Taraklı Termal; Hızla Yükseliyor

Taraklı Termal; Hızla Yükseliyor

Taraklı Termal; hızla yükselirken, termalin gizli kahramanları çalışmalarını aralıksız durmaksızın sürdürüyor.

Taraklı Termal; Hızla Yükseliyor

İşte Taraklı Termal'in gizli kahramanları

Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde 87 dönümlük arazi üzerine yapımı devam eden 60 blokluk 30 bin 400 dönemlik devre mülk projesi olan Taraklı Termal; hızla yükselirken, termalin gizli kahramanları çalışmalarını aralıksız durmaksızın sürdürüyor.

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Selçuklu ve Osmanlı mimari yapısı bozulmamış Taraklı evlerini, sokaklarını, Yavuz Sultan Selimin yaptırdığı Yunus Paşa Camiini, ayrıca Cittaslow'un Dünyanın en sakin 180 şehirlerinden biri olarak seçtiği Taraklı'yı, TTNET reklamları ile namı diğer Mümkünlü Kasabasını, Dörtyüzelli rakımda nemsiz rutubetsiz havada eşsiz yem yeşil doğanın tam ortasına kurulacak olan Taraklı Termal Turizm'in Merkez Ofis Personeli; çalışmalarını aralıksız durmaksızın sürdürüyor.

Taraklı Termal'in gizli kahramanları olan merkez ofis personelleri ile her zaman biraraya gelen Taraklı Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Genç ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç ile Personel Danışmanı Hüseyin Balta; onlarla her zaman toplantı yaparak, aile ortamında çalışma fırsatı sunuyor.

TARAKLI TERMAL HAKKINDA BİLGİ

Taraklı Termal; Özel tasarlanmış mimarisi, yemyeşil çam ağaçlarıyla çevrili, doğası ile onlarca dönüm alana kurulmuş olup; bünyesinde bulunan devre mülkler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, SPA ve alışveriş merkezinin yanı sıra konferans, toplantı ve seminer faaliyetlerinizi rahatça yapabileceğiniz kültür, sanat ve eğitim alanları ile size termal tatil ile ilgili yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Orada Termal suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde tarihi Türk hamamı, sauna, termal havuz ve SPA uygulamaları ile termal mucizeyi hissedecek, İsveç masajından bitki banyosuna, dengeleyici yosun vücut bakımından medikal masaja, kil bakımından parafin banyosuna kadar olan birçok değişik uygulamayla rahatın ve konforun sınırları zorlanır.

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Taraklı Termal arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Fizik Tedavi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerinin katılımı ile hizmet verecek olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi; uzman kadrosu, konforlu ortamı ve güler yüzlü personeli ile siz Taraklı Termal sakinleri için sağlıklı bir yaşamın kapılarını ardına kadar açar. Üstelik tesis, SGK ve anlaşmalı özel sağlık sigorta mensuplarına ve emeklilerine ücretsiz sağlık hizmeti verir.Tüm bunların yanında termal suyun çarpıcı özellikleri dikkat çeker.Romatizmalı hastalıklar, eklem rahatsızlıkları, kronik bel ağrısı, cilt hastalıkları, sedef-dermalt-egzama hastalıkları, akne ve bir çok sağlık sorununa etkili çözüm sağlar.

TARAKLI TERMAL

Taraklı Termal Tesisi; 90 dönüm tapulu arazi üzerine kurulmuş olup, 60 blok 1270 daire 30.400 devre mülkten oluşmaktadır. Taraklı Termal Daireler; Tesisimizde 1+1, 2+1 ve dubleks daireler olmak üzere 3 çeşit daire seçeneği bulunmaktadır. 1+1 daireler; A tipi olanlar 68 m2 , B tipi olanlar 71 m2, 2+1 daireler; A tipi olanlar 83 m2 , B tipi olanlar 92 m2, Dubleks daireler ise; 117 m2 den oluşmaktadır. Dairelerin içerisinde; yeterli sayıda çatal, bıçak ve yemek takımı, set üstü ocak, aspiratör, ankastre fırın buzdolabı ütü ve masası, şarjlı el süpürgesi, 70 ekran Tv, uydu yayını, 1 adet dahili telefon, 1 adet vestiyer, salonda yatak olabilme özelliğine haiz 1 takım oturma grubu, muhtelif duvar pano ve diğer bütün aksesuarlar, muhtelif perde, tül ve nevresim takımları, havlu takımı, banyoda acil durum butonu, Hilton lavabo, küvet, 1. sınıf armatörler, daire tipinin yatak odası sayısına göre çift kişilik yatak, yatağa ait 2 adet komedin, elbise dolabı, tuvalet masası, mutfakta ve balkonda yemek masası bulunmaktadır. 1+1 daireler 5 kişilik, 2+1 daireler 7 kişilik, dubleks daireler ise 9 kişiliktir. Yemek takımı, çatalı, bıçağı, tabağı, tenceresi, bornoz takımı, terliği dairenin özelliklerine göre steril şekilde dairelere bırakılır. 5 kişilik daireye 6 ya da 7 kişi ile gelmenizde hiçbir sakınca yoktur, yalnız ilk kulanım koşullarını şirket sizlere 5 kişilik bırakmak zorundadır.

