150 kişinin yaşadığı binanın kolonlarını kesip, duvarlarını kırmaya çalıştılar! Faciayı, bina sakinleri son anda önledi - Haberler
Haberi Paylaş

150 kişinin yaşadığı binanın kolonlarını kesip, duvarlarını kırmaya çalıştılar! Faciayı, bina sakinleri son anda önledi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Sultangazi'de yaklaşık 150 sakinin yaşadığı binanın kolonları ve duvarları 7 kişilik çete tarafından kırılmaya çalışıldı. Olay, binadan gelen seslerden şüphelenen sakinler tarafından fark edildi. Yaşananları anlatan bina yöneticisi, aynı durumu daha önce de yaşadıklarını belirterek, kolonlara zarar veren şahıslardan biri hakkında uzaklaştırma kararı aldıklarını söyledi. Bir başka sakin ise ''Eğer müdahale etmezsek belki de bu bina şu anda çökmüş olacak, bir sürü de insan ölmüş olacaktı" dedi.

İstanbul'un Sultangazi ilçesine bağlı 50. Yıl Mahallesi'nde geçtiğimiz cuma günü meydana gelen olayda, 45 dairenin bulunduğu 3 bloktan oluşan 4 katlı binanın zemin katının kolon ve duvarları, Mehmet Rasim D. ve yanındaki 6 kişi tarafından kesilip, balyozla kırılmaya çalışıldı.

Gelen sesler üzerine bina sakinleri durumu polise bildirdi. Polis, 7 kişiyi gözaltına aldı. Bina sakinleri, Mehmet Rasim D., hakkında daha önce yaşadıkları anlaşmazlık ve tehditler nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Bina sakinleri, Mehmet Rasim D. hakkında uzaklaştırma kararı aldırdıklarını da öne sürdü.

Sultangazi'de faciayı bina sakinleri önledi

Yaşananları anlatan bina yöneticisi Mehmet Ali Abaza, "Mehmet Rasim D., sabah saatlerinde yanındaki kişilerle birlikte sabah saatlerinde binaya geliyor. Belediyeden hiçbir izin almadan zemin kattaki kolonlara zarar veriyor. Binada yaşayanların da bundan haberi yok. Bize haber vermeden bunu yapıyor. Ben o sırada evdeydim. Sesleri duyunca bir çalışma olduğunu düşündüm. Balkona çıkıp baktığımda onu gördüm ve bir şeyler olduğunu anladım. Çünkü kendisi her zaman gelip binaya zarar veriyor. Kolonları kırdığını anladım. Hemen aşağı indim, kendisine müdahale ettim ve polise haber verdim.

Eğer müdahale etmemiş olsaydım belki bütün kolonları kesecekti. Bu şekilde bizim can güvenliğimizi tehlikeye attı. Bizim can güvenliğimiz yok. Zemin katın kendisinin olduğunu söylüyor. Daha önce binada bir dairesinin bulunduğunu öne sürerek, yıkım kararı aldı. Bundan dolayı belediye bina ilgili bir çivi dahi çakılamaz kararı aldı.

Bu bina 20 yıldır böyle harabe halde. Bizleri yıldırmak için uyuşturucu madde kullananları zemin kata yönlendirip, bizlere zarar vermesi gerektiğini söylüyor. Belediyeden buranın mühürlenmesini istiyoruz. Bu şahıs sürekli buralara geliyor. Daha önce bana ve eşime hakaret ettiği için kendisinden şikayetçi olmuş, hakkında uzaklaştırma kararı aldırmıştık. Buna rağmen bizleri rahatsız etmeye devam ediyor" dedi.

Sultangazi'de faciayı bina sakinleri önledi

Bina sakinlerinden Mehmet Yılmaz ise, "Bu adam ile 15 yıldır sorun yaşıyoruz. Binada kendisine ait bir dairenin olduğunu, tapusunun olduğunu söyleyip gelip sürekli olarak bizi burada rahatsız ediyor. Haftanın yedi gününün üç gününü ben karakolda geçiriyorum. Aile olarak 5 kişiyiz. Beşimiz de kendisinden şikayetçi olup, uzaklaştırma kararı aldık. Ben işteyken de gelip binanın zemin katındaki kolonları kesmiş, duvarları kırmış. Burada bize karşı ölüme kasıt var. Böyle bir şey olamaz. Artık benim huzurum kalmadı. Binada toplam 15 daire var. Kendisi 17 numaralı dairenin tapusu olduğunu ve kendisine ait olduğunu söylüyor. Ama binada 17 daire yok. 15'nci dairede oturan eniştemin onun dairesini işgal ettiğimi söyledi. Beş defa bilirkişi gönderdi. Her defasında mahkeme eniştemi haklı bularak, dairenin enişteme ait olduğu kararını verdi. Bu sefer yanlış daire olduğunu söyleyerek, benim oturduğum dairenin kendisine ait olduğunu ifade ederek, benden davacı oldu. Dava devam ediyor. Ben daireyi müteahhitten aldım" diye konuştu.

Yaklaşık 20 yıldır binada oturduğunu söyleyen Şaban Küçük de, "Gelip bizim canımıza kastediyor resmen. Hiçbir kanun ve kural dinlemeden, kimseye sormadan gelip kolonları kesiyor. Eğer müdahale etmezsek belki de bu bina şu anda çökmüş olacak, bir sürü de insan ölmüş olacaktı. Burada yaşayanların canına kastetmiştir" şeklinde konuştu.

Bina sakinlerinin şikayetçi olduğu Mehmet Rasim D., ve 6 kişi işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Sultangazi'de faciayı bina sakinleri önledi

Öte yandan bina sakinleri ile Mehmet Rasim D., arasında yaşanan tartışma bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, sesleri duyarak aşağı inen ve müdahalede bulunan bina sakinleri ile Mehmet Rasim D., arasında yaşanan tartışma yaşanıyor. Bu sırada yerden bir taş alan Mehmet Rasim D., tartıştığı bir bina sakini kadına atmaya çalıştığı, olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahale ederek Mehmet Rasim D.'yi gözaltına aldığı görülüyor.

150 kişinin yaşadığı binanın kolonlarını kesip, duvarlarını kırmaya çalıştılar! Faciayı, bina sakinleri son anda önledi
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
cüneyt dönmez:Nasıl serbest bırakılıyor aklım almıyor, ya kimse görmeseydi o kolonları kırıp binayı yıksaydı o zaman kim ödeyecekti bunun bedelini. 15 senedir bu adam uğraşıyor ve yine serbest kaldığı için yarın yine deneyecek buna benzer şeyleri. Adalet gerçekten bir kadın ismi.
500
title