Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada Teğmen Ali Rıza Özcücük ve Uzman Çavuş Sergen Güçlüer şehit oldu, bir askerimiz yaralandı, bir terörist de etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyi Harkurk bölgesinde gerçekleştirilen Pençe Harekatı bölgesinde bugün arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerle temas sağlandığı aktarıldı.

Çıkan çatışmada Teğmen Ali Rıza Özcücük ve Uzman Çavuş Sergen Güçlüer'in şehit olduğu, bir askerin ise yaralandığı ve hastaneye sevk edildiği ifade edildi.

Ayrıca bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu bir teröristin de etkisiz hale getirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz." ifadesi kullanıldı.

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit olduTeğmen Ali Rıza Özcücük - Uzman Çavuş Sergen Güçlüer

Teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük'ün (28) şehadet haberi Gaziantep'teki ailesine ulaştı. Oğullarının şehadet haberiyle üzüntü yaşayan Nihat- Fatma Özcücük çift, gözyaşlarına boğuldu. Haber i alan ailenin yakınları ve komşuları ise eve taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit olduAli Rıza Özcücük

Yakınları, nişanlı olduğu öğrenilen şehit Ali Rıza Özcücük'ün sabah annesi ile telefonda konuştuğunu belirtti. Şehit Özcücük'ün yarın düzenlenecek törenin ardından defnedileceği öğrenildi.

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu

Aynı çatışmada şehit olan bir diğer askerimiz Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer'in (24) acı haberi de Aksaray'ın Güzelyurt ilçesi Ihlara beldesindeki annesi Aybeniz ve babası Mustafa Güçlüer'e askeri yetkililer tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrendikten sonra sinir krizi geçiren anne Aybeniz Güçlüer'e, hazırda bekletilen ambulansta müdahale edildi. Haber i alan yakınları eve akın ederken, çevreye Türk bayrakları asıldı. 1 kız kardeşi olan ve bekar olduğu öğrenilen Güçlüer'in cenazesinin yarın Ihlara beldesinde defnedilmesi bekleniyor.

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit olduUzman Çavuş Sergen Güçlüer

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu

Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (3)
Platon :Ey guzel ulkem uyan uyan. UYUTULDUNUZ PASIFLESTIRILDINIZ UYAN TURK MILLETI
pentakill lol:Allah belalarını versin bir bitmediler. yıllardır bitiremedik dünyanın en güçlü ordularından birine sahibiz kanımızca. yakın şu dağların hepsini kimseyi bırakmayın artık. yeter gencecik evlatlarımıza ya ciğerim yandı resmen sabah sabah.
Çınar Saraç:Şehit haberimiz bir gün konuşulur haber edilir ama alişanın kardeşi bir haftadır haberde konuşuluyor cidden ayıp
500