TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - "Türkiye... - Haberler
Haberi Paylaş

TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - "Türkiye...

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

- TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: "Türkiye kendi güvenliğini tehlikeye sokacak bir terörist ordusunun kurulmasına hiçbir şekilde izin vermeyecektir"BAKÜ - Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Heyeti, Azerbaycan'da temaslarına...

- TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da

Tbmm Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır:

"Türkiye kendi güvenliğini tehlikeye sokacak bir terörist ordusunun kurulmasına hiçbir şekilde izin vermeyecektir"

BAKÜ - Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Heyeti, Azerbaycan'da temaslarına devam ediyor.

Tbmm Dışişleri Komisyonu Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de temaslarını sürdürdü. TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır başkanlığındaki heyet, ziyaretin ikinci gününde Azerbaycan merhum lideri Haydar Aliyev'in mezarını çiçek bırakarak saygı duruşunda bulundu. Azerbaycan ve Türk şehitliğini de ziyaret eden heyet şehit mezarlarına karanfiller bıraktı.

Heyet daha sonra Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Esdov ve Başbakan Artur Rasizade'yle bir araya geldi. Azerbaycan Milli Meclisi Uluslararası İlişkiler Komitesiyle ortak toplantı da gerçekleştirdi. Toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Volkan Bozkır, "Son olarak ABD yönetiminin Kudüs'ü başkent olarak tanıması ve büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamasından sonra İslam dünyasının, Batı dünyasının ve bütün dünyanın bu karara gösterdiği tepkinin aslında öncülüğünü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Büyük tepkinin ortaya konulması, bunun gerçekleştirilemez hale konulması, Güvenlik Konseyi'nde ve BM Genel Kurulu'nda bu kararların yalnız bırakılarak, kararlarını gözden geçirmelerine imkan tanıyacak bir çıkış imkanı verilmesi Türkiye ve Azerbaycan'ın bu şekilde işbirliğinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Türkiye'nin güneyinde Suriye'de çok önemli gelişmeler meydana geliyor. Bu gelişmeler ilgili olarak da sayın Cumhurbaşkanı'na bilgi arz ettik. Tam desteğini ifade ettiler. Türkiye ile ilgili bütün sorunların Azerbaycan'ın sorunu olduğunu ve her zaman yanımızda, önümüzde, arkamızda olduğunu tekrar ifade ettiler. Bu açıdan Bu görüşmemiz çok önemli oldu" dedi.

Üçlü Dışişleri Komisyonu işbirliklerine gidildiğini vurgulayan Bozkır, "Eskiden var olan Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Dışişleri Komisyonları üçlü toplantısını Ankara'da önümüzdeki ay içinde İnşallah gerçekleştireceğiz" diye konuştu. ABD'nin Suriye'de olması gerektiği zamanda olmadığı için Suriye'de çok daha felaket dolu günler yaşandığını belirten Bozkır, "Türkiye'nin güvenliği ile ilgili olarak alınması gereken bir tedbirler vardır. ABD şimdi bu tabloya bakıyor ki, orada Rusya, İran, Türkiye var, ben niye yokum psikolojisi içinde yanlış kurduğu ittifaklara bir yenisini ekliyor. Tamamen Türkiye'yi ileride zarara sokacak, Türkiye'nin güvenliğini tehdit edecek bir işbirliğine gitmesi gerçekten bizim bakımızdan üzüntü vesilesidir. Türkiye kendi güvenliğini tehlikeye sokacak bir terörist ordusunun orada kurulmasına, yayılmasına hiçbir şekilde izin vermeyecektir. Gerektiğinde müdahale eder ve bu gücün arkasında kim var ona da bakmaz " ifadelerini kullandı.

TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - Türkiye...

TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - Türkiye...

TBMM Dışişleri Komisyon Heyeti Azerbaycan'da- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Bozkır: - Türkiye...

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

TBMM Dışişleri Komisyonu, Volkan Bozkır, Azerbaycan, Bakü, Politika, Güncel, Haber

title