SHİNZO ABE HABERLERİ

Shinzo Abe haber, Shinzo Abe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Shinzo Abe

Shinzo Abe

Doğum Yeri Japonya
Doğum Tarihi 21.9.1954 - ...

Shinzo Abe Kimdir ?

21 Eylül 1954 Tokyo doğumludur. Japonya'nın rejimi kapsamında 26 Eylül 2006'da özel bir toplantıyla Japonya'nın başbakanı olarak seçildi. Japonya'nın II. Dünya Savaşı sonrasında göreve gelen en genç başbakanı ve savaştan sonra doğmuş ilk Japon başbakandır. Parlamenter Kan Abe'nın torunu ve eski dışişleri bakanı Shintaro Abe'nin oğludur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Shinzo Abe - 26.10.2020
Son dakika haberleri... Japonya Başbakanı Suga: "Korona virüsün yayılmasını engellerken, ekonomiyi canlandıracağız"
Japonya'da başbakanlık koltuğunu geçtiğimiz ay Shinzo Abe'den devralan Yoshihide Suga, hükumetinin izleyeceği yol haritasını açıklayacağı merakla beklenen Ulusal Meclis konuşmasını bugün gerçekleştirdi.
Shinzo Abe - 6.10.2020
Son Dakika | ABD, Avustralya ve Hindistan Dışişleri Bakanları Japonya Başbakanı Suga ile görüştü
Hedef istikrar ve barış Japonya'nın eski Başbakanı Shinzo Abe döneminde sıkça gündeme gelen ve bölgede hukukun üstünlüğü, güvenli ticaret ve seyahat ile anlaşmazlıkların barışçıl çözümü dahil bir dizi hedefi içeren özgür ve açık bir Hint-Pasifik vizyonu, diğer ülkelerle işbirliği içinde bölgede barış ve istikrarı hakim kılma hedefi güdüyor.
Shinzo Abe - 26.9.2020
Son dakika haber: Japonya Başbakanı Suga'dan Covid-19'a karşı dayanışma çağrısı
"Kim Jong-un ile görüşmeye hazırım" Önceki Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin görevi süresince çözümü için çaba sarf ettiği Kuzey Kore tarafından kaçırılan Japon vatandaşları sorunu konusundaki kararlılığını dile getiren Suga, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile koşulsuz olarak görüşmeye hazır olduğunu ifade etti.
Shinzo Abe - 22.9.2020
Son dakika haber! Avustralya Başbakanı Morrison Kasım'da Japonya'ya gelmeyi planlıyor
Bölgesel konular gündemde olacak 9 Temmuz'da yaptıkları çevrimiçi görüşmede önceki Başbakan Shinzo Abe ile yakın gelecekte Tokyo'da bir toplantı gerçekleştirme kararı alan Morrison, geçtiğimiz Pazar günü ise Japonya'nın yeni Başbakanı Yoshihide Suga ile telefonda görüşmüştü.
Shinzo Abe - 21.9.2020
Japonya Başbakanı Suga ve ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Japonya'da önceki Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etmesinin ardından ülkenin yeni başbakanı olan Yoshihide Suga, görevi devralmasının ardından ABD Başbakanı Donald Trump ile ilk görüşmesini gerçekleştirdi.
Shinzo Abe - 17.9.2020
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajları
Japonya'da Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etmesinin ardından dün Meclis'te gerçekleştirilen olağanüstü oturumda ülkenin yeni Başbakanı seçilen Yoshihide Suga'ya dünyanın farklı ülkelerinden tebrik mesajları geldi.
Shinzo Abe - 16.9.2020
Japonya'nın yeni başbakanı Suga önceliklerini açıkladı
Shinzo Abe'nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinin ardından Japonya'nın yeni başbakanı seçilen Yoshihide Suga, Covid-19 ile mücadele ve pandemi nedeniyle daralan ekonomiyi canlandırmaya yönelik çabaların ilk öncelik olduğunu açıkladı.
Shinzo Abe - 16.9.2020
Japonya'da Yoshihide Suga dönemi başladı
Japonya'da önceki Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinin ardından bugün yeni başbakan seçilen Yoshihide Suga, birlikte çalışacağı kabine üyelerini belirledi.
Shinzo Abe - 14.9.2020
Japonya'da iktidar partisinin başkanlığına Suga seçildi
Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinin ardından Liberal Demokrat Parti'den (LDP) Devlet Bakanı Yoshihide Suga'nın iktidar partisinin yeni başkanı seçildiği duyuruldu.
Shinzo Abe - 10.9.2020
Son dakika haberleri | Rusya'dan Japonya ile ilgili 'yeni başbakan' açıklaması
Son dakika politika haberi... Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, görevi bırakmaya hazırlanan Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin halefinin Rusya ve Japonya arasındaki başlıca sorunlardan olan adalar sorununun çözümü konusunda kararlılık göstermesini umduklarını ifade etti.
