkina, müşterilerinin tüm dijitalleşme ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere bu uluslararası iş birliği ağını sürekli olarak geliştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Cisco, IBM, Dell EMC, HPE ve Lenovo'dan Microsoft, VMWare, Inspur, NetApp, Nutanix, Scale Computing, Hirschmann ve StorMagic'e kadar, dünyanın en etkili teknoloji şirketleri stratejik ortaklarımız arasında yer alıyor.
Microsoft - 13.10.2020
Son dakika ekonomi: Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Söz konusu gelişmelerle dün New York Borsası'nda Dow Jones endeksi yüzde 0,88, S&P 500 endeksi yüzde 1,66 ve Nasdaq endeksi yüzde 2,56 değer kazandı. Endekslerdeki yükselişe teknoloji hisselerinin öncülük ettiği görülürken, hisse senedi bazında Facebook ve Amazon yüzde 4'ün, Alphabet yüzde 3'ün ve Microsoft yüzde 2'nin üzerinde artış kaydetti.
Microsoft - 12.10.2020
New York Borsası yükselişle kapandı
ABD'li teknoloji devlerinden Apple'ın hisseleri yüzde 6'yı aşkın değer kazanırken, Facebook ve Amazon'un hisseleri yüzde 4'ün, Alphabet'in hisseleri yüzde 3'ün ve Microsoft'un hisseleri yüzde 2'nin üzerinde yükseldi.
Microsoft - 12.10.2020
Microsoft ABD seçimlerini etkileyebilecek siber saldırı altyapısını engelledi
NEW ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, kasımda yapılacak başkanlık seçimlerini dolaylı olarak etkileyebilecek büyük çaplı siber saldırı altyapısını engellediğini duyurdu.
Microsoft - 9.10.2020
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni araç seti kullanıyor
Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, devlet kurumları, diplomatlar ve telekom operatörleri "gelişmiş kalıcı tehditlerin" (APT) öncelikli hedefleri olma eğilimindedir. Çünkü söz konusu bireyler ve kurumlar doğal olarak oldukça gizli ve hassas bilgilere sahiptir. Bundan çok daha ender görülen diğer bir saldırı türü ise endüstriyel varlıklara yönelik siber casusluk girişimleridir. Bunlar endüstriyel sistemlere yönelik diğer tüm saldırılar gibi işletme için yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle MontysThree'nin etkinliği Kaspersky araştırmacılarının dikkatini çekti. MontysThree, casusluk faaliyetlerini gerçekleştirmek için dört parçadan oluşan kötü amaçlı yazılım seti kullanıyor. Bunlardan ilki olan yükleyici, kişi listeleri, teknik dokümantasyonlar ve tıbbi analiz sonuçları gibi ilgi çekici bilgilerini içeriyormuş gibi görünen RAR SFX dosyalarını (kendiliğinden açılan arşivler) kullanılarak çalışanları bunları indirmeye ve çalıştırmaya ikna ediyor. Yükleyici, öncelikle kötü amaçlı yazılımın sistemde algılanmamasını sağlamaktan sorumlu. Bunu yapmak için steganografi olarak bilinen bir teknikten yardım alıyor. Steganografi, saldırganlar tarafından verilerin değiş tokuş edildiği gerçeğini gizlemek için kullanılıyor. MontysThree örneğinde kötü amaçlı yük, bir Bitmap görüntü dosyası içinde gizleniyor. Doğru komut girildiğinde yükleyici, piksel dizisindeki içeriğin şifresini çözmek ve kötü amaçlı yükü çalıştırmak için özel olarak hazırlanmış bir algoritmadan faydalanıyor. Kötü amaçlı yük, algılamadan kaçınmak için birkaç şifreleme tekniğini birden kullanıyor. Yani kontrol sunucusuyla iletişimi şifrelemek ve kötü amaçlı yazılımdan atanan ana görevlerin şifresini çözmek için bir RSA algoritmasından faydalanıyor. Bu, belirli uzantılara sahip ve belirli şirket dizinlerinde yer alan belgelerin aranması işini üstleniyor. MontysThree özellikle Microsoft ve Adobe Acrobat belgelerini hedeflemek için tasarlanmış oluşuyla dikkat çekiyor.
Microsoft - 8.10.2020
Son dakika... BM anketi: Kovid-19 salgını online alışverişi sonsuza kadar değiştirdi
Bununla birlikte, Zoom ve Microsoft Teams, iş yerlerindeki görüntülü arama uygulamalarındaki artışlardan en çok yararlanan platformlar oldu.
