Seddülbahir Kalesi Haberleri

Seddülbahir Kalesi haber, Seddülbahir Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seddülbahir Kalesi - 17.10.2020
Gazi kaleler "yaşayan müze" olacak
Çanakkale Muharebeleri sırasında 3. Kolordu'nun "silah tamirhanesi" olarak kullanılan 200 yıllık Bigalı Kalesi ile Çanakkale Boğazı'nın girişini savunmak amacıyla 360 yıl önce Osmanlı Padişahı 4. Mehmet döneminde yaptırılan Seddülbahir Kalesi'ndeki restorasyon çalışmaları devam ediyor.
Seddülbahir Kalesi - 20.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Görüntü Dökümü ------------- -Kaza yapan TIR -drone görüntüsü -Kaza nedeniyle oluşan kuyruk -Polis detayları Haber-Kamera: Dinçer AKBİR-Alişan KOYUNCU-Nabi YAZICI-Kamera: Alişan KOYUNCU-KÖRFEZ(Kocaeli) ================================== 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' kuruluyor   Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 104 yıl önce batan yabancı savaş gemilerinin envanteri oluşturulmasıyla ortaya çıkacak 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı', 1'inci Dünya Savaşı temalı ilk sualtı parkı olacak ve dalış turizmine açılacak. Proje kapsamında, 105 yıl önce Seddülbahir Kalesi açıklarında batırılan savaş gemisi İngiliz Zırhlısı 'HMS Majestic'in dalışa açılması bekleniyor.
Seddülbahir Kalesi - 03.11.2019
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri, törenle anıldı
ÇANAKKALE Savaşları'nın başlangıcı olarak kabul edilen 3 Kasım 1914'te, İngiliz ve Fransız donanmalarına ait gemilerin, boğazın girişini bombardımanı sırasında şehit olan 5 astsubay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi'nde düzenlenen törenle anıldı.
Seddülbahir Kalesi - 03.11.2019
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri anıldı
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri 5 subay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi'nde düzenlenen törenle anıldı.
Seddülbahir Kalesi - 24.05.2019
ÇANAKKALE Gelibolu Yarımadası'nda, 'Türk dostu' İngiliz subay mezarı
İngilizlerlerin filikalarla asker sevkiyatı yaptığı Ertuğrul Koyu'na ayrıca River Clyde kömür gemisiyle asker çıkarıldı. İngilizlerin asker çıkardığı kıyıyı çok iyi koruyan Türkler, İngiliz askerlerini şiddetli bir ateşle karşıladı. Kıyıyı çıkmak isteyen filikadaki birçok asker öldü. Kıyıya 7 bölük taşıyan River Clyde kömür gemisi de Seddülbahir Kalesi yakınlarında kumsala oturdu.
Seddülbahir Kalesi - 15.02.2019
Gelibolu'da 4 Milyon Ziyaretçi Hedefi
Tarihi alana ilişkin projeler hakkında bilgi veren Kaşdemir, "Tespit edilmiş 25 şehitlik alanının ziyarete açılmasına ve şehitlerimize yakışır düzenlemeler yapılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Seddülbahir Kalesi'nin restorasyonu mart ayında, teşhir tanzimi ise yıl sonunda tamamlanacak.
Seddülbahir Kalesi - 19.09.2018
Çanakkale Savaşlarından Kalma Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi
ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyündeki Seddülbahir Kalesi'nde devam eden restorasyon çalışmaları sırasında bulunan, Çanakkale Savaşları'ndan kalma patlamamış top mermisi, jandarma ekiplerince kontrollü bir şekilde imha edildi.
Seddülbahir Kalesi - 18.09.2018
Dha Yurt Bülteni - 18
VALİLİK AÇIKLADI; ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI GÖREVLENDİRİLDİ Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada istifa eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevini Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından yürütüleceği belirtildi. Valilik açıklaması şöyle: "5393 sayılı Belediye Kanununun 45. maddesinin 6. fıkrasında yer alan "Belediye başkanı veya başkan vekili seçilinceye kadar belediye başkanlığı görevi, meclis birinci başkan vekili, bulunmaması durumunda ikinci başkan vekili, onun da bulunmaması durumunda vali tarafından görevlendirilecek bir kamu görevlisi tarafından yürütülür.ö hükmü uyarınca, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilinceye kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi; Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili olan Altınordu Belediye Başkanı Sayın Engin Tekintaş tarafından yürütülecektir." Haber: Nedim KOVAN /ORDU, ============================ Çanakkale Savaşlarından kalma patlamamış top mermisi imha edildi ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyündeki Seddülbahir Kalesinde devam eden restorasyon çalışmaları sırasında bulunan, Çanakkale Savaşları'ndan kalma patlamamış top mermisi, jandarma ekiplerince kontrollü bir şekilde imha edildi.
