Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü: Sığınaklara girin - Haberler
Haberi Paylaş

Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü: Sığınaklara girin

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Sinop hafta sonuna kırmızı alarmla başladı. Telefonlara gönderilen mesajlarla İkaz ve Alarm Sistemi kurulumunda test çalışmaları başladığı anlatıldı. Hava saldırısı tehlikesi olduğunu işaret eden kırmızı alarm, 3 dakika süren yükselip alçalan dalgalı siren sesi ile duyuruldu. Yapılan anonsta, "Sığınaklara girin" uyarısı yapıldı.

Sinop bu sabah alarm durumuna geçti. İkaz ve Alarm (Siren) Sistemi kurulumunda test çalışmaları başladı. Hazırlıklar günler öncesinden duyuruldu. Sinop İl Afet Acil Durumu Müdürlüğü ekipleri bugün düğmeye bastı. Düşman hava saldırıları ve KBRN tehlikeleri ile afet ve acil durumlara ilişkin tehlike haberler ini, alarm işaretleri ve anons yayınları olarak halka duyurmak için kurdurulan sistem toplu olarak çaldırıldı.

Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü! Sirenler çaldı, 'Sığınaklara girin' anonsu yapıldı

"PANİK YAPMAYIN"

Telefonlara gönderilen mesajlarda, "Panik yapmayın" denildi. Afad'dan gelen mesajlarda "Değerli Sinop halkı, ilinizde kurulan siren sisteminin deneme yayınları 18-21 Eylül tarihleri arasında, sesli anonslar ve muhtelif sirenler çaldırılarak yapılacaktır. Lütfen telaşa kapılmayın, panik yapmayın" ifadelerine yer verildi.

"SIĞINAKLARA GİRİN"

Saat 11.30'da tüm şehir alarmın sesini dinledi. Siren sesinden önce yayının deneme olduğu belirten anons, "Sığınaklara girin" uyarısından sonra şöyle devam etti: "Dikkat dikkat, ilimizi ve ilçeleri için hava taarruzu tehlikesini bildiren kırmızı alarm verilmiştir. Acil ihtiyaçlarınızı karşılayacak malzemelerle derhal sığınaklara veya hazırladığınız sığınma yerlerine girin. Yetkililerden tehlike geçti haberini alıncaya kadar bulunduğunuz yerleri terk etmeyin. Dikkat dikkat, ilimizi ve ilçeleri için hava taarruzu tehlikesini bildiren kırmızı alarm verilmiştir."

Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü! Sirenler çaldı, 'Sığınaklara girin' anonsu yapıldı

Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü: Sığınaklara girin

Hava saldırısına karşı test çalışması, Sinop'u sokağa döktü: Sığınaklara girin
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
Turol Capa:Bize kimse boş yere savaş açamaz. İçimiz deki hainleri ,casusları, satılmışları devreye sokmaları gerekiyor. Sonra bizi birbirimize karşı savaştıracak bir senerya üretmeleri gerekir. Bilirler ki Türk kolay kolay pes etmez. Ancak bizi birbirimize düşürürler ise olur. Önce inandığımız değerleri imha etmeleri gerek. Dinimiz, vicdanımız, adaletimizi , örf ve adetlerimiz. Bir kısmını yok ettiler zaten. Akıllı davranmamız gerekiyor.
Qwe Qwe:Savaş yakındır. Hava savunma sistemini yerleştirdik ve devam ediyoruz çoğaltmaya. En fazla 10 yıl içerisinde zaten bir savaş çıkacak. Allah in izniyle kaybetmeyecegiz. Ciddi yatırımlar yapılıyor savunma sanayiinde. Özellikle hava savunma yönünde.
500