Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği

Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği

08.09.2020 14:11 | Son Güncelleme: 08.09.2020 14:52

Son dakika genel haberine göre - TTK'da koronavirüs paniği GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: "41 maden işçisinin test sonucu pozitif çıktı, 233 işçi karantina altına alındı" Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda toplam 41 madencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını...

- TTK'da koronavirüs paniği

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: "41 maden işçisinin test sonucu pozitif çıktı, 233 işçi karantina altına alındı"

ZONGULDAK - Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda toplam 41 madencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını 233 madencinin ise karantinada olduğunu söyledi.

Genel Maden İşcileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, Türkiye Taşkömürü Kurumu müesseselerinde çalışan maden işçilerinin 41'inde korona virüs testlerinin pozitif çıkması üzerine 233 madencinin karantina altına alınması hakkında açıklamalarda bulundu. Havza genelinde gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Yeşil, "Türkiye'de olduğu gibi Zonguldak'ta maden işçileri arkadaşlarımızda son zamanlarda koronavirüs yeniden görülmeye başladı. Şuan havza genelinde Amasra dahil 41 arkadaşımızın yapılan testleri pozitif çıkarken, bunlarla beraber filyasyon ekibimizin seçtiği 233 arkadaşımız da ev karantinasında. Türkiye'de olduğu gibi salgın Zonguldak'ta da yenide yoğunlaştı. Vatandaşlarımızın 3 kurala çok dikkat etmelerini normalleşme ile beraber bazı şeylerin yanlış anlaşıldığını bunun hep beraber aşılacak bir konu olduğunu buradan anlatıyoruz. Maden işçisi arkadaşlarımız yerin altında işyerlerinde çalışarak hayatını devam ettiriyorlar. Arkadaşlarımızın sosyal mesafe konusunda sıkıntıları var ama biz zaten gerekli girişimleri yaptık. Topluma ve vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini yoksa bunun önüne geçilmesinin çok zor olduğunu yetkilerde söylüyor bizlerde söylüyoruz. Tekrar tekrar buradan uyarıyoruz. Bizler madenci arkadaşlarımızın hak ve özgürlerini korumak zorundayız. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa yapıyoruz. Gerekli girişimlerde bulunduk bakanlıktan gelecek talimatları bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği
Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği
Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği
Son dakika haberleri... TTK'da koronavirüs paniği

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title