Haberler

Türkiye'ye Dopingde Wada ve And Desteği

Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA), Norveç Dopingle Mücadele Kuruluşu (ADN) ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) arasında TDMK’nın temellerini sağlamlaştırmak ve dopingle mücadele programının geliştirilmesini ve hayata geçirilmesini amaçlayan işbirliği anlaşması imzalandı.

Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA), Norveç Dopingle Mücadele Kuruluşu (ADN) ve Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu (TDMK) arasında TDMK'nın temellerini sağlamlaştırmak ve dopingle mücadele programının geliştirilmesini ve hayata geçirilmesini amaçlayan işbirliği anlaşması imzalandı.

Norveç'te dopingle mücadeleden sorumlu kuruluş AND'nin Türkiye çapındaki tüm dopingle mücadele faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu kuruluş olan TDMK ile tecrübelerini paylaşacağı anlaşma Ankara HiltonSa'da imzalandı.

Norveç Dopingle Mücadele Kuruluşu Baş Danışmanı Rune Andersen, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini paylaşarak diğer ülkelere destek vermekten ötürü gurur duyduklarını belirterek, "Türkiye ile işbirliği yapma ve Türkiye'deki Dopingle Mücadele Komisyonu ve dopingle mücadele yapılanmasının geliştirilmesine katkı sağlama fırsatından dolayı sevinçli ve müteşekkiriz" dedi.

WADA Eğitim ve Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşları İlişkilerinden Sorumlu Direktör Rob Koehler, dünya çapında sporda dopingle mücadeleyi bağımsız bir şekilde denetleyen kuruluş olarak WADA'nın, işbirliği yapmak isteyen ülkeler ve bölgelerde dopingle mücadele kapasitesinin geliştirilmesi için ortaklıklar kurulmasına son derece destek vermekte olduğunu dile getirdi.

"TÜRKİYE KÖKLÜ SPOR GEÇMİŞİNE SAHİP"

Koehler, bu bağlamda AND'nin uzmanlığını dünyanın çeşitli bölgelerindeki diğer Ulusal Dopingle Mücadele Kuruluşları'yla paylaşmasından dolayı memnun olduklarını ifade ederek, Türkiye'nin köklü spor geçmişi olan bir ülke olduğunu ve bu üç yıllık işbirliği anlaşmasında rol almayı sabırsızlıkla beklediklerini kaydetti.

Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner, AND ve WADA'yı Türkiye'de görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Bu işbirliğinin dopingle mücadele stratejilerimizi geliştirmek üzere bize destek olmasını, Türkiye'deki dopingle mücadele yapılanmasının uluslararası standartlarla uyumluluğunun sağlanmasını ve temiz sporcuların haklarının korunmasına katkılarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Projenin ilerleyen aşamalarında yakın coğrafyamızda bulunan diğer ülkelerin dopingle mücadele çalışmalarına da destek vermeyi planlamaktayız" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Dopingle Mücadele Komisyonu Türkiye Norveç Spor Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title