Sultangazi'de kapalı kasa kamyonette havasız kalan 4 kurbanlık öldü

Sultangazi'de kapalı kasa kamyonette havasız kalan 4 kurbanlık öldü

Anadolu'dan kapalı kasa kamyonetle Sultangazi'ye getirilen 4 kurbanlıktan 2'si havasızlıktan öldü. Kurbanlıkları İstanbul'a getiren şahısların kim olduğu bilinmezken ölmek üzere olan diğer 2 kurbanlık da yol üzerinde kesildi.

07.07.2020 12:03 | Son Güncelleme: 07.07.2020 15:48

Sultangazi'de, Anadolu'dan kapalı kasa kamyonetlerle getirilen 4 kurbanlık havasızlıktan öldü. Kurbanlıkların 2'si ise ölmek üzereyken sahipleri tarafından sokak ortasında kesildi.

Olay, önceki gün Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi'nde yaşandı. Çok sayıda kurbanlık dana, sahipleri tarafından Anadolu'dan kapalı kasa kamyonetler içerisinde taşındı.

4 KURBANLIKTAN 2'Sİ HAVASIZLIKTAN ÖLDÜ

Habibler Arnavutköy bağlantı yolunda hayvanların havasız kaldığını fark eden sahipleri, İsmetpaşa Mahallesi'nde bir sokağa girerek, kamyonetin kasasını açtı. Diğer bir kamyon ise yol üzerinde durdurularak, kasası açıldı. Kapalı kasa kamyonetlerde havasız kalan 4 kurbanlık büyükbaş ölürken 2'si ise ölmek üzereyken orada kesildi.

Yaşananları anlatan bir mahalle sakini, "Bir tane kamyon geldi. Açtılar kapıları. Nereye gittiklerini biz de bilmiyoruz. Kestikleri hayvanları arabaya attılar, sonra geldiler diğerlerini aldılar gittiler" dedi.

"BIÇAK YOK MU?" DİYE BAĞIRDILAR

Bir başka mahalle sakini ise, "2 tane kapalı kasa kamyon geldi. Bir tanesi sokağa geldi. Kapısını açtılar. 1 tane hayvan ölüyormuş. 'Bıçak yok mu?' diye bağırdılar. Onu hemen kestiler. Ondan sonra ikinciyi kestiler arabanın içinde. Diğer kamyon da yol üzerindeydi. Orada da 4 tane kestiler. Pek iyi olmadı o hayvanlara. Kestikten sonra götürdüler. Canlı hayvanları burada bıraktılar. Sonra gelip onları da götürdüler. Birkaç kere 'siz nereden geldiniz?' diye sorduk, söylemediler" diye konuştu.

Sultangazi'de kapalı kasa kamyonette havasız kalan 4 kurbanlık öldü

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (7)
..: merhametsizlik! ALLAH ıslah etsin bu sıcaklarda dışarı da dahi bir maske ile havasızlçıktan bunalıyoruz nefes alamıyoruz siz kaç tane canı bir KAPALI kamyona saatlerce kapattınız !! yazık günah ya sizin yapacağınız işee!! bir de son dk bıçak arayıp telef olmasın diye diğerlerinin yanında kıyıyorsunuz aman ziyan olmasın hesabı yazıklar olsun!!
NUR: Allah sizin gibi merhametsiz ve düşüncesiz insanları kahretsin! Nefessiz kalıp ölün de hayvanların ızdırabını anlayın acımasız mahlukatlar!
HÜSOO: kapalı kasada hayvan gidermi cahillik onları oraya koyanları kapalı komyonete koyaçan
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title