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ

Taraklı Termal sakinlerine ve bölgeye hizmet verecek olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi; uzman kadrosu, konforlu ortamı ve güler yüzlü personeli ile daha sağlıklı bir yaşam için kapıları sizlere açıyor. Termal sular kullanımda kesinlikle ihmale gelmeyen ve yanlış kullanılmamaya dikkat edilmesi gerekilen sulardır. Tesis direk sağlık amaçlı bir tesis olduğundan tesise ilk geldiğinizde dilerseniz genel anlamda bir kontrolden geçilebilir, kaplıca sularından doktor kontrolünde bilinçli ve daha sağlıklı bir şekilde faydalanılabilir.. Bu şekilde sizlere hem aile hekimliliği hem de erken teşhis, erken tanı olanağı sunulacaktır. S.G.K. 'sosyal sigortalı, emekli sandığı, özel sigorta kurumu mensubu, çalışanı veya emeklisiyseniz' alacağınız sağlık hizmetlerinin tamamı ücretsizdir.

TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Romatizmalı hastalıklarda ve hareket sisteminin ağrılı durumlarında ve bu sistemde ki travma ve operasyonlar sonrası yararlı etkileri beklenir. Ayrıca bazı cilt hastalıklarında, sinir sistemi ile ilgili durumlarda, hormonsal durumlarda, genel sağlık güçlendirmede ve lokomotor sistem ile ilgili durumlarda fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Termal su 48,30 derece sıcaklığa sahip olup, içilebilir durumdadır.

TÜNELLER

Sosyal tesis bütün bloklara kapalı geçiş sistemiyle, tüp geçitler ile bloklara bağlıdır. Bloktan bloğa, bloktan sosyal tesise kapalı geçiş sistemiyle geçilebilir.Amaç sizleri dışarıda ki soğuk ya da sıcak hava şartlarından korumaktır. Termal su kullanılmaya başlandığı andan itibaren vücutta bir terleme yapmakta ve aldığınız mineralleri direk ter yoluyla vücuttan atmaktadır. Hedef tünellerdeki ve tesisteki sıcaklığı, vücudunuzun sıcaklığı ile aynı derecede sabit tutabilmek, terlemenizi minimum seviyeye indirmek ve sudan almış olduğunuz mineralleri daha çok vücudunuzda gezdirmektir.

OSMANLI ÇARŞISI

Osmanlı çarşısı 12 bin m2 kapalı alan üzerine kurulu olup, Osmanlı bedesten mimarisi örnek alınarak tasarlanmıştır. Çarşıda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, ve özel avlusu içersinde kahvenizi yudumlayabileceksiniz. Osmanlı çarşısı içerisinde; Büyük havuz 2 adet ( Bay, Bayan), Çocuk Havuzları, Termal Havuz 2 adet ( Bay, Bayan), Termal Jakuzi 2 adet ( Bay, Bayan), Kar Çeşmesi 2 adet ( Bay, Bayan ), Buhar Banyosu 2 adet ( Bay, Bayan), Yağmur Odası 2 adet ( Bay, Bayan ), Büyük Hamam 2 adet ( Bay, Bayan ), Kese odası 2 adet ( Bay, Bayan ), Vitamin Bar muhtelif yerlerde, Terapi Odaları 6 adet, Fin sauna 2 adet ( Bay, Bayan ), Rus sauna 2 adet ( Bay, Bayan ), Fin hamamı 2 adet ( Bay, Bayan ) ve 10 adet grup özel aile havuzları bulunmaktadır. Sosyal tesis içerisinde; 35 dükkan bulunacaktır. Bunların dışında 3 adet restoran, fastfood restoranlar, 2 adet cep sineması, 1 adet büyük sinema ( 250 kişilik), 1 adet oditoryum ( 500 kişilik), küçük toplantı odaları yer almaktadır.Bunlar şimdilik belirlenenler.

SATIŞ ESNASINDA

Devre mülk sistemi; Bir dönem satın alırsınız ya o deneme gelirsiniz ya kiraya verirsiniz ya da hakkınız yanmasın diye eşinize dostunuza verirsiniz. Bu tesis için 4. alternatif olarak döneminiz gelmeden 1 ay önceden haber vermek şartıyla istediğiniz dönemden tesis uygunsa becayiş yapabilirsiniz. Ancak bunun için kış dönemleri en uygun dönemlerdir, yaz dönemleri okulların kapalı olması dolayısıyla %100 pahalı dönemlerdir. Uygun fiyatlı dönemden pahalı döneme geçebilirsiniz fakat aradaki değişim bedelini ödemek şartıyla ama tam tersi durum söz konusu; pahalı dönem aldınız uygun döneme geçmek istiyorsunuz şirket o arada ki değişim bedelini size öder.

Tatil yörelerinde genellikle bayanlar tatil yapamaz 1.si çocuk 2.si ise temizlik.Temizlikle ilgili haftada iki gün sizlerin talep ettiği zamanlarda dairenize temizlikçi girer temizliğini yapar ve çıkar.0-7 yaş grubu çocuklar için gün boyunca vakit geçirebilecekleri animasyonlar, etkinlikler düzenlenecektir. Bunun dışında tesiste, çocukların vakit geçirebilecekleri çocuk havuzları, çocuk parkları ve birçok eğlence alanları bulunmaktadır. Termal tesislere genelde gençler rağbet etmez, dedelerinin yeri vardır mecbur gelirler. Bizler gençleri de kendimize çekmek amaçlı tesisimizde ciddi büyük aqua park yapıyoruz,bu aqua park Marmara bölgesinin en büyüklerinden biri olacaktır. Bunun dışında karting alanı, bowling, sinema, kafeteryalar, futbol alanları, basketbol sahaları, tenis kordu, paintball, gezi turları gibi gün boyunca vakit geçirilebilecek faaliyetler üyelere sunulacaktır. Ayrıca aileleri de birleştirmek adına 10 tane özel aile havuzu yapılmaktadır. Tesise geldiğinizde aynı kalitede tatil yapabilmek için bizimde aidatlarımız mevcuttur.