Microsoft - 8.10.2020
Online eğitim ve toplantılar yerli Vedubox ile gerçekleştirilebiliyor
Kişisel veriler güvende Vedubox, sağladığı içerikle iş yerlerine, eğitim verenlere ve eğitim alanlara güvenli bir ortam sağlıyor. Platformda kullanıcıların kişisel bilgileri, yüksek güvenlikli Microsoft Azure sunucularında saklanıyor.
Microsoft - 7.10.2020
ABD'de Microsoft'a "siyahi çalışanların sayısının artırılması" taahhüdüyle ilgili soruşturma
ABD Çalışma Bakanlığının, Amerikalı teknoloji devi Microsoft'a, siyahi çalışanların sayısının artırılması taahhüdüyle ilgili soruşturma açtığı bildirildi.
Microsoft - 3.10.2020
Xbox'un yeni modelleri MediaMarkt'ta ön siparişe açıldı
MediaMarkt, Microsoft'un oyun platformu Xbox'un yeni modellerini Türkiye'de mediamarkt.com.tr'de ön siparişe açtı.
Microsoft - 2.10.2020
Microsof Türkiye üst yönetiminde ayrılık
Dr. Erdem Erkul, Microsoft Türkiye bünyesinde 2 yılı aşkın süredir yürüttüğü kamu ve yatırımlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevinden 30 Kasım itibarıyla ayrılacağını duyurdu.
Microsoft - 2.10.2020
Microsoft Yöneticisi Erkul, yeni teknoloji hamlesini duyurdu
MİCROSOFT Türkiye'nin Kamu ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Erkul, uluslararası rekabetçi teknoloji ve inovasyon alanında Türkiye'ye önemli katma değer sağlayacak bir projede yer almak üzere Microsoft Türkiye bünyesindeki görevinden ayrılacağını duyurdu.
Microsoft - 28.9.2020
New York borsası yükselişle kapandı
ABD'li teknoloji devlerinden Amazon ve Apple'ın hisseleri yüzde 2'nin üzerinde değer kazanırken, Microsoft ve Facebook'un hisseleri yüzde 1'e yakın yükseldi.
Microsoft - 25.9.2020
New York borsası yükselişle kapandı
ABD'li teknoloji devlerinden Apple'ın hisseleri yüzde 3'ü aşkın değer kazanırken, Microsoft, Amazon, Facebook ve Netflix'in hisseleri yüzde 2'nin üzerinde yükseldi.
Microsoft - 24.9.2020
Son dakika haberleri... "Kovid-19 Özel Sektör Küresel Fonu" kuruldu
UNDP'den yapılan açıklamada, Deutsche Post DHL Group, Microsoft Corp.
Microsoft - 24.9.2020
Microsoft'tan "global salgın tehditlerini önceden belirleyen" uyarı sistemi
Microsoft Öngörü Sistemi ile yapay zeka temelli sistem sayesinde mikrop, virüs ve hastalık taşıyan hayvanların dağılımı takip edilerek, global çapta salgına neden olabilecek tehditler önceden tespit edilebilecek.
Microsoft - 24.9.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,43 azalışla 1.097,87 puandan başladı.
Microsoft - 23.9.2020
New York borsası düşüşle kapandı
ABD'li teknoloji devlerinden Apple, Amazon ve Netflix'in hisseleri yüzde 4'ün üzerinde değer kaybederken, Microsoft ve Alphabet'in hisseleri yüzde 3'ü aşkın düşüş gösterdi.
Microsoft - 23.9.2020
AmCham Türkiye, Türk KOBİ'lerinin e-ihracatla küresel tedarik zincirine katılımını destekliyor
UPS Türkiye Genel Müdürü ve AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kılıç'ın moderatörlüğünü üstlendiği seminerde; Nielsen APAC EEMEA Türkiye Analitik Danışmanlık Kıdemli Başkan Yardımcısı ve AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Didem Şekerel Erdoğan, TBWA CEO'su Burcu Kayımtu, Microsoft Kurumsal Orta ve Küçük İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Onay Afşar ve Modanisa Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Burak Aktaş "Müşteri ve Hedef Pazarın Tanınması" başlığı altında küresel e-ticaret trendlerine ilişkin veriler eşliğinde deneyim ve görüşlerini aktardılar.