Shinzo Abe - 9.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe ile telefonda görüştü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Shinzo Abe - 9.9.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe ile görüştü
Son dakika habere göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Shinzo Abe - 8.9.2020
Japonya'da iktidar partisi LDP'de liderlik yarışı başladı
Japonya'da mevcut Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etme kararı almasının ardından, iktidar partisi LDP'nin lideri ve ülkenin yeni başbakanını belirleyecek seçim için yarış resmen başladı.
Shinzo Abe - 8.9.2020
Japonya ekonomisi ikinci çeyrekte yıllık yüzde 28,1 daraldı
Japonya ekonomisi ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28,1 daraldı.
Shinzo Abe - 7.9.2020
Son dakika haberi: Japonya'da yeni başbakanı belirleyecek seçime adım adım
Japonya'da mevcut Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etme kararı almasının ardından hız kazanan Liberal Demokrat Parti'deki (LDP) liderlik yarışı yarın resmen başlayacak.
Shinzo Abe - 5.9.2020
Japonya'da Haishen Tayfunu endişesi
SDF görevde Ülkenin Kagoshima Eyaleti Valisi Koichi Shiota ise yaklaşan tayfunla başa çıkmak üzere Japonya Öz Savunma Kuvvetleri'nden (SDF) askeri personel talebinde bulundu. Bunun üzerine, bölgedeki bir adada yaşayan yaklaşık 200 sakinin olası risk nedeniyle helikopterle eyalet merkezine tahliye edildiği öğrenildi. Vatandaşları yerel yönetimler tarafından sağlanan tahliye ve tedbir bilgilerini takip etmeye çağıran Japonya Başbakanı Shinzo Abe ise 22 bin SDF personelinin olası kurtarma operasyonlarına destek için hazır olduğunu açıkladı.
Shinzo Abe - 2.9.2020
Japonya'dan Covid-19'a karşı topyekün mücadele adımı
Abe sinyalini vermişti Japonya Başbakanı Shinzo Abe, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada öldürücü Covid-19 virüsüne karşı alınan önlemlerin parçası olarak 2021'in ilk yarısına kadar tüm vatandaşlara aşı sağlama hedefini dile getirmişti.
Shinzo Abe - 2.9.2020
Japonya'da Abe'nin sağ kolu adaylığını açıkladı
Japonya'da Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etme kararı almasının ardından gözler LDP'deki liderlik yarışına çevrilirken, yarışın favorisi olarak gösterilen Abe'nin sağ kolu Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga adaylığını resmen açıkladı.
Shinzo Abe - 1.9.2020
Japonya yeni başbakanın kim olacağı sorusuna kilitlendi
Japonya'da istifa etme kararı alan Başbakan Shinzo Abe'nin yerine geçecek ismin belirleneceği LDP liderlik seçiminin detayları netleşmeye başladı.
Shinzo Abe - 31.8.2020
Son dakika haberi! Japonya'da gözler yarında
Son dakika haberine göre Japonya'da Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etme kararı almasının ardından, iktidar partisi LDP'de yeni lider arayışı başladı.
Shinzo Abe - 31.8.2020
Flaş… Flaş…
Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinin ardından Liberal Demokrat Parti'den (LDP) Devlet Bakanı Yoshihide Suga'nın başbakanlık için aday olacağı açıklandı.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Avrupa borsaları Fed'in para stratejisinde değişikliğinin ardından haftayı düşüşle kapattı
Avrupa borsaları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası stratejisinde değişikliğe giderek ortalama yüzde 2 enflasyon hedefleyeceğini bildirmesinin ve Japonya Başbakanı Abe Şinzo'nun istifasını açıklamasının ardından haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Japonya'da yeni başbakan 15 Eylül'de belli olacak
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, bugün sağlık sorunları nedeniyle istifa etti.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Başbakan Abe'nin sağlık sorunları nedeniyle istifa etmesinden üzüntü...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya Başbakanı Abe Şinzo'nun istifasından dolayı üzüntü duyduğunu belirtti.
Shinzo Abe - 28.8.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Fed'in politika değişikliğiyle hisseler yükseldi
