VOLKAN BOZKIR HABERLERİ

Volkan Bozkır haber, Volkan Bozkır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Volkan Bozkır

Volkan Bozkır

Doğum Yeri Ankara / Türkiye
Doğum Tarihi 22.11.1950

Volkan Bozkır Kimdir ?

Volkan Bozkır, (d. 22 Kasım 1950, Ankara), Türk hukukçu, diplomat, ve siyasetçi. Volkan Bozkır 22 Kasım 1950 tarihinde Ankara'da doğmuştur. Babasının adı Fethi, annesinin adı ise Sevgi'dir.1971 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Volkan Bozkır - 21.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kuruluna hitap etti: (1)
Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'nun da işte böyle bir atmosferde gerçekleştiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Burada vereceğimiz dayanışma ve iş birliği mesajlarının, salgınla mücadeleyi desteklemenin yanı sıra, zor günler yaşayan milyarlarca insanın umutlarını artıracağına da inanıyorum. Genel Kurulumuzun, uluslararası toplumun meselelerinde çözümüne daha etkin katkı sağlaması için güçlendirilmesi gerekiyor. Bu doğrultuda verimli çalışmalar yapan 75'inci Genel Kurul Başkanı Sayın Volkan Bozkır'a şükranlarımı sunuyorum.
Volkan Bozkır - 20.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKEN Vakfı Heyetini kabulünde konuştu Açıklaması
Türkiye'nin tecrübeli bir diplomatı, aynı zamanda AK Parti'de siyaset yapmış, bakanlık görevinde bulunmuş Volkan Bozkır'ın Genel Kurul Başkanlığı döneminde ABD'de bulunmayı arzu ettiklerini dile getiren Erdoğan, küresel koronavirüs salgını dolayısıyla alınan kısıtlayıcı tedbirlerin buna müsaade etmediğini belirtti.
Volkan Bozkır - 19.09.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye hareketinden önce basın toplantısı düzenledi: (1)
Başkanlığını Büyükelçi Volkan Bozkır'ın üstlendiği geçen yılki genel kurulun Kovid-19 salgını nedeniyle fiziken yapılamadığını hatırlatan Erdoğan, 14 Eylül itibarıyla görevini tamamlayan Bozkır'ı zorlu dönemde sergilediği yöneticilik meziyetleri için tebrik etti.
Volkan Bozkır - 14.09.2021
Ermenistan için kritik tercih anı
Özellikle 2008-2009 döneminde hızlanan "Ermenistan açılımı" Türkiye ile Ermenistan arasında protokollerin imzalanmasıyla sonuçlanmış, fakat protokollerin iki ülkenin parlamentoları tarafından onaylanarak yürürlüğe girmesi süreci henüz gerçekleşmemiştir. Türk yetkililerin "24 Nisan 1915 olayları" dolayısıyla taziye mesajları yayınlaması ve 24 Nisan 2015 tarihinde İstanbul'daki Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlenen ayine dönemin Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın katılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın törene mesaj göndermesi, Türkiye'nin atmış olduğu olumlu adımlara somut örnekler olarak gösterilebilir.
Volkan Bozkır - 09.09.2021
Son dakika haber: New York'taki BM Zirvesi'ne 130'dan fazla devlet ve hükümet başkanının katılması bekleniyor
Son dakika haberleri... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 21 Eylül'de başlayacak BM 76. Genel Kurul Görüşmeleri'ne 83 devlet başkanı ile 55 hükümet başkanının katılımının beklendiğini bildirdi.
Volkan Bozkır - 27.08.2021
BM Genel Kurulu Başkanı Bozkır: "Afgan halkının uluslararası toplumun desteğine her zamankinden çok ihtiyacı var"
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Afganistan'da son iki haftada yaşanan gelişmelerin barış umudunu gölgelediğini belirterek, "Afgan halkı uluslararası toplumun desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor.
Volkan Bozkır - 07.08.2021
Filistin: İsrail'in Filistinlilere yönelik işlediği suçlar karşısında uluslararası toplum harekete geçmiyor
Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, Filistin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ve BMGK'nin mevcut başkanı Hindistan BM Daimi Temsilcisi T.
Volkan Bozkır - 30.07.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, 31 Temmuz'da Kuveyt'i ziyaret edecek
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 31 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Kuveyt'e ziyaret gerçekleştirecek.
Volkan Bozkır - 20.06.2021
Haftanın tarihine bakış
2020 - Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilen eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Büyükelçi Volkan Bozkır, video konferans yöntemiyle düzenlenen törenle göreve başladı.
Volkan Bozkır - 18.06.2021
Dışişleri'nden BM Genel Sekreterliği'ne tekrar atanan Guterres'e tebrik
