TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...

TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...

12.10.2018 17:15 | Son Güncelleme: 12.10.2018 17:15

TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör, ister Suriye, ister Irak topraklarında, ister Fırat'ın doğusu, ister batısında ülkemize, milletimize zarar verme kabiliyeti var olduğu müddetçe devam edecektir.

TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör, ister Suriye, ister Irak topraklarında, ister Fırat'ın doğusu, ister batısında ülkemize, milletimize zarar verme kabiliyeti var olduğu müddetçe devam edecektir. Bizim amacımıza ülke sınırlarımızı ve milletimizi her türlü füze, roket saldırılarından muhafaza etmektir"

(Brunson Açıklaması) "Türkiye hukuk devletidir. Davanın, dosyanın içeriğini bilmiyoruz. Yargıçlarımız, savcılarımız hukuk devletinin kuralları içerisinde gereken kararı verecektir"

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İsviçre ziyareti öncesinde konuştu

ANKARA - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, "Terör Suriye ister Irak topraklarında ister Fırat'ın doğusu ister batısında ülkemize, milletimize zarar verme kabiliyeti var olduğu müddetçe devam edecektir. Bizim amacımıza ülke sınırlarımızı ve milletimizi her türlü füze, roket saldırılarından muhafaza etmektir" dedi.

Yıldırım, İsviçre ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı.

Yıldırım. Parlamentolar arası Birlik Başkanı Gabriela Veras'ın davetine icabetle Birliğin 139. Genel Kurul çalışmalarına katılmak üzere Cenevre'ye girişini söyleyerek, ziyarette TBMM Katip üyeleri Şeymus Dinçel ve Burcu Köksal, İdare Airi Mahmut Toğrul, parlamentolar arası Türk Grubu Başkan'ı İstanbul milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Türk grubu üyeleri Ankara milletvekili Arife Polat Duygun, Zeynep Yıldız, Murat Emir, Mevlüt Karakaya, İzmir milletvekili Ednan Arslan, Asya Parlamenterler Birliği Türk Grubu Başkanı Ankara milletvekili Asuman Erdoğan, İslam İşbirliği Parlamento Birliği Türk Grubu Başkanı Orhan Atalay, Malatya milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Antalya milletvekili Feridun Bahşi eşilik ettiğini ifade etti Yıldırım, "Ziyaret çerçevesinde İsviçre'de yaşayan vatandaşlarımızla Lozan Türk Birliği'nde bir toplantıda bir araya geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili tekliflerinin komisyona havale edilmediği iddiasına yönelik soruya, "O kanunun bir gelişi 1 Ekim. Paniğe lüzum yok, her şey yolunda gidiyor. Meclis üzerine düşen görevi yapıyor. Öyle çok fazla heyecanla hareket etmeye gerek yok. Önümüzde yoğun gündem var" şeklinde konuştu.

Yıldırım, şöyle konuştu:

"Temmuz ayından bugüne kadar 355 tane kanun teklifi verilmiş. 355 tekliften 352'sini komisyonlara sevk etmişiz. 3 tane başkanlıkta. Gerekli işlemleri yapılıyor. Ayrıca 26. dönemde verilip kadük olan 769 tane kanun teklifi var. Bunları da 27. dönem başlangıcında görüşülmek üzere komisyonlara göndermiş bulunuyoruz. Şu anda Meclis komisyonlarının gündeminde binin üzerinde kanun teklifi var. Bir yasama yılında bu kadar kanun çıkardığımız vaki değil."

Brunson davasına ilişkin soruya Yıldırım, "Türkiye hukuk devletidir. Davanın, dosyanın içeriğini bilmiyoruz. Yargıçlarımız, savcılarımız hukuk devletinin kuralları içerisinde gereken kararı verecektir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Münbiç açıklamasına yönelik soruya Yıldırım, "Amerikalılar oraya çok meraklılar. Bizim ilgilendiğimiz PKK uzantılarıdır. Suriye'de faaliyet gösteren PKK'dır. Burada Amerika ile Türkiye bir işbirliği ile burayı terörden temizlemeyi ve çoğunluğu Arap'lardan oluşan yerli halka burayı teslim etmeyi hedefliyor. Üç aylık plandı. Beklendiği şekilde yürümüyor. Obama döneminden beri devam eden meseledir. Terör Suriye ister Irak topraklarında ister Fırat'ın doğusu ister batısında ülkemize, milletimize zarar verme kabiliyeti var olduğu müddetçe devam edecektir. Bizim amacımıza ülke sınırlarımızı ve milletimizi her türlü füze, roket saldırılarından muhafaza etmektir" dedi.

İş bankası tartışmasına yönelik soruya Yıldırım, "Bu konuda Meclis'e ulaşan herhangi bir teklif yok, talep de yok. Bütün teklifler gelince süresi içinde gider" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Yıldırım: 'Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...
TBMM Başkanı Yıldırım: 'Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...
TBMM Başkanı Yıldırım: 'Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...
TBMM Başkanı Yıldırım: 'Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster...

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: TBMM Başkanı Yıldırım: "Terör, İster Suriye, İster Irak Topraklarında, İster Fırat'ın Doğusu, İster... - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 21:31:03. #1.15#
title