Powell, bu yıl sanal olarak düzenlenen Jackson Hole ekonomik politika sempozyumunda, para politikasındaki değişiklikleri anlattığı konuşmasında, enflasyonun Fed'in hedeflediği yüzde 2.0'den yukarı çıkmasına izin verileceğini, ancak, bunun yalnızca geçici bir süreliğine olacağını belirtti: "Enflasyonun yüzde 2.0'nin altında seyrettiği dönemlerin ardından, uygun para politikası, muhtemelen bir süreliğine yüzde 2.0'nin biraz üzerinde bir enflasyonu hedefleyecektir." Japonya Başbakanı Shinzo Abe, kötüleşen sağlık durumu nedeniyle istifa etmeye karar verdiğini söyledi ve görevini yerine getiremediği için vatandaşlarından özür diledi.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Son dakika gündem: Japonya Başbakanı Abe Şinzo görevinden istifa etti
Gelen son dakika haberlerine göre Japonya'da Başbakan Abe Şinzo, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek, 2012'den beri sürdürdüğü başbakanlık görevinden istifa etti.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Son dakika haberi | Japonya Başbakanı Abe Şinzo, sağlığını gerekçe göstererek 2012'den beri sürdürdüğü başbakanlık...
Gelen son dakika haberlerine göre Japonya Başbakanı Abe Şinzo, sağlığını gerekçe göstererek 2012'den beri sürdürdüğü başbakanlık görevinden istifa etti.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Japonya Başbakanı Abe'nin istifa edeceği iddia edildi
Japonya'da Başbakan Abe Şinzo'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 2012'den beri sürdürdüğü başbakanlık görevinden istifa edeceği ileri sürüldü.
Shinzo Abe - 28.8.2020
Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı
Bugün Japonya'da açıklanan enflasyon verisinin yıllık yüzde 0,3 ile beklentilerin altında kalması ve Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık durumuna ilişkin belirsizliğe neden olan haberlerin ardından Nikkei 225 endeksi yüzde 1,4 düşüşle 22.
Shinzo Abe - 27.8.2020
Japonya'dan uzaydaki tehditlere karşı ABD ile iş birliği vurgusu
Japonya Başbakanı Abe Şinzo, dış uzay sahasındaki tehditlere karşı ülkesinin caydırıcılığını güçlendirmek için ABD ile iş birliğini artırmak istediklerini belirtti.
Shinzo Abe - 24.8.2020
"En uzun süreli başbakan" unvanını aldığı gün Japonya Başbakanı Abe'ye ikinci sağlık kontrolü
Japonya'da "en uzun süre görev yapan başbakan" unvanını elde eden Başbakan Abe Şinzo, geçen hafta geçtiği sağlık kontrolünü takiben yeniden girdiği ek muayeneler sonrası sağlığıyla ilgili spekülasyonlara karşı görevinin başında olduğunu belirtti.
Shinzo Abe - 24.8.2020
Japonya Başbakanı Abe'den görev süresi rekoru
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, 2 bin 799 günlük kesintisiz görev süresine ulaşarak ülkede aralıksız en uzun süre görevde kalan başbakan oldu.
Shinzo Abe - 17.8.2020
Japonya Başbakanı Tokyo'daki hastanede sağlık kontrolünden geçti
Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin, başkent Tokyo'daki Keio Üniversitesi Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçtiği belirtildi.
Shinzo Abe - 17.8.2020
Son dakika haberleri | Japonya Başbakanı Abe Tokyo'da sağlık kontrolünden geçti
Son dakika haberleri: Japonya Başbakanı Abe Şinzo, başkent Tokyo'daki bir hastanede sağlık kontrolünden geçti.
Shinzo Abe - 8.8.2020
Japonya'dan Lübnan'a yardım eli
Felaketin boyutu büyük Salı gecesi Beyrut şehir merkezinde meydana gelen patlamada 154 kişinin öldüğü ve yaklaşık 5 bin kişinin yaralandığı açıklanmış, patlamada meydana gelen maddi zararın boyutunun ise 3 ila 5 milyar dolar arasında olduğu bildirilmişti. Lübnanlı mevkidaşı Hassan Diab'a Çarşamba günü bir taziye mesajı gönderen Japonya Başbakanı Shinzo Abe, patlamadan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, zarar gören bölgelerin bir an önce yaralarını sarmasını umduğunu ifade etmişti.
Shinzo Abe - 6.8.2020
Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 75. yılı törenlerinde "nükleer silahlardan arındırılmış dünya"...
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Japonya Başbakanı Abe Şinzo, Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 75. yılı törenlerinde "nükleer silahlardan arındırılmış dünya" çağrısı yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Shinzo Abe Haberleri | Shinzo Abe Kimdir - Haberler - Shinzo Abe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Shinzo Abe kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD medyası yazdı: Trump Japonya eski Başbakanı Abe ziyaretinde ikram masraflarını fatura et
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 05:51:44. #1.15#
title