Seddülbahir Kalesi - 18.09.2018
Çanakkale'de Patlamamış Top Mermisi Bulundu
Eceabat ilçesine bağlı Seddülbahir köyündeki Seddülbahir Kalesi restorasyon çalışmaları sırasında 103 yıl önce Çanakkale Savaşları'ndan kaldığı tahmin edilen patlamamış top mermisi bulundu.
Seddülbahir Kalesi - 25.07.2018
Seddülbahir Kalesi "Yaşayan Müze" Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Seddülbahir Kalesi'nin restorasyonu tamamlandığında, ziyaretçilerini tarihsel bir yolculuğa çıkacağı "yaşayan müze" olarak tasarlanacağını söyledi.
Seddülbahir Kalesi - 05.07.2018
Çanakkale Savaşı'nın Gazi Kaleleri Ayağa Kaldırılıyor
İLK ŞEHİTLERİN VERİLDİĞİ KALE Çanakkale Boğazı'nı geçmek isteyen itilaf devletlerinin gemilerinden atılan top mermileriyle ilk bombalanan ve ilk şehitlerin verildiği yer olan tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Seddülbahir Kalesi, aradan geçen zaman diliminde savaşın yorgunluğunun yanı sıra doğa koşullarına da yenik düşerek zarar gördü.
Seddülbahir Kalesi - 18.04.2018
Beyoğlu Belediyesi'nden Bin Öğrenciye Çanakkale Turu
ÖĞRENCİLER, ÇANAKKALE VE GELİBOLU YARIMADASI'NI GEZDİ Beyoğlu Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle üç ayrı kafile ile Çanakkale'ye götürülen öğrenciler Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası'nı gezdi. Gözetmenler ve rehberler eşliğinde Eceabat, Dur Yolcu Yazısı, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conk Bayırı, Çanakkale Şehitlik Abidesi, Seddülbahir Kalesi, Kanlı Sırt ve Şahindere Şehitliği'ni ziyaret eden öğrenciler, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a teşekkür etti.
Seddülbahir Kalesi - 17.03.2018
Çanakkale Ruhu" 33 Bin Hektar Alanda Yeniden Canlanacak
15 kitabenin restorasyonu devam ediyor Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca, Rumeli yakasındaki IV. Mehmet'in annesi Hatice Turhan Sultan tarafından yaptırılan Seddülbahir Kalesi ve yapımı II.
Seddülbahir Kalesi - 04.11.2017
Başkan Kaşdemir Çalışmaları İnceledi
Kaşdemir, ilk olarak Çanakkale Savaşları'nda önemli bir yere sahip Seddülbahir Kalesi'nde başlatılan restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Seddülbahir Kalesi - 03.11.2017
Çanakkale Savaşları'nın İlk Şehitleri Anıldı
"Seddülbahir Kalesi'nde yapılan bombardıman sonucunda oradaki vatan evlatlarımızı şehit verdik.
Seddülbahir Kalesi - 02.10.2017
Seddülbahir Kalesi'ndeki Restorasyon Çalışmaları
Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, dünya harp tarihine geçen Çanakkale Savaşları'nda önemli bir yere sahip Seddülbahir Kalesi'nde başlatılan restorasyon çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Seddülbahir Kalesi - 02.10.2017
Dha Yurt Bülteni-3
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Sis altında ilerleyen araçlar -Sis lambaları -Araç içerisinde ilerlerken çekilen görüntü SÜRE: (01.26 DK) BOYUT: (161 MB) HABER-KAMERA: Mutlu YUCA/BOLU ==================================================== 2)SEDDÜLBAHİR KALESİ'NE DOLGULU KORUMA ÇANAKKALE Boğazı'nı geçmek isteyen itilaf devletlerin ilk bombaladığı yer olan Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Seddülbahir Kalesi, zamanla doğa şartlarına da yenik düşerek büyük oranda hasar gördü.
Seddülbahir Kalesi - 02.10.2017
Seddülbahir Kalesi'ne Dolgulu Koruma
ÇANAKKALE Boğazı'nı geçmek isteyen itilaf devletlerin ilk bombaladığı yer olan Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Seddülbahir Kalesi, zamanla doğa şartlarına da yenik düşerek büyük oranda hasar gördü.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Seddülbahir Kalesi Haberleri | Seddülbahir Kalesi Haber - Haberler - Seddülbahir Kalesi haberleri, son dakika seddülbahir kalesi haber ve gelişmeleri burada. Bigalı Mehmet Çavuş, kahramanlık gösterdiği Seddülbahir Kalesi'nde anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:31:40. #1.15#

title