TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2)

TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2)

TBMM'de Yasama Yılının Kapanışı Nedeniyle Düzenlenen Resepsiyonda Meclis'in Büyük Başarılara İmza Attığını Belirten TBMM Başkanı Bülent Arınç, Tecrübeli Milletvekillerini Önümüzdeki Dönemde de Parlementoda Görmek İstediğini Söyledi.

TBMM Başkanı Arınç'ın Yasama Yılı Kapanış Resepsiyonu (2)

TBMM'de yasama yılının kapanışı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda Meclis'in büyük başarılara imza attığını belirten TBMM Başkanı Bülent Arınç, tecrübeli milletvekillerini önümüzdeki dönemde de parlementoda görmek istediğini söyledi.

Meclis bahçesinde düzenlenen resepsiyonda milletvekillerine sıcak ve soğuk yemek, tatlı, meyve ve içki ikramı yapıldı. Resepsiyona Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanları Mehmet Ali Şahin, Kürşad Tüzmen, Mehmet Aydın, Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun katıldı. Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in resepsiyona katılmaması ve CHP kanadından katılımın az olması dikkat çekti.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP'nin anayasa değişikliğinin birinci maddesine ilişkin itirazları üzerine, "O konu kapandı" yorumunu yaptı. Arınç, "Bu dönem çok konuşulacak. Örnek gösterilecek. Reform niteliğinde başarılı çalışmalara imza atıldı" dedi. Arınç, daha sonra yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi:

"İlk defa 24 yılda 5. yasama yılı yapıldı. Bugüne kadar 3.5, 4 yılda hep seçime gidilmiştir. Bu dönem bir ilk yaşanıyor. 5. yılı tamamlıyoruz. Herkesin gördüğü gibi büyük başarılara imza atıldı. Önemli yasal çalışmalar yapıldı. Halkımız, milletimiz için 40 yılda yapılmayan reformlar yapıldı. Özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Genel seçimlerin başarıyla geçmesini temenni ediyorum. Allah'tan temennim odur ki bir eksiğimiz olmadan burada bulunuruz. Gönlüm, tecrübe kazanmış bu arkadaşların

güven tazelemiş olarak burada olmasıdır."

Arınç, milletvekillerine 5 yıllık çalışmaları anlatan CD'ler dağıtıldığını da sözlerine ekledi.

Resepsiyonda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç'a yumrukla saldıran CHP Ordu Milletvekili Sami Tandoğdu arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Erdoğan, yanına yaklaşan Tandoğdu'ya, "Fındık çuvalı atarak, yumruk atarak hatırlanacaksın" dedi. Tandoğdu ise, "22 Temmuz'da yumruk atacaktım. Ama arkadaşlar acele ettiler. Dayağı erken yediler" dedi.

(AU-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA