İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı

İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı

25.10.2020 14:15 | Son Güncelleme: 25.10.2020 15:49

İzmir Valisi Köşger, kentteki vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını belirterek koronavirüs konusunda uyarılarda bulundu.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de Kovid-19 tehlikesinin artarak devam ettiğini belirtti.

İzmir'deki durum konusunda bilgi veren Köşger, şu ifadeleri kullandı:

"Örneğin İzmir'de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor. Koronanın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi koronadan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum. Uymamız gereken üç kural; maske, mesafe, temizlik. Hepinize sağlıklı günler dilerim."

"İSTANBUL'DA VAKA SAYISI TÜRKİYE GENELİNİN YÜZDE 40'INA ULAŞTI"

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde İstanbul'daki vaka sayısının Türkiye genelinin yüzde 40'ına, Ankara'nın 5 katına ulaştığını da belirterek, "Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ali Korkmaz

Haber Yorumları (16)
RENGİN: Siz nefret suçu işliyorsunuz ama farkında bile değilsiniz, ben de buna yuh diyorum, apaçık eziksiniz , kendinizi dindar zannediyorsunuz ama gaflettesiniz, ey ezikliğinin acısını başkalarını suçlayarak bi halt ettiğini sanan tayfa, kendinizi bi görün
GAVUR CHP: İzmir''de En çok kimler var tabii ki CHP''liler ve lümpen Solcular onlar parklarda bahçelerde sahillerde eğlenmeyi göbek atmayı çok severler Tabii ki İzmir''de koronavirüs patlaması yaşanacak durmadan parklarda bahçelerde ellerinde içki şişeleri ile İzmir Marşı söyleyip göbek attılar Tabii ki bunun da bir bedeli olacak izmir CHP tarafından batakhaneye çevrilmiş ilimiz
COŞKUN ÇAKIROĞLU: Türkiyenin en büyük köyü kesinlikle izmirdir
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title