Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradı - Haberler
Haberi Paylaş

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Türkiye, yangınlarla mücadelede 7'nci günde. Antalya, Muğla ve Isparta'da yangınlar devam ederken, Uşak'tan da bir kötü haber geldi. Yerleşim alanına yakın bölgede çıkan arazi yangını, ormanlık alana sıçradı. Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangın için olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Günlerdir süren orman yangınları ülkemizi ateş çemberine döndürdü. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi adına yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda büyük ölçüde ormanlık alan zarar gördü.

Alevlerle mücadelenin 7. gününde, Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki son durumu açıkladı. 8 Temmuz-03 Ağustos 2021 tarihleri arasındabirçok şehirde 156 orman yangını çıktı. Bu yangınlardan 147'si kontrol altına alındı. Antalya, Muğla, Uşak ve Isparta'da 9 noktada yangınlar devam ediyor.

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradıAntalya

Yangınlarla ilgili bir kötü haber de Uşak'tan geldi, Sorkun köyü yakınlarında Çokkozlar mevkii alevlere teslim oldu. Edinilen bilgiye göre, yerleşim alanına yakın yerdeki araziden henüz belirlenemeyen nedenden dolayı alevler yükseldi.

Rüzgarın etkisiyle alevler ormanlık alana sıçrayarak büyümeye başladı. Vatandaşın ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda orman, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Ekipler vatandaşlarla beraber alevlere müdahale ederken, yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradı


Ülke genelinde yangınların devam ettiği iller şöyle:

  • Antalya: 2 nokta
  • Muğla: 5 nokta
  • Isparta: 1 nokta
  • Uşak: 1 nokta

Böylece müdahale edilen yangın sayısı 4 ilde 9 noktaya çıktı. Devam eden yangınlarda, 16 su atar uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 805 arazöz ve su tankeri, 150 iş makinesi ve yaklaşık 5 bin 200 personel görev alıyor.

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradıMuğla

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, güncel yangın haritasını şu sözlerle paylaştı:

"Planlı ve gayretli çalışmalar neticesinde 156 yangının 147'si kontrol altına alındı. Kurumlarımız eş güdüm içerisinde kriz bölgelerindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor."

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya ve Muğla'da yangından etkilenen vatandaşlarla ilgili son durumu paylaştı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Antalya'da 598 hastamızı tedavilerini tamamlayarak taburcu ettik. Tedavisi devam eden 11 hastamız var. Bölgedeki felakette 7 can kaybımız oldu. 34 Ambulans, 17 UMKE ekibi, 1 mobil komuta aracı, toplam 191 sağlık profesyoneli ile sahadayız.

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradıIsparta

Muğla'da 271 hastamızı tedavilerini tamamlayarak taburcu ettik. Tedavisi devam eden 36 hastamız var. Bölgedeki felakette 1 can kaybımız oldu. 44 Ambulans, 16 UMKE ekibi, 1 mobil komuta aracı, toplam 228 sağlık profesyoneli ile sahadayız."

Antalya, Muğla ve Isparta'da mücadele devam ederken yangın Uşak'a da sıçradı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (8)
Güray Dilli :Ciğerlerimizi yaktınız. Geleceğimizi yaktınız. Yanan geri gelmez, gelse de kısa zamanda hayır etmez. Beceremediniz. Bırakın gidin artık. Yeni yüzler,çalışkan,geleceği görenler gelsin. Size mahkum değiliz
Metin Demir:hükümet düşmanları bir tarafınıza kına yakın hükümet zarar göröyor
vedat cici :müebbet yada idam ciğerimizi yakanlara
500