Haberi Paylaş
  Bayraktar Kızılelma orta irtifa sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı

  Bayraktar Kızılelma orta irtifa sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı

  Teknoloji Haberleri

  Bayraktar Kızılelma test programı kapsamında gerçekleştirilen Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi de başarıyla tamamlandı.

  Baykar'ın tamamen öz kaynaklarıyla mili ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar Kızılelma insansız savaş uçağı gökyüzünde testlere başarıyla devam ediyor. Test programı kapsamında gerçekleştirilen Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi de başarıyla tamamlandı.

  Bayraktar Kızılelma üçüncü uçuşunu gerçekleştirdi

  Bayraktar Kızılelma'nın gökyüzündeki testleri devam ediyor. Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı bu kapsamda Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan Akıncı Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde üçüncü uçuşunu gerçekleştirdi. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın yönetiminde gerçekleştirilen üçüncü uçuşta, Bayraktar Kızılelma 20.000 feet irtifaya çıkarak Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı. Uçuş testine eşlik eden Bayraktar Akıncı da kamerasıyla Bayraktar Kızılelma'yı gökyüzünde izledi.

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title