Microsoft - 23.9.2020
Son dakika haber: Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
ABD'li teknoloji devlerinden Amazon'un hisseleri yüzde 5'in, Facebook, Microsoft ve Alphabet'in hisseleri de yüzde 2'nin üzerinde prim yaptığı günde altının ons fiyatı ise değerlenen doların baskısıyla 1.
Microsoft - 22.9.2020
New York borsası yükselişle kapandı
ABD'li teknoloji devlerinden Amazon'un hisseleri yüzde 5'in üzerinde değer kazandı. Facebook, Microsoft ve Alphabet'in hisseleri yüzde 2'nin üzerinde yükselirken, Apple'ın hisseleri yüzde 1'i aşkın artış gösterdi.
Microsoft - 22.9.2020
Son Dakika: New York borsası yükselişle açıldı
ABD'li teknoloji devlerinden Amazon'un hisseleri yüzde 2'ye yakın değer kazanırken, Apple'ın hisseleri yüzde 1'in üzerinde yükseldi. Facebook ve Microsoft'un hisseleri ise yüzde 1'e yakın artış kaydetti.
Microsoft - 21.9.2020
Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı
ABD'li teknoloji devlerinden Apple'ın hisseleri yüzde 3'ün, Alphabet'in hisseleri yüzde 2'nin ve Microsoft'un hisseleri yüzde 1'in üzerinde değer kaybederken, haftalık bazda yüzde 0,56 gerileyen Nasdaq endeksi, düşüşünü 3.
Microsoft - 20.9.2020
AB, büyük teknoloji şirketleri için daha katı kurallar getirmeyi planlıyor
Financial Times'ın haberinde, AB Komisyonunun, Avrupa'da pazar hakimiyetleri müşterilerin ve daha küçük şirketlerin çıkarlarını tehdit ediyorsa Alphabet, Amazon, Apple, Facebook ve Microsoft gibi büyük teknoloji şirketlerinin Avrupa operasyonlarını parçalamaya veya satmaya zorlayacak bir yasa tasarısı hazırlığı içinde olduğu ifade edildi.
Microsoft - 18.9.2020
New York borsası düşüşle kapandı
Teknoloji hisselerindeki satışlar devam ederken, ABD'li teknoloji devlerinden Apple'ın hisseleri yüzde 3'ün, Alphabet'in hisseleri yüzde 2'nin ve Microsoft'un hisseleri yüzde 1'in üzerinde değer kaybetti.
Microsoft - 16.9.2020
Paranın sosyal hali Tosla, 1 yaşında
Türkiye'nin ilk banka iştiraki olan e-para şirketi AkÖde'nin geliştirdiği yenilikçi uygulaması Tosla, birinci yaş coşkusunu yıl sonuna kadar sürecek sürpriz hediyeler ve marka iş birlikleriyle kutluyor. AkÖde açıklamasına göre, Tosla, kurulduğu günden bu yana yeniliklere öncü olmayı sürdürerek mevcut ürün ve özelliklerini gençleri dinleyerek geliştirmeye devam ediyor. Tüm gençlerin finansal ihtiyaçlarını karşılayan Tosla'ya yalnızca cep numarası ve e-posta ile saniyeler içinde kayıt olunurken, banka müşterisi olma gerekliliği bulunmuyor. Bu yıl sonuna kadar Tosla kart sahibi olmak isteyenlere ücretsiz kart sahibi olma imkanı sunulurken, ayda 2 kez yapılacak çekilişlerle de toplam 8 iPhone'dan birini kazanma şansı veriliyor. "Paranın sosyal hali" teması ile gençlerle buluşan Tosla, Amazon, BluTV, Netflix, TV+, Spotify, fizy, Youtube Premium, YouTube Müzik Premium ve Deezer platformlarında da 31 Aralık'a kadar Tosla kart ile gerçekleştirilen kişisel üyelik ödemelerinin yüzde 60'ını kullanıcılara iade ediyor. Tosla kullanıcıları, tüm bu fırsatlara ek olarak dijital oyun ve eğlence platformları olan App Store, iTunes, Google Play, Microsoft Store, Epic, Playstation, Steam ve Xbox ödemelerinin yüzde 25'ini de geri alabiliyor.
Microsoft - 16.9.2020
Son dakika haber | Bill Gates'in babası 94 yaşında hayatını kaybetti
Gelen son dakika haberlerine göre Microsoft kurucusu Bill Gates'in babası avukat William Henry Gates II, 94 yaşında Alzheimer hastalığından hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. Bahçeşehir Üniversitesi sanal laboratuvarlar ile hibrit eğitime yeni bir soluk getiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 19:54:16. #1.15#
title