TAHİR OTLU: 'E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN!' - Haberler
Haberi Paylaş

TAHİR OTLU: 'E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN!'

ilandırTAHİR OTLU: 'E-TİCARETE BAŞLAMAK İÇİN EN DOĞRU ZAMAN!'
Haberler.com - Haberler | Advertorial Haberler

E-ticaret uzmanı ve danışman Tahir Otlu geleceğin dijitalde olduğunu ve buna seyirci kalanların fazlasıyla pişman olacağı bir döneme girdiğimizi açıkladı.

Küresel salgın ve evde kalma süreciyle birlikte e-hizmetlerin gelişimine direnmek yapılabilecek en son şey, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de e-ticaret hacmi büyük bir sıçrama yaşadı, kimse bu sürecin dışında kalmamalıdır diyor Otlu. Günümüzdeki en dinamik sektörlerden biri olduğu vurgusunu yaparak bir şekilde bu işi öğrenmenin yararlı olacağını söylüyor.

'Dijitale ayak uyduramayan dışarıda kalır.'

Ekva Group Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı Tahir Otlu, bu yöndeki gelişimi önceden fark ederek kendini geliştirmiş ve birbirinden başarılı projelere imza atmış. Dijital pazarlama ve e-ticaret hakkında iki kitap yazan Otlu, Türkiye'de hala e-ticaret alanında eksikler olduğunu ifade ederken, açığı kapatmak için çok çalışmak ve eğitime önem vermek gerektiğini sözlerine ekliyor.

AMAÇ, ÖN YARGILARI TAMAMEN YIKMAK!

Sabah 8, akşam 5 çalışma hayatından sıkılanlara ve yeniliklere, farklı düşüncelere açık olanlara verilebilecek en akıllıca tavsiyenin bir e-ticaret mağazasına sahip olmak olduğunu söyleyen Tahir Otlu, kendisinin de bu işe finansal özgürlüğünü kazanmak için başladığını ifade ediyor.

Herkes bir başkası için çalışıyor olsa bile dijitalde bulunan bir B planı olmazsa yeni küresel sürprizler karşısında etkisiz kalır diyor Otlu. Bu nedenlee-ticaret alanındaki ön yargıları yıkmak için cesaret verici projeler üzerinde çalıştığının da müjdesini veriyor.

'İstemek en önemlisi gerisi için tam kapsamlı bir proje hazırladık!'

Asıl engelin insanın içinde olduğunu söyleyen Otlu, risk alma korkusuyla bir türlü adım atamayan girişimci adaylarını heyecanlandıracak bir proje geliştirmiş. Adı Sermayesiz E-ticaret Projesi, sıfırdan e-ticaret markası kurmak isteyen ve istese bile imkan bulmayan adaylara yönelik bir proje bu.

Proje kapsamında katılımcının istediği alan adıyla alınmış bir e-ticaret sitesi ve ürünlerinin yanı sıra, doğrudan satış, dijital pazarlama ve online iş yönetimi eğitimleride bulunuyor. Katılımcının bu projenin bir parçası olarak öğrendiği dijital pazarlama satış stratejileriyle bile kazanç sağlayabileceğinin altını çiziyor Otlu.

'Markalaşma sürecinin her adımını destekliyoruz!'

Bu proje ile amacının girişimci adaylarının kurmak istedikleri e-ticaret markalarında yanlarında olabilmek olduğunu açıklıyor. Bir markalaşma sürecinin bütün detaylarını araştırarak yurt içi ve yurt dışı pazar yeri eğitimini projeye dahil ettiğini ve 2021'de de e-ihracat eğitimi gibi küresel pazar için gerekli olan eğitimi projeye dahil edeceklerini sözlerine ekleyerek, güzel bir haber daha veriyor.

Tahir Otlu

https://tahirotlu.com

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Türkiye, Ticaret, Pazar, Kitap, Advertorial Haberler, Haber

title