Dışişleri'nden BM Genel Sekreterliği'ne tekrar atanan Guterres'e tebrik DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri olarak yeniden atanan Antonio Guterres tebrik edilerek, "BM Genel Sekreteri Guterres'in mevcut görevi süresinde ülkemizle tesis ettiği yakın ve dostane ilişkilerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine inancımız tamdır" denildi.  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, BM Genel Kurulu'nun, görev süresi 31 Aralık 2021'de sona erecek BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in bu göreve 5 yıllık ikinci dönem için yeniden atanmasına ilişkin kararının bugün kabul edildiği belirtildi. BM Genel Sekreteri olarak yeniden atanan Guterres tebrik edilerek, "BM Genel Sekreteri Guterres'in mevcut görevi süresinde ülkemizle tesis ettiği yakın ve dostane ilişkilerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine inancımız tamdır. Türkiye, BM Şartı'nın amaç ve ilkelerine ulaşılması hedefi doğrultusunda BM Genel Sekreteri'ne ve BM'nin çalışmalarına verdiği katkıyı güçlendirerek sürdürecektir. Sayın Guterres'in yeniden atama kararının alındığı Genel Kurul oturumu dahil olmak üzere, atama sürecinin tamamının 75'inci Genel Kurul Başkanı Sayın Volkan Bozkır'ın öncülüğünde icra edilmiş olması ülkemiz açısından ayrı bir gurur kaynağıdır" denildi.
Volkan Bozkır - 09.06.2021
Son dakika! İran Dışişleri Bakanı Zarif oy kullanma haklarının askıya alınması nedeniyle Guterres'e mektup yazdı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'a gönderdiği mektupta İran ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nin aidatlarını zamanında ödeyemediğini bildirmişti.
Volkan Bozkır - 07.06.2021
Son dakika haber: BM 76. Genel Kurul Başkanlığına Maldivler Dışişleri Bakanı Abdulla Shahid seçildi
Shadid, 14 Eylül'de görevi BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'dan devralacak ve 2022 Eylül ayına kadar bu görevi sürdürecek.
Volkan Bozkır - 06.06.2021
Merkezimiz 65. BM Kadının Statüsü Komisyonu Etkinlikleri Kapsamında Düzenlenen Çevrimiçi Etkinliğe Katıldı 17-03-2021
Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Funda ERYILMAZ AÇIKGÖZ, her yıl Mart ayında New York'ta düzenlenen Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) 65.
Volkan Bozkır - 04.06.2021
İran ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nin BM'de oy kullanma hakkı aidatlarını ödemedikleri için askıya alındı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'a gönderdiği mektupta İran ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nin aidatlarını zamanında ödeyemediğini bildirdi.
Volkan Bozkır - 27.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Pakistan Başbakanı Han ile görüştü
Resmi ziyaret kapsamında Pakistan'da bulunan Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Başbakan İmran Han ile Filistin ve Keşmir dahil olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleleri ele aldı.
Volkan Bozkır - 26.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır: "Arakanlı Müslümanların içinde bulunduğu kötü durumu unutmadık"
Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Myanmar'da katliamlardan kaçarak sığındıkları Bangladeş'te Cox Bazar bölgesindeki kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara yönelik, "Dünya Myanmar'dan vazgeçmedi.
Volkan Bozkır - 25.05.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mayıs 2021
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ve Dışişleri Bakanı A.
Volkan Bozkır - 24.05.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, 25-27 Mayıs'ta Bangladeş ve Pakistan'ı ziyaret edecek
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, 25-27 Mayıs'ta Bangladeş ve Pakistan'a ziyaret gerçekleştirecek.
Volkan Bozkır - 21.05.2021
Son dakika haberleri | BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır: "Gazze'de ateşkes umut verici, ateşkesin uygulanmasını bekliyoruz"
Gelen son dakika haberine göre BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, İsrail ve Hamas arasında varılan ateşkesin umut verici olduğunu belirterek, ateşkesin uygulandığını görmek istediklerini söyledi.
Volkan Bozkır - 21.05.2021
20 Mayıs 2021 Haberleri
20 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Volkan Bozkır - 20.05.2021
Son dakika haber | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ile görüştü
Son dakika haber: BİRLEŞMİŞ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'a, Filistin davasına sahip çıkarak BM'yi bu konuda toplantıya çağırdığı için teşekkür etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Volkan Bozkır Haberleri | Volkan Bozkır Kimdir - Haberler - Volkan Bozkır haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Volkan Bozkır kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 76. Genel Kurulu Toplantısında dünyaya seslendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.9.2021 16:26:09. #